Технічний аналіз криптовалют

Технічний аналіз криптовалют

Зміст цієї статті:

Технічний аналіз криптовалют – це набір інструментів прогнозування динаміки ціни активу. Це один із головних методів аналізу на ринку, що дозволяє трейдерам вибирати оптимальні точки входу, робити перспективні інвестиції та відкривати успішні угоди.

Що таке технічний аналіз криптовалют?

Криптовалютний трейдинг ґрунтується на аналізі поточного стану курсу активу та перспектив його руху. Трейдери найчастіше використовують два види аналізу – технічний та фундаментальний. Вони пов’язані між собою, але мають різні механізми. Фундаментальний аналіз застосовують для оцінки стану ринку на основі новин, що надходять, зовнішніх факторів, що впливають на котирування. Технічний аналіз проводиться через пошук закономірностей зміни курсу активу під впливом попиту нього. Трейдери активно використовують індикатори та інші інструменти технічного аналізу, які довели свою ефективність на різних фінансових ринках, зокрема, на криптовалютному.

Методи технічного аналізу

Для трейдерів існує чимало інформативних та доступних курсів з технічного аналізу криптовалют, які дозволяють вивчити основи, познайомитися з базовими інструментами, зрозуміти, як працює цей вид аналізу, які його елементи є найефективнішими.

Існує кілька методів технічного аналізу:

  • Індикаторний. Один із найбільш популярних видів, він полягає у використанні спеціальних алгоритмів на біржах. Під індикаторами маються на увазі різні лінії, які за допомогою спеціальних формул обчислюють зміну ціни на основі попередніх курсів. Індикатори використовуються для візуального визначення найбільш слушного моменту відкриття угоди і дозволяють оцінити силу поточного тренду.
  • Графічний. Дивлячись на графік, трейдер може виявити на ньому фігури, що складаються з японських свічок. Одні фігури вказують на розворот ціни, інші говорять про продовження тренду. Є також невизначені фігури, їх можна побачити, коли рух активу ще визначено.
  • Свічковий аналіз. У його основі перебувають звані «японські свічки». Цим метод нагадує графічний аналіз, але дає більш дальню інформацію. Аналіз виконується за рівнем закриття та відкриття свічок, їх довжини та розташування.
  • Аналіз обсягів. Великий обсяг операцій із конкретним активом вказує на зацікавленість трейдерів у ньому. Цей чинник використовують визначення сили тренду. Обсяги обчислюються за спеціальними індикаторами, наприклад, OBV (індикатор балансового обсягу).

Популярні індикатори технічного аналізу на ринку криптовалют

Рівні та фігури технічного аналізу криптовалют є базовими інструментами для прогнозування динаміки курсу, а основні – це індикатори. Вони є лінії, накладені на графік курсу. Індикатори використовують визначення поточної обстановки над ринком. У трейдингу технічний аналіз криптовалюти проводиться за індикаторами кількох видів:

Трендові. Визначають напрямок руху курсу на спокійному ринку, їх ефективність порівняно низька.

Осцилятори. Показують відхилення ціни від її середнього значення, необхідні визначення переломного моменту в тренді і прогнозування майбутнього курсу.

Білла Вільямса. Індикатори, створені відомим трейдером та математиком, названі на його честь. Ця група інструментів складається з декількох елементів, як правило, використовується для трейдинг стратегій, описаних самим Вільямсом.

Об’єму. Вказують на загальну кількість угод із конкретним активом.

Важливо пам’ятати, що паттерни технічного аналізу криптовалют не здатні на 100% спрогнозувати динаміку курсу активу. Це лише допоміжні інструменти.

Курси активів на крипторинку змінюються стрімко і часто несподівано, але все ж таки використання основних елементів технічного аналізу дозволяє спрогнозувати рух ціни. Навчання технічному аналізу криптовалют варто пройти ще до початку трейдингу, щоб знизити ризики та увійти на біржу з базовими знаннями. Проходьте курс трейдингу в Crypto Crew і приєднуйтесь до нашого ком’юніті, щоб розібратися в основах цього методу аналізу!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали