Що таке міжбіржовий арбітраж?

Що таке міжбіржовий арбітраж?

Зміст цієї статті:

Міжбіржовий арбітраж криптовалют – це популярний та прибутковий спосіб заробітку, навчитися якому може кожен. Для цього потрібно розуміти, як відкривати позиції на продаж та купівлю активу, мати стартовий капітал, необов’язково великий, і вміти аналізувати актуальні тренди ринку, щоб вибирати найкращий час для угод. Ми розглянемо особливості міжбіржового арбітражу та розповімо, як де навчитися.

Що таке міжбіржовий арбітраж?

Арбітраж – це отримання прибутку від різниці курсів однієї й тієї ж активу різних торгових платформах чи всередині однієї. В економіку термін прийшов ще у 16 столітті, арбітраж активно використовувався на різних фінансових ринках, де торгуються ліквідні активи. Сьогодні арбітраж дуже популярний на криптовалютному ринку, оскільки крипта має високу волатильність, її курс стрімко змінюється під впливом різних факторів. Уважно відстежуючи зміни та швидко реагуючи на них, трейдери успішно заробляють арбітражем криптовалют, купуючи актив на одній біржі та продаючи його на іншій, але вже за курсом вище.

Чи можна назвати арбітраж звичайною спекуляцією? Якщо зважати на те, що актив купується дешевше, а продається дорожче, можна. Але на практиці схеми заробітку не настільки прості. Міжбіржовий арбітраж має особливості:

  • Курс однієї монети на різних біржах не дуже відрізняється. Це не різниця в кілька разів, відмінність може становити лише кілька відсотків.
  • Виводити кошти з однієї біржі та переводити їх на іншу означає зменшувати заробіток, оскільки за кожну транзакцію доводиться сплачувати комісію.
  • Для отримання реального прибутку купувати та продавати актив на різних платформах потрібно практично одночасно. Досвідчені трейдери відразу відкривають різні позиції на двох та більше біржах.

Чим відрізняється міжбіржовий арбітраж від внутрішньобіржового?

Арбітраж криптовалюти – це завжди перепродаж активу за вигіднішим курсом. Але заробляти можна не лише на різних платформах, а й у рамках однієї біржі.

Приклад внутрішньобіржового арбітражу: торгова пара складається з монет A та B, де A коштує $1000, а B$100. Таким чином, 1A стоїть 10B. При збільшенні обсягу торгів курси монет можуть змінитися, наприклад, 1A коштуватиме вже 11B, причому ціна обох монет у фіаті необов’язково зміниться. У цьому випадку трейдер може виконати кілька операцій:

  1. Придбати монету A за $1000.
  2. Обмінити 1A на 11В.
  3. Продати 11B за $1100, заробивши $100 прибутку.

Навчання криптовалютного арбітражу

Арбітраж називають найпопулярнішим видом заробітку на ціновій різниці курсів. У той самий час його не можна назвати простим. Новачку досить складно відстежувати вартість активу на різних платформах і максимально швидко реагувати на коливання курсів. У міжбіржового арбітражу є кілька складнощів:

  • З боку централізованих бірж може бути обмеження, якщо платформа помітила підозрілу активність користувача.
  • Комісії за транзакції на різних біржах можуть з’їсти прибуток, тому важливо заздалегідь прораховувати дохідність угоди, враховуючи розмір комісії.
  • Для відстеження коливань курсу є боти, але трейдеру потрібно навчитися використовувати їх правильно.

У Crypto Crew ви навчитеся міжбіржовому та внутрішньобіржовому арбітражу, отримаєте всі необхідні навички трейдера та знання для ефективної торгівлі криптовалютою. Наш навчальний курс призначений спеціально для новачків. Проходячи навчання, ви повністю поринете у світ криптовалюти, навчитеся самостійно аналізувати тренди, грамотно інвестувати та вибирати найбільш перспективні торгові пари для арбітражного трейдингу.

Навчання арбітражу від Crypto Crew включає теорію та багато практики. Наші студенти починають із базових понять, поступово переходячи до вивчення вузькоспеціалізованих тем. На курсі ви дізнаєтеся все про популярні біржі, виберіть оптимальні платформи для заробітку на різниці курсів, навчитеся розпізнавати маніпуляцію та шахрайські схеми, спробуєте торгувати, використовуючи найкращі стратегії трейдингу.

А для того, щоб завжди першим дізнаватися про новини криптовалютної індустрії, приєднуйтесь до ком’юніті Crypto Crew. Ми створили найпопулярнішу та швидкозростаючу крипту спільноту в Україні.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали