Ринкова капіталізація криптовалют – що це

Ринкова капіталізація криптовалют – що це

Зміст цієї статті:

Ринкова капіталізація криптовалюти – це ціна всіх випущених монет, що знаходяться в обігу. Використовуючи лише цей показник, не можна точно оцінити та спрогнозувати динаміку курсу та скласти грамотний інвестиційний план. Але все ж таки капіталізація – це важливий показник, на який варто звертати увагу. Ми розповімо чому.

Для чого інвестору знати про капіталізацію активів?

Знати, що означає ринкова капіталізація криптовалюти, потрібно для того, щоб захистити свій інвестиційний портфель від знецінення та ухвалити вірне рішення, думаючи, куди вкласти гроші. У криптовалютній сфері капіталізацією називають загальну вартість віртуальної монети з урахуванням поточного курсу. Цей показник дозволяє зрозуміти, яке положення криптовалюта займає на ринку, який потенціал зростання вона має, наскільки високою є її волатильність, чи безпечна вона для інвестицій.

У класифікації криптовалюти за популярністю та перспективністю капіталізація є одним із основних показників. Вважається, що обсяг капіталізації безпосередньо відображає рівень популярності монети. Але це завжди так. Наприклад, капіталізація Ethereum значно нижча, ніж у Bitcoin, хоча ця монета не дуже поступається лідеру ринку в популярності.

Досвідчені інвестори використовують показники ринкової капіталізації криптовалюти для порівняння активів. Згідно з поширеною думкою, інвестиції в криптовалюти з високою капіталізацією менш ризиковані, оскільки ці монети мають меншу волатильність, вони стабільніші і надійніші для довгострокових вкладень.

Чому цей показник важливий?

Акції, золото, фіатні валюти та інші класичні фінансові активи мають самостійну цінність, а криптовалюта – ні. Вартість крипти залежить від попиту та пропозиції, вона не підкріплена реальними грошима чи товарами, не регулюється державними органами. Курс віртуальних активів формується з урахуванням ринкових законів, залежить від настроїв над ринком, активності майнерів, видобувають монети, наявності активу в лістингу в популярних великих бірж.

Капіталізація криптовалюти залежить від кількості випущених монет у оборот, вона показує, наскільки актив затребуваний серед учасників ринку. Велика капіталізація вказує на популярність криптовалюти – вона означає, що інвестори активно вкладають гроші в монету. Особливо важливим є цей показник для новачків, які шукають відповідний актив для перспективних інвестицій. Спочатку, поки ви ще не розібралися в тонкощах ринку, для інвестицій варто вибирати монети з високою капіталізацією, і краще вкладатися в кілька монет, щоб диверсифікувати інвестиційний портфель.

Класифікація криптовалюти з капіталізації

На основі рейтингу з ринкової капіталізації криптовалюти можна виділити три групи монет. Класифікація виглядає так:

  • Монети із високою капіталізацією. Це все криптовалюти, ринкова ціна яких вища за 10 мільярдів доларів. Такі активи демонструють відчутне зростання протягом кількох років, інвестиції в них вважаються найбільш безпечними та надійними.
  • Монети із середньою капіталізацією. До цієї групи належать крипта, ринкова вартість якої складається від 1 до 10 мільярдів доларів. Такі активи називають перспективними для вкладень та заробітку.
  • Монети із малою капіталізацією. Це все монети, ринкова вартість яких менша за 1 мільярд доларів. Активи з низькою капіталізацією вважаються менш передбачуваними, ризикованими для інвестицій, але вони все одно мають потенціал для зростання, у перспективі можуть давати своїм власникам значний дохід.

ТОП-10 криптовалют із ринкової капіталізації

Bitcoin $458,322,541,201
Ethereum $230,529,130,626
Tether $66,925,791,063
USD Coin $53,812,434,959
BNB $52,325,891,120
XRP $18,531,385,690
Cardano $18,011,476,329
Binance USD $17,824,457,849
Solana $15,122,607,115
Polkadot $10,246,670,063

Ринкова капіталізація криптовалюти – далеко не єдиний показник, який потрібно враховувати під час аналізу монет та вивчення ринку. Щоб інвестувати прибутково та підвищувати шанси на заробіток, варто вчитися, розбиратися в механізмах ринку, освоювати технічний та фундаментальний аналізи. Отримати необхідні знання та навички ви можете у Crypto Crew. Наша команда розробила курс навчання заробітку на криптовалюті та створила одне з найбільших та найпопулярніших крипто ком’юніті в Україні. Ставайте частиною команди та починайте заробляти на крипті вже зараз!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали