
Зміст цієї статті:
Фінальна кількість BTC визначена заздалегідь – 21 000 000. Щоб криптовалюта не знецінилася, існує халвінг. Простими словами халвінг криптовалюти – контрольоване зменшення нагороди майнерів за формування нових блоків монети. Але розберемося у цій темі докладніше. Ми розповімо, що таке халвінг, і чи важливий він.
Що таке халвінг криптовалют?
Халвінг закладено у програму Біткоїна творцями монети. Його суть проста: при видобуванні певної кількості нових блоків монети сума винагороди для майнерів зменшується вдвічі.
Зрозуміти, як відбувається халвінг, не вийде, якщо ви не знайомі з процесом видобутку Біткоїнів. Розкажемо про це коротко. Нові Біткоїни виходять із блоків, знайдених майнерами. У блоках зберігається інформація про всі скоєні в мережі операції, а ланцюг блоків – це блокчейн. Крипта видобувається складними обчисленнями з використанням ASIC, спеціалізованого обладнання з великим обчислювальним ресурсом. За допомогою ASIC перевіряються та підтверджуються транзакції у блокчейні Біткоїна, а в результаті з’являються нові монети.
Як часто відбувається халвінг Біткоїна?
Винагорода за майнінг знижується вдвічі після появи чергових 210 000 блоків. Це називають циклом халвінгу і відбувається він кожні 4 роки.
Перший халвінг стався у 2012 році. Сума нагороди за формування блоку зменшилася з 50 до 25 BTC. У 2016 році ситуація повторилася – в результаті другого халвінгу сума винагороди знизилася з 25 до 12,5 Біткоїнів. Третій і поки останній халвінг відбувся навесні 2020 року, і тепер нагорода майнера складає 6,25 Біткоїнів.
Як ми вже сказали, всього буде видобуто 21 000 000 BTC. Сьогодні в обороті вже понад 90% цієї суми. Однак, за підрахунками експертів, видобуток найпопулярнішої крипти припиниться в 2140 році, оскільки мережа постійно ускладнюється, формування нових блоків суттєво уповільнюється, вимагаючи від майнерів більше обчислювальних потужностей. До того ж, чим менша винагорода, тим нижча мотивація майнути.
Що буде, коли здобудуть останній Біткоїн? Майнери перестануть генерувати нові блоки та зароблятимуть на комісіях за підтвердження транзакцій. Їхнім завданням стане аудит та відстеження операцій у мережі для запобігання шахрайству.

Что_такое_цикл_халвинга_Биткоина
Чому халвінг необхідний?
Біткоїн створений як альтернатива фіатній валюті, яка постійно знецінюється. Центральний банк має можливість друкувати необмежену кількість грошей, тому виникає інфляція. Із Біткоїном, у систему якого закладено халвінг, цього не має відбутися.
Що таке халвінг Біткоїна з погляду цінності та надійності криптовалюти? Це захисний механізм, завданням якого є запобігання гіперінфляції та знецінення монети. Халвінг допомагають контролювати темп видобутку та його регулювання. Це також своєрідна інфляція, але контрольована і низька в порівнянні зі звичайними грошима.
Як халвінг впливає на ціну?
Чи є зв’язок між халвінгом та курсом Біткоїна? Так, і вона простежується:
-
У 2012 році нагорода за генерацію блоків вперше знизилася вдвічі, курс монети протягом року зріс у 100 разів.
-
В результаті другого халвінгу влітку 2016 року курс Біткоїна протягом кількох місяців рухався в межах $500-1000, а в грудні 2017 року досяг приблизно $20 000.
-
Після зниження до третього халвінгу у 2020 році вартість монети становила близько $9000, але до грудня збільшилася до $30 000.
Експерти вказують на закономірності. Наприклад, протягом півтора року після халвінгу курс монети досягає свого піку, після цього приблизно через рік втрачає близько 17% від рекордної ціни. При цьому ціна не падає нижче мінімального значення, зафіксованого перед халвінгом.
Наразі курс Біткоїна впав після останнього зафіксованого рекорду, але він може зрости вже скоро. Черговий халвінг очікується у 2024 році, і після нього за новий блок майнери зароблятимуть 3,125 Біткоїна. Приєднуйтесь до ком’юніті Crypto Crew та відстежуйте динаміку Біткоїна разом з нами! А на нашому курсі ви навчитеся заробляти на інвестиціях у криптовалюту та трейдингу за ефективною системою Smart Money.