Закон про криптовалюту в Україні

Закон про криптовалюту в Україні

Зміст цієї статті:

В Україні узаконили криптовалюту. З ухваленням закону «Про віртуальні активи» ринок крипти стане легальним і вийде з тіні. Давайте розберемося, що це означає для всіх, хто купує та продає криптовалюту?

Прийняття закону про криптовалюту в Україні

Спеціального закону, який регулював би український криптовалютний ринок, не було до 2021 року. Декілька окремих законів лише частково стосувалися цифрових активів. Закон про криптовалюту в Україні 2022 року називається «Про віртуальні активи». Експерти вважають його прийняття хорошим знаком, адже тепер крипта легальна, а це значить, незабаром нею зацікавиться ще більша кількість людей, бізнес різних рівнів почне приймати біткоїни та інші монети як оплату, не виключена поява нових українських криптовалютних бірж та інших цікавих проектів .

Що встановлює закон про криптовалюту в Україні?

За заявою Міністерства фінансів, закон про криптовалюту в Україні дозволяє нашим та закордонним криптобіржам вести легальну діяльність. Тепер банки мають право реєструвати рахунки для компаній, які займаються криптовалютою, а прості громадяни мають можливість захищати свої криптовалютні заощадження у судовому порядку.

Після того, як Україна узаконила криптовалюту, віртуальні активи офіційно діляться не кілька категорій:

  • Незабезпечені. До них відносяться активи, які існують власними силами, наприклад, Bitcoin та інші популярні монети.
  • Забезпечені. Це активи, забезпечені реальними грошима, майном чи майновими правами, наприклад, NFT-токени.
  • Фінансові. Активи, що забезпечуються українською валютою чи цінними паперами, наприклад, стейблкойни.
Закон про криптовалюту в Україні вплине на податкове оподаткування у цій сфері. Якщо ви купили якусь кількість крипт, платити податки не доведеться. Але якщо ви заробляєте на ній, заплатити податок з доходу ви зобов’язані. Для фізичних осіб протягом п’яти років податок з прибутку – 5% + 1,5% (військовий збір). Протягом п’яти років діють пільгові умови, коли вони закінчаться, податок становитиме 18% + 1,5%. Варто зазначити, що повністю нові правила запрацюють після внесення поправок до Податкового кодексу.

Хто регулюватиме сферу?

За новим законом про криптовалюту в Україні 2022 року ринок потребує контролю, і регулюватиме його Національна комісія з цінних паперів та фондових ринків. Її основні завдання:

  • формування та здійснення політики у криптовалютній сфері;
  • визначення порядку контролю над оборотом цифрових активів;
  • видача державних ліцензій компаніям, які надають послуги над ринком криптовалюты;
  • контроль та фінансовий моніторинг.

Які зміни відчують трейдери від ухваленого закону про криптовалюту в Україні?

Аналітична компанія Chainalysis заявляє, що Україна знаходиться на четвертому місці у світовому рейтингу використання криптовалютних активів, а за підсумками 2021 року ми увійшли до першої десятки країн з найвищими заробітками на біткоїнах. Це говорить про те, що українці активно цікавляться криптою, і закон про криптовалюту в Україні прийнято вчасно.

Легалізація віртуальних активів дозволить зробити ринок прозорим та дасть поштовх до розвитку інфраструктури. Відкритість ринку залучить нових інвесторів, технології, пов’язані з блокчейн, розвиватимуться швидше та ефективніше, а учасники ринку зможуть почуватися впевненіше. Наприклад, після ухвалення закону про криптовалюту в Україні трейдери матимуть можливість захищати свої права. Якщо клієнт біржі вважає, що його права порушено, він зможе подати позов до суду. Щоправда, це стосується лише тих кріптобірж, які зареєструються в Україні.

Щоб розбиратися у світі криптовалют та активно заробляти на них, варто вчитися на практиці. Структуровані знання, рекомендації досвідчених трейдерів, підтримка однодумців – це дозволить новачкові швидше освоїтися, розібратися у складних темах. Команда Crypto Crew допомагає трейдерам-початківцям удосконалювати торгову стратегію, вчить аналізувати і робити грамотні інвестиції. Приєднуйтесь до нашої спільноти, щоб бути в темі!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали