Капіталізація ринку криптовалют: як це вимірюється і як це впливає на інвесторів

Капіталізація ринку криптовалют: як це вимірюється і як це впливає на інвесторів

Зміст цієї статті:

Капіталізацією криптовалюти називають загальну вартість монет, які випущені в обіг. Сам собою цей показник не допомагає інвесторам спрогнозувати рух курсу активу, але він важливий для прийняття торгових рішень. Розкажемо, що таке капіталізація ринку криптовалют і як вона вимірюється.

Введення в поняття “капіталізація ринку криптовалют”

Криптовалюта давно стала найпопулярнішим активом для інвестицій. Приймаючи рішення вкласти гроші, інвестори звертають увагу на безліч показників, один із них – капіталізація. Вона допомагає визначити вартість ринку цифрових активів.

Капіталізація криптовалютного ринку – це сукупна вартість всіх монет в обігу. Використовуючи цей показник, можна визначити загальний розмір ринку та його динаміку.

Як вимірюється капіталізація ринку криптовалют

Для виміру капіталізації криптовалютного ринку потрібно помножити поточну вартість кожної діючої криптовалюти на загальну кількість монет, випущених в обіг. Наприклад, капіталізація ринку Біткоінов за вартістю монети приблизно $27 000 (курс у березні 2023 року) становить $522 082 137 624.

Ознайомитись із актуальною капіталізацією різних криптовалют на ринку інвестори та трейдери можуть на спеціалізованих онлайн-сервісах, наприклад, coinmarketcap.com.

Як капіталізація ринку криптовалют впливає на інвесторів

Капіталізація криптовалютного ринку може проводити інвестиційні рішення учасників ринку. Наприклад, більш висока капіталізація активу вказує на його відносну стабільність та привабливість для інвестицій. Відносною стабільність є через те, що криптовалюти мають високу волатильність, їх курс може різко змінюватися в будь-який бік, і це важливо враховувати, заздалегідь прораховуючи ризики.

Як стежити за змінами в капіталізації ринку криптовалют і як використовувати цю інформацію в інвестиційних рішеннях

Користуйтеся сервісами CoinMarketCap та CoinGecko або їх аналогами для відстеження капіталізації ринку, на них представлена актуальна інформація. Також для відстеження капіталізації варто використати:

  • Біржі криптовалют та агрегатори, що надають поточні дані про активи.

  • Криптовалютні новини та аналітику від експертів.

  • Інструменти для аналізу даних, наприклад TradingView.

Щоб використовувати інформацію для ухвалення інвестиційних рішень, потрібно розуміти, як зміни капіталізації ринку впливають на окремі монети. Наприклад, зростання капіталізації ринку може сигналізувати про зростаючий тренд та появу нових можливостей для заробітку. І навпаки, у разі зниження капіталізації зростає ризик збитків для інвесторів.

Які фактори можуть вплинути на капіталізацію ринку криптовалют

Капіталізація ринку криптовалюте залежить від багатьох факторів, серед них попит та пропозиція, регулювання сфери з боку держави, рівень довіри користувачів до популярних активів. Також на капіталізацію крипторинка впливає інтерес інституційних інвесторів: якщо великі інвестори вкладають гроші в крипту, це часто призводить до зростання її капіталізації. Вплив на капіталізацію також надають технічні інновації, наприклад технології, що підвищують рівень безпеки користувачів, покращують продуктивність мережі та інші.

Висновок та рекомендації для інвесторів

Капіталізація – не єдиний показник, на який варто звертати увагу при ухваленні інвестиційних рішень. Щоб робити найбільш ефективні інвестиції, дотримуйтесь кількох правил:

  • Завжди вивчайте проект, у який вкладаєте гроші.

  • Інвестуйте суму, яку ви готові втратити безповоротно.

  • Наповнюйте інвестиційний портфель різними активами, дотримуйтесь принципів диверсифікації.

  • Зважайте на ризики високої волатильності криптовалюти.

  • Складайте план ризик-менеджменту.

  • Вибирайте надійні платформи для покупки активу.

Хочете знати, як інвестору використати знання про капіталізацію ринку криптовалют у своїх інтересах? Приєднуйтесь до Crypto Crew та вивчайте ринок цифрових активів, освоюйте ефективні способи заробітку на них та інвестуйте з мінімальними ризиками!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали