Топ-5 звичок трейдера новачка та професіонала у крипті

Топ-5 звичок трейдера новачка та професіонала у крипті

Зміст цієї статті:

Кожен досвідчений і успішний трейдер колись був новачком з невеликим стартовим депозитом, робив помилки, на яких навчався та вдосконалював торгову стратегію. Першопрохідникам у світі криптотрейдингу було непросто, адже сфера не лише нова, а й із найвищою волатильністю та супутніми ризиками. Сьогодні новачкам криптовалютного трейдингу простіше, для них з’явилося безліч навчальних курсів та ком’юніті, де досвідчені гравці ринку діляться секретами та рекомендаціями. Незважаючи на велику кількість інформації у вільному доступі, звички новачків, які часто призводять до втрат, не змінюються. Ознайомтеся з ними, щоб уникнути помилок і торгувати криптою вигідно!

ТОП-5 звичок новачків

Відрізнити новачка від успішного та досвідченого гравця криптовалютного ринку нескладно. ТОП звичок початківця виглядає так:

  • Інвестувати більше, ніж може собі дозволити. Це поширена звичка та груба помилка. Вкладати в крипту потрібно стільки, скільки ви можете дозволити собі втратити безболісно для бюджету.
  • Діяти емоційно. Новачки хочуть влитися в криптосферу максимально швидко, тому часто діють необдумано, відкривають велику кількість угод одночасно, намагаються відігратися у разі невдачі, їх дії хаотичні через відсутність чіткої стратегії.
  • Діяти без ризик-менеджменту. Починати торгівлю криптою, не склавши власного плану ризик-менеджменту, не варто. Ви повинні визначити, який відсоток від депозиту можете дозволити собі втратити на угоді протягом одного дня, тижня та місяця.
  • Купівля нових дешевих та неперевірених активів. Прочитавши про нову перспективну монету, яку можна купити за копійки, новачок поспішає скупити якнайбільше. Чому ні, якщо колись і Біткоїн практично нічого не коштував? Але сьогодні на ринку понад 10 000 різних криптовалют, тому підходити до інвестування потрібно серйозно, вивчаючи різні джерела.
  • Не вести щоденник трейдера. Щоденні записи допомагають трейдеру відстежити свою динаміку, проаналізувати ефективність стратегії та зробити роботу над помилками. Особливо важливо вести щоденник саме трейдеру-початківцю.

ТОП-5 звичок досвідчених трейдерів

Досвідчені трейдери теж іноді роблять помилки, які варті їм помітної частини депозиту. Але від новачків їх відрізняє вміння вчитися на власних провалах, гнучкість та розуміння, як удосконалювати торговельну стратегію, щоб уникнути подібних помилок надалі.

Звички досвідчених трейдерів:

  • Диверсифікація портфеля. Успішний інвестор та трейдер вкладає гроші в різні монети, обираючи перспективні та активи з позитивною динамікою.
  • Стоп-лоси. Якщо трейдер активно працює на біржі, він користується стоп-лоссами. Автоматичне закриття позицій у разі негативної зміни курсу допомагає уникнути великих втрат.
  • Дисципліна. Досвідчений гравець біржі підходить до трейдингу як до роботи, а не до хобі. Він виділяє певний час для трейдингу, не забуває про відпочинок.
  • Чітке дотримання обраної стратегії. Склавши плани ризик-менеджменту та мані-менеджменту, успішний трейдер розробляє власну торгову стратегію та дотримується її. Він заздалегідь визначає, в яких умовах стратегія потребуватиме змін, і лише після досягнення цих умов переглядає план дій.
  • Проведення маркетингових досліджень. Професіонал завжди стежить за трендами та світовими новинами у криптосфері, він у курсі останніх політичних та економічних новин, що впливають на ринок криптовалют, вміє аналізувати інформацію, тому крипторинок, незважаючи на мінливість, не є для нього надто непередбачуваним.

Як новачкові стати досвідченим трейдером?

Немає секретів та особливих тактик, які зроблять із новачка професіонала у трейдингу. Тільки навчання та практика допоможуть пройти шлях від початківця до успішного гравця на криптобіржі. Проходьте навчання у Crypto Crew та приєднуйтесь до нашої першої в Україні криптовалютної спільноти! Разом з нашою командою ви освоїте базові навички трейдера, навчитеся аналізувати дані та самостійно діяти на біржі, не піддаючись емоціям.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали