Альткоїни: все, що вам потрібно знати для успішної торгівлі

Альткоїни: все, що вам потрібно знати для успішної торгівлі

Зміст цієї статті:

Більше половини криптовалютного ринку припадає на альткоїни. У ці монети вкладають гроші, ними торгують на криптовалютних біржах, їх також застосовують для оплати реальних товарів та послуг у деяких компаніях. Ми розповімо, що таке альткоїни, які переваги і недоліки вони мають.

Що таке альткоїни та як їх використовувати?

Альткоїни – це все криптовалюти, які випущені в обіг після Біткоіна і як альтернатива йому. Назва походить від слів alternative та coin, і означає «альтернативна монета». Сьогодні на ринок випущено понад 10 000 різних альтернативних монет, деякі з них практично невідомі та дешеві, інші – дорогі та популярні. Найбільш затребуваним і відомим з усіх альткоїнів є Ethereum, монета займає близько 19% всього ринку.

Біткоїн та альткоїни мають однакову базову структуру, створені з використанням загального коду. Однак Біткоїн, незважаючи на лідерські позиції, має низку недоліків. Найпопулярніша інтернет-валюта вимагає дуже багато енергії на своє створення та підтвердження криптовалютних транзакцій. Розробники альткоїнів намагаються позбавити свої токени подібних проблем, щоб запропонувати користувачам кращу альтернативу. Наприклад, цифрові платежі Ethereum обробляються швидше та з меншою кількістю електроенергії, що роблять цю валюту більш екологічною.

Які види альткоїнів існують?

Альткоїни відрізняються функціоналом та механізмом консенсусу. Можна виділити 4 найбільш популярних типів альткоїнів:

На базі майнінгу. Криптовалютний майнінг – це видобуток цифрових активів. При використанні технології Proof-of-Work до блокчейну додаються дані про транзакції та створюються блоки. Приклади таких токенів – Litecoin, Monero, Zcash.

Стейблкоїни. Це токени, прив’язані до фіатної валюти, наприклад USD. Найпопулярнішим стейблкоіном є Tether (USDT), забезпечений доларом. Стейблкоіни часто використовуються інвесторами та трейдерами для безпечного зберігання капіталу, швидкого переведення активу по всьому світу.

Токени безпеки. Це монети, випущені у системі блокчейн, які мають ознаки цінних паперів. Вони випускаються криптами проектами, дозволяють своїм власникам отримувати певні дивіденди.

Службові чи утилітарні токени. Це монети, випущені у рамках ICO. Як правило, вони використовуються для оплати товарів та послуг конкретної крипт компанії, надають своїм власникам додаткові переваги в рамках екосистеми криптовалютного проекту.

Які переваги та недоліки мають альткоїни?

Альткоїни, як і будь-який фінансовий актив, мають плюси та мінуси. До головних переваг можна віднести:

Вирішення проблем Біткоіна. Розробники альткоїнів намагаються запропонувати користувачам вигідніші умови. Наприклад, альткоїни легше майнути, часто їхній видобуток витрачає менше електроенергії, ніж майнінг Біткоїна.

Інновації. Сучасні мережеві технології дозволяють розробляти нові крипто монети з технічними перевагами перед Біткоїном. Наприклад, вони пропонують вирішення проблеми масштабованості монет, підвищують швидкість анонімних транзакцій, утримуючи меншу комісію за переклади.

Користь. Кожен тип альткоїнів створюється задля досягнення певних цілей, цим різні види відрізняються один від одного. Біткоїн – це цифрова валюта, альтернатива фіату. Альткоїни можуть використовуватися як обміну, інвестицій, заощадження, розрахунку.

Недоліки альткоїнів:

Недостатній вплив. Незважаючи на різноманітність та функціональність, альткоїни все одно менш популярні Біткоїна.

Обмеження у використанні. Більшість альткоїнів мають обмеження застосування, їх не можна назвати універсальним засобом оплати, як Біткоін.

Скопійований вихідний код. Деякі нові та швидко створені альткоїни копіюють код вже існуючих монет, тому вони не можуть вважатися повноцінними децентралізованими мережами, контролюються своїми творцями.

Приєднуйтесь до ком’юніті Crypto Crew, щоб дізнатися більше про альткоїни! А на нашому курсі ви навчитеся інвестиціям у криптовалюту різних типів та заробітку на біржах.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали