Що таке Метаверс (Metaverse)

Що таке Метаверс (Metaverse)

Зміст цієї статті:

Розвиток ідеї метавсесвіту та її реалізація не просто тісно пов’язані з криптовалютами, а й багато в чому залежать від них. Ми розповімо, у чому суть метавсесвітів, і розберемося, яка роль у них відведена криптовалюті.

Що таке Metaverse простими словами?

Термін «метасвіт» давно з’явився в інтернет просторі, фантастичних творах, серіалах та іграх. Його вигадав Ніл Стівенсон, письменник-фантаст, і вперше використав у своєму кіберпанк-романі «Лавіна».

Простими словами, метавсесвіт – це майбутнє інтернету, засноване на постійних віртуальних світах, де люди представлені тривимірними аватарами. Забезпечити основу метавсесвіту має технологія блокчейн та активи NFT, що використовуються у різних просторах, а також сучасні технології віртуальної та доповненої реальності.

Як працює Метаверс? Якщо коротко, потрапляючи у метавсесвіт, людина взаємодіє у вигляді свого аватара з аватарами інших людей, використовуючи інтерфейс віртуальної реальності. Це схоже на нашу взаємодію один з одним у соціальних мережах, але з більш глибоким зануренням. Очікується, що метавсесвіт буде відкритим, створеним на сумісних один з одним блокчейн структурах, де учасники зможуть без проблем переміщатися між просторами.

Одна з найбільш обговорюваних концепцій метавсесвіту належить американському інвестору Метью Боулу. Спираючись на його представлену про метаверс, можна виділити кілька її характерних рис:

  • Вона завжди рухається, її не можна поставити на паузу.

  • Усі події всередині віртуального світу відбуваються як реального часу.

  • Одночасно метавсесвіт може відвідати необмежену кількість людей.

  • Усередині метаверс люди, як і в реальному житті, працюють, заробляють та розпоряджаються своїми активами.

  • Будь-які навколишні предмети в реальному житті можна використовувати всередині метавсесвіту.

  • Активи з різних онлайн платформ поєднуються, наприклад, в Instagram можна продати предмети з будь-якої відеоігри.

Метавсесвіт і криптовалюта

Якщо ви не хочете пропустити все найцікавіше і залишитися осторонь розвитку метавсесвіту, вивчайте блокчейн і поринайте у світ криптовалюти разом з Crypto Crew! Саме блокчейн дозволяє метавсесвіту максимально розкривати потенціал та робить ідею життєздатною.

Зв’язок блокчейна і метаверс можна зрозуміти, розглянувши основні напрями роботи їхнього союзу:

NFT. Токени, зареєстровані у блокчейні, дають власнику право власності на цифровий актив. Це не лише різні види цифрового мистецтва, а й різні ігрові і навіть побутові предмети у метавсесвіті, від одягу до земельних ділянок.

Криптовалюта. Крипта створюється за допомогою блокчейну, а у метавсесвітах вона виконує роль грошей, як фіат у реальному житті. Щоб існувати всередині метаверсу, користуватися послугами, купувати різні товари, вам потрібно інвестувати в крипту.

Ігри. Один із перспективних напрямків відеоігор сьогодні – Play-to-Earn (P2E). Це ігри на блокчейні, де за виконання завдань гравці отримують токени із реальною цінністю. Нагорода, отримана у грі, може використовуватись у метавсесвіті.

Криптовалюта грає найважливішу, а то й основну, роль метавсесвіту. Вона дає можливість не лише оплачувати щось, а й голосувати. Деякі види токенів дають учасникам право голосу: вони можуть вирішувати, які зміни вносити до протоколу, а яких варто відмовитися.

Як потрапити до метавсесвіту?

Сьогодні вже є проекти, де можна отримати досвід поведінки та стилі метаверс. Наприклад, гра Decentraland, створена на блокчейні Ethereum. У грі земельні ділянки, нерухомість та інші об’єкти представлені NFT, вони продаються безпосередньо в ігровому просторі або маркетплейсі. Використовуючи NFT, гравці можуть створювати та розвивати свої проекти.

Щоб ближче познайомитися з вже існуючими метавсесвітами, вивчайте криптовалюту та способи її заробітку. Приєднавшись до ком’юніті Crypto Crew, ви щодня дізнаватиметеся про перспективні криптовалюти, популярні NFT, розвиток технології блокчейн, навчитеся інвестувати у віртуальні активи і навіть зможете зробити їх основним джерелом свого доходу.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали