
Зміст цієї статті:
Спотова торгівля криптовалютою дає інвесторам та трейдерам ефективні способи заробляти. Цей вид торгівлі реалізується на централізованих та децентралізованих біржах, також існує торгівля активами поза біржами. Ми розповімо, що таке спотова торгівля криптою, ніж вона відрізняється від інших видів заробітку.
Що таке спот-угода?
Щоб зрозуміти, що означає спотова торгівля криптовалютою, розглянемо поняття угоди на спотовому ринку. У перекладі з англійської “spot” означає “на місці”. Спот-угода – це купівля чи продаж крипти у стислі терміни. Якщо на ранніх етапах розвитку криптобірж угоди здійснювалися протягом кількох днів, то сьогодні завдяки розвитку онлайн-майданчиків транзакції проводяться практично миттєво.
У спотовій торгівлі криптою правочин здійснюється без посередників. Будь-який трейдер може виставити заявку на купівлю або продаж крипти, або прийняти заявку від іншого учасника платформи. Продавець, створюючи ордер, встановлює ціну, яку готовий продати актив. Покупець, подаючи заявку, встановлює ціну, яку готовий заплатити. Ціна залежить від попиту та пропозиції на ринку. Особливість спотового ринку – відсутність можливості використати кредитне плече. Спотова торгівля криптовалютою – це, коли ви можете продати лише той актив, яким володієте на момент виставлення ордера.
Що таке спотова торгівля криптовалютами на Бінанс? Правила для користувачів цієї біржі є стандартними, як і для трейдерів на всіх спотових ринках, але з однією відмінністю. На більшості платформ потрібен фіатний рахунок, тобто рахунок у звичайній валюті, наприклад, у доларах. На Фінанс можна безпосередньо обміняти один віртуальний актив на інший.
Чим спотова торгівля відрізняється від маржинальної та ф’ючерсної?
Спотова торгівля криптовалютою – це основа інших видів торгівлі, оскільки передбачає обмін активами, якими реально володіють учасники угоди. Спотовий ринок відображає об’єктивний курс крипти, на основі якого формується ціна для маржинальних та ф’ючерсних угод.Маржинальна торгівля від спотової відрізняється можливістю для трейдера брати актив у борг, укладати угоди, сума яких вища за його реальний депозит. Наприклад, маючи на рахунку 3000 $, трейдер може увійти до угоди з кредитним плечем 10Х, і її сума становитиме 30 000 $. Насправді це означає, що продавець не є повноправним власником монети до її продажу, а покупець не стає її повноправним власником після покупки. Маржинальна торгівля дає можливість значно підвищувати прибутковість угод, але з тим зростають ризики.
Різниця між ф’ючерсною та спотовою торгівлею криптовалютою полягає в тому, що предметом угоди є не монета, а контракт на різницю її вартості. Купуючи ф’ючерс, трейдер робить ставку на зростання чи падіння курсу активу у майбутньому. Якщо прогноз виправдався, і ставка зіграла, трейдер отримує прибуток. Учасники ф’ючерсного ринку беруть він зобов’язання купити чи продати заявлений у контракті актив у майбутньому, термін погашення ф’ючерсу може бути встановленим чи безстроковим.
Плюси та мінуси спотової торгівлі
Спотова торгівля на біржі криптовалют вважається однією з найпростіших і найзрозуміліших, тому з неї часто починають новачки. Такий вид торгівлі має багато переваг:
- Прозорість ціни. Вартість активу залежить від попиту та пропозиції на ринку.
- Миттєвість транзакцій, низький поріг входу ринку.
- Простата входу та виходу з угоди.
- Волатильність активу дозволяє заробляти трейдерам.
- Висока ліквідність через швидкість проведення угоди.
Але існують і недоліки, про які повинен знати трейдер-початківець. Торгівля на спотовому ринку менш прибуткова, ніж маржинальна чи ф’ючерсна. Волатильність не лише перевагою, а й недоліком, оскільки у разі падіння ринку спот-ціна як і різко падає.
Хочете детально розібратися у тому, як працює спотова торгівля криптовалютою? Проходьте курс навчання трейдингу в Crypto Crew і приєднуйтесь до нашого ком’юніті! Вчимо заробляти на крипті ефективно, не ризикую стартовим депозитом.