Торгові стратегії

Торгові стратегії

Зміст цієї статті:

Скальпінгом називають високочастотний трейдинг на криптовалютному, фондовому та інших фінансових ринках. Його особливість полягає у здійсненні великої кількості короткострокових угод протягом однієї торгової сесії. Скальпери здійснюють операції швидко, утримують позиції кілька секунд або кілька хвилин, і ніколи не залишають відкриті ордери наступного торгового дня.

Одна угода приносить скальперу невеликий прибуток, оскільки трейдер реагує на дрібні коливання курсу. Але для скальпера важливим є сумарний денний результат, він відкриває максимально можливу кількість ордерів протягом дня, щоб збільшити дохід. Такий підхід знижує ризики, адже угоди відбуваються з невеликими сумами. Складність скальпінгу полягає у швидкості торгівлі – необхідно реагувати на рух курсу швидко, фіксуючи мінімальний прибуток.

Трейдинг з обмеженим діапазоном

Однією із стратегій у трейдингу для скальперів є торгівля активом з обмеженням діапазону. У цьому випадку “діапазоном” називають рух курсу між встановленими рівнями ціни протягом певного часу. Вибираючи цю тактику, трейдер відкриває лонг (на підвищення курсу) та шорт (на зниження курсу) ордери. Щоб визначити оптимальний діапазон, позиції відкриваються вручну, скальпери купують актив на підтримці та продають на опорі. Підтримка в трейдингу – це рівень ціни, на якому гравці очікують на зупинку низхідного тренду через високу концентрацію попиту на актив. Опір є рівень цін, на якому очікується припинення зростання курсу через концентрацію пропозиції.

Арбітраж

Арбітраж чи арбітражна спекуляція – ще одна популярна торгова стратегія, особливо на криптовалютному ринку через високу волатильність активів. Скальпери, які вибрали цю тактику, заробляють на різниці курсів одного й того ж активу на кількох торгових майданчиках, купуючи та продаючи його на різних біржах одночасно.

Арбітражний трейдинг може бути просторовим чи парним. Просторовий – це відкриття лонг та шорт позицій на кількох майданчиках для отримання прибутку та хешування ризиків. Парний арбітраж здійснюється в рамках однієї біржі з використанням валютної пари з високою волатильністю та ліквідністю (USD/BTC або інші).

Бід-аск спред

Бід-аск-спред – це назва різниці вартості активу на попиті та пропозиції. Щоб купити актив за ринковою ціною якнайшвидше, трейдеру доводиться приймати найвищу ціну пропозиції. Щоб миттєво продати актив, необхідно ухвалити найнижчу ціну попиту. Різниця ціни попиту та пропозиції активу з високою ліквідністю, як правило, невелика, тому трейдери виконують ордери із несуттєвими змінами у вартості. Коливання курсу посилюються, якщо спостерігається широкий спред, тобто значна різниця курсів попиту та пропозиції. Але навіть невеликий спред дозволяє трейдеру непогано заробити, якщо він робить велику кількість успішних угод протягом одного торгового дня.

Маржинальна торгівля

Особливість маржинальної торгівлі полягає у використанні коштів третіх осіб. Торгуючи з кредитним плечем, трейдер збільшує потенційний прибуток, може працювати з великими сумами, фактично не володіючи ними. Кредитне плече надають багато великих бірж, отримати його можуть трейдери, які мають певний депозит. Чим більше кредитне плече, тим вищий можливий прибуток, водночас підвищуються ризики у разі вчинення неуспішної угоди.

Цінова зміна

Ціновим зміною називається стратегія, заснована на вивченні динаміки вартості активу. Для використання стратегії скальперу потрібно навчитися відзначати рух курсу та аналізувати його для самостійного прогнозування подальшої вартості. Ця стратегія схожа на багато інших, що базуються на поведінці ціни активу.

На курсі від Crypto Crew ви навчитеся ефективно використовувати найпопулярніші стратегії скальпінгу на біржі. Ми розробили курс для початківців та вже досвідчених трейдерів, які хочуть покращити торгову стратегію та підвищити дохід. Приєднуйтесь, щоб уже за місяць почати самостійно заробляти на трейдингу!

Автор: admin_cryptocrew