Відмінність ф’ючерсів від споту

Відмінність ф’ючерсів від споту

Зміст цієї статті:

Вибрати успішну тактику заробітку на криптовалюті можна лише за наявності знань. Початківцю трейдеру корисно дізнатися про відмінності ф’ючерсів та споту. Ми розповімо про особливості обох ринків, їх переваги та недоліки.

Що таке спотовий ринок?

Торгівля криптою на спотовому ринку – це купівля чи продаж монети з моментальною передачею активу. Угода здійснюється безпосередньо між власниками активів. Наприклад, ви хочете купити біткоїн за долар. Необхідно лише знайти продавця, який згоден продати монету за долари і піти на угоду, і цим займається біржа.

Переваги:

 • Прозорість цін. На відміну від спотової ф’ючерсна ціна формується із багатьох факторів.
 • Простота операцій. Зрозумілі умови угоди знижують поріг входу учасників ринку, торгівля зрозуміла для новачків.
 • Простий вхід та вихід із угод. Якщо ви не відкриваєте короткострокові позиції, не потрібно постійно перевіряти доступну вам суму. Ви продаєте те, що маєте.

Недоліки:

 • Нестабільність деяких активів та учасників торгівлі. Це підвищує ризики і змушує ретельно вибирати стратегію поведінки.
 • Найменший прибуток. На відміну від ф’ючерсу криптовалют спот приносить менший дохід.

Що таке ф’ючерсний ринок?

Ф’ючерс – це контракт, де відображена ціна базової криптовалюти та дата угоди. Купивши такий контракт, ви стаєте власником не самого активу, а контракту і зобов’язуєтесь надалі виконати його умови. Це означає, що монету буде куплено або продано за заздалегідь визначеною ціною і в день, узгоджений за контрактом. Такі спекуляції здійснюються у спробі знизити волатильність, учасники угоди роблять ставку на рух вартості криптовалюти.

Переваги:

 • Невисокі вкладення на старті. Почати торгувати можна із мінімальним стартовим капіталом.
 • Невелика комісія. На відміну від спотової ф’ючерсна торгівля здійснюється з низькими комісіями.
 • Більше кредитне плече. Під кредитним плечем мається на увазі брокерська позика для укладання угоди.

Недоліки:

 • Велике кредитне плече. Як не дивно, це перевага та нестача одночасно. Адже з трейдера щодня списується маржа, якщо один актив сильно просяде у ціні, підвищується ризик втратити кошти.
 • Складність аналізу. Трейдеру необхідно вміти прогнозувати та володіти навичками аналізу, тому тактику не можна назвати підходящою для новачків.

Різниця між спотовою та ф’ючерсною торгівлею

Відмінностей спотів від ф’ючерсів кілька. Що важливо знати про них:

 • Кредитне плече. На відміну від спотів ф’ючерси торгуються із кредитним плечем, що підвищує ефективність всього капіталу. Використовуючи ф’ючерсний договір, можна відкрити угоду на 1 биткоин, використовуючи лише його вартості. На спотовому ринку цього зробити не можна, наприклад, якщо у вас є лише 1000 доларів, ви можете купити частину біткоїну, еквівалентну цій сумі, а не цілу монету.
 • Ліквідність. Відмінність ф’ючерсу від споту полягає у вищій ліквідності. А вона покращує процеси формування вартості, допомагає трейдерам швидше та вигідніше закривати позиції.
 • Ціни. Відмінність споту від ф’ючерсу також полягає у вартості активу. Ціна на спотовому ринку – основа всіх транзакцій. Ціна на ф’ючерсному формується з основної спотової та премії за контрактом. Премія буває позитивною та негативною. Позитивна свідчить про те, що ціна на ф’ючерсному ринку є вищою, ніж на спотовому, і навпаки.
 • Гнучкість. Спот та ф’ючерс відрізняються гнучкістю при відкритті короткочасних та довгострокових позицій. Якщо ви зберігаєте крипту після покупки на спотовому ринку, надалі можете отримати прибуток на зростанні ціни. Ф’ючерси дозволяють отримати прибуток на короткострокових угодах.

Для успішної гри на біржі недостатньо розуміти, у чому відмінність ф’ючерсу від споту. Важливо розібратися у всіх аспектах криптовалютного ринку, навчитися проводити детальний аналіз та вибудовувати стратегію поведінки. Зробити це простіше, якщо у вас є досвідчені наставники та підтримка в особі таких самих новачків, які прагнуть реалізуватися у трейдингу. Спільнота Сrypto Сrew стане вашим надійним помічником та провідником у світі крипти.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали