
Зміст цієї статті:
Технічні рівні – один із основних елементів технічного аналізу. Це значення вартості активу, при наближенні до яких ціни з’являються перешкоди для наступного руху. Графічно вони виглядають як лінії, до яких підходить вартість курсу, а потім відкочується назад, не зумівши подолати опір. Розглянемо приклад коригування курсу на біржі з використанням сітки Фібоначчі на TradingView.
Що таке числа та рівні Фібоначчі?
Рівні Фібоначчі – елемент технічного аналізу, що використовується для пошуку закінчення корекції вартості активу та цільових рівнів для продовження тенденції, що розвивається на ринку. Щоб розрахувати положення рівнів, використовується ключове співвідношення прогресії Фібоначчі.Послідовністю чи прогресією Фібоначчі називають ряд чисел, де кожне число дорівнює сумі двох попередніх. Послідовність починається з одиниці і продовжується до нескінченності: 1 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233….
За допомогою прогресії можна визначити рівні корекції, які поділяються на дві лінії:
- Основну. Це 38,2%, 50,0% та 61,8%.
- Другорядну. Це 23,6% та 78,6%.
Пошук точки засвідчення корекції курсу на рівні 38,2%, 50,0% та 61,8% вважається класикою, а 38,2% фахівці називають оптимальним варіантом. Чим глибша корекція на ринку, тим менша ймовірність подальшого розвитку тренду та його продовження. Деякі трейдери стверджують, що при пробитті рівня корекції та 61,8% не варто розглядати можливість подальшого руху. Іноді це дійсно так, але на практиці бувають випадки, коли графік розгортається і все ж таки продовжує рух.
Технічний аналіз проводиться трейдерами для прогнозування подальшого руху курсу. Він ґрунтується на минулих котируваннях активу. Вважається, що у ціні вже закладено всі фундаментальні чинники, що впливають на її рух. Сітка Фібоначчі в Трейдінгв’ю застосовується для аналізу будь-яких активів: криптовалюти, акцій, валютних пар та інших.
Як користуватися сіткою Фібоначчі на TradingView
Багато трейдерів користуються сіткою Фібоначчі в TradingView. Це популярний онлайн-сервіс з інструментами для проведення технічного аналізу.
Щоб побудувати сітку Фібоначчі у TradingView та працювати з графіком, потрібно увійти в меню командою Alt+F. На графіку слід вибрати яскраво виражений напрямок тренду (висхідний або низхідний), розтягнути на нього рівні. Будувати їх потрібно так, щоб нульовий рівень завжди розташовувався на правому екстремумі, а сотий – на лівому. Якщо домінує бичачий тренд, лінія має будуватися за напрямком знизу-вгору, якщо ведмежий – зверху-вниз.
Якщо рух висхідний, рівень 100% перебуватиме на нижньому екстремумі, а 0 – на верхній. Розташування проміжних рівнів буде розраховано автоматично.
Налаштувавши сітку Фібоначчі в Трейдінгв’ю, можна подвійним клацанням за рівнями Фібо відкрити меню налаштувань. У ньому містяться опції налаштування самого графіка, можна змінювати колір сітки або продовжити лінії. Також у меню задаються координати з цін, за якими будуватиметься графік, зазначаються таймфрейми.
Як визначити, де закінчується корекція
Оскільки сітка Фібоначчі на TradingView включається для пошуку точки завершення корекції, важливо розібратися, як визначити. Аналітики виходять із правила, згідно з яким головний рух курсу не перериватиметься, він спробує знайти точку, звідки графік продовжить рости або впаде. Як ми вже сказали, у пріоритеті рівні 38,2%, 50,0% та 61,8%. Якщо ціна відкотилася до 23,6%, відкат вважається незначним, а якщо до 78,6% глибоким.
Проте фахівці рекомендують не заганяти себе у межі цих цифр. Правильніше розглядати діапазон курсу, в якому, швидше за все, закінчиться відкат. Межами діапазону прийнято вважати точки 38,2% та 61,8%. Чекати відкату ціни від рівня Фібо з точністю до частки відсотка необов’язково, адже іноді розворот формується, не дійшовши до лінії або перейшовши через неї.
Навчитися правильно користуватися цим та іншими елементами технічного аналізу ви можете у співтоваристві Крипто Крю та на нашому курсі. Трейдери Крипто Крю допоможуть розібратися із найскладнішими методами аналізу.