Web-3.0: Настання нової ери криптовалютної революції

Web-3.0: Настання нової ери криптовалютної революції

Зміст цієї статті:

Термін Веб-3.0 позначають нове покоління інтернету. Зміни, які несе за собою нова ера, охоплюють інфраструктурні елементи та додатки, і вони обов’язково змінять підхід до створення нових крипт проектів. Розберемося, що таке Web-3.0, та розглянемо його вплив на цифрові активи.

Огляд поняття Веб-3.0 та його впливу на криптовалютну революцію

Сайти в епоху Веб-1.0 були статичними сторінками з текстом, зображеннями та посиланнями, доступними тільки для читання, а комунікація для користувачів представлялася лише у вигляді форумів. З приходом Веб-2.0 почали активно з’являтися інтерактивні онлайн-майданчики, різноманітні сервіси та веб-додатки з широким функціоналом, до них додалися соціальні мережі та хмарні сервіси. Саме після настання ери Веб-2.0 у нас з’явилися Facebook та Twitter.

Що таке Веб-3.0? Точного визначення йому немає. Про цю концепцію почали говорити ще у 90-ті роки, а зараз її тісно пов’язують із основами децентралізації. Багато програм, що характеризують Веб-3.0, створюються за допомогою блокчейн технологій, для них характерні децентралізовані системи зберігання даних, SSI або суверенна ідентичність, так званий «інтернет речей», NFT та атрибути метавсесвіту.

Принциповою відмінністю Інтернет-3.0 від попереднього покоління інтернету, Інтернет-2.0, є посилення децентралізації на всіх рівнях. Для додатків нової доби характерні:

  • Інтеграція смарт-контрактів.

  • Відкритий вихідний код проекту, що дозволяє стороннім розробникам брати участь у розвитку програми.

  • Інтеграція технологій віртуальної та доповненої реальності.

  • Інструменти для купівлі послуг та товарів за допомогою криптовалюти поряд з фіатом.

  • Використання NFT.

  • Робота системи зберігання даних за допомогою протоколу IPFS (альтернатива HTTP, покликана розосередити файли між безліччю вузлів).

  • Інтеграція штучного інтелекту для розширення можливостей і потенціалу досвіду користувача (приклади – YouTube, Netflix, Amazon).

Як використовується криптовалюта в децентралізованих програмах Веб-3.0

Багато інтернет-проектів епохи Веб-3.0 активно інтегрують криптовалюту. Одні проекти використовують вже існуючі та популярні токени, інші – створюють власні, які дають користувачам низку переваг. Однією з основних функцій крипт у нових онлайн проектах є управління. Утримувачі токенів отримують можливість нарівні з розробниками брати участь в управлінні та вдосконаленні програми. Власники токенів можуть голосувати за зміни, брати участь у вирішенні різних питань, від розширення функціоналу програми до виділення коштів на інші проекти компанії.

Інший варіант використання крипти в інтернет-додатках нового покоління – оплата послуг та товарів. Сьогодні все більше представників бізнесу готові приймати цифрові активи замість фіату, і Веб-3.0 сприяє збільшенню частки онлайн-продажів за участю криптовалюти.

Як Веб-3.0 може допомогти у розвитку децентралізованих додатків

Веб-3.0 – це не майбутнє, а сьогодення, яке вже відбивається на криптоіндустрії і ще позитивно вплине на неї. Наведемо кілька прикладів покращень, помітних вже зараз:

  • Децентралізація приходить на зміну централізованим платформам, які контролюють дані користувачів. Це підвищить рівень анонімності користувачів.

  • IT-монополісти, які сьогодні управляють ринком, поступово втрачають контроль над потоками даних, тоді як користувачі отримують більшу конфіденційність та безпеку.

  • Підвищується рівень безпеки сайтів та веб-додатків. Нові технології в комплексі з більшою приватністю користувачів знизять ризики витоків даних та зломів облікових записів. Завдяки децентралізації у хакерів практично не залишиться шансів проникнути до мережі.

Це лише мала частина змін, які принесе у себе Веб-3.0. Дізнатися більше ви можете у ком’юніті Crypto Crew. Приєднуйтесь, щоб завжди бути в курсі останніх новин зі світу криптовалюти. А для того, щоб навчитися інвестувати та заробляти на крипті, проходьте наш навчальний курс!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали