Чим відрізняється досвідчений трейдер від новачка

Чим відрізняється досвідчений трейдер від новачка

Зміст цієї статті:

Початківці трейдери криптовалют роблять помилки, це неминуче. Важливо, як часто новачок помиляється, які втрати зазнає в результаті, і які висновки робить. Розберемося, що відрізняє досвідченого трейдера криптовалюти від початківця, як розпізнавати новачка і як стати успішним гравцем на ринку.

Як розпізнати новачка у трейдингу

Початківці трейдери криптовалюти поспішають заробити, тому готові вкласти всі заощадження в депозит, відкривати багато операцій одночасно і йти на високі ризики. Причина – нерозуміння основ ринку та відсутність стратегії. Досвідчений трейдер криптовалюти завжди має чітку та продуману стратегію, дотримується її. Він заздалегідь розробляє свою систему ризик-менеджменту, яка допомагає зберегти депозит та мінімізувати втрати, а також мані-менеджменту, необхідного для збереження стартового капіталу, грамотного інвестування та заробітку.

Новачок не вміє користуватися технічним та фундаментальним аналізами, тому діє наосліп. Знання основ цих методів аналізу та вміння працювати з даними дозволяють вибудовувати стратегію ефективніше, втрачаючи менше власних коштів за невдалих угод.

Яскраві ознаки новачка – емоційні дії та зайвий азарт. Приймати рішення необхідно, спираючись на цифри, прогнози, тренди, а не власну інтуїцію. Варто стримати свій азарт і боротися з бажанням відігратися після невдалої угоди. Якщо ви кілька позицій поспіль закрили невдало, зробіть паузу та проведіть роботу над помилками, інакше бажання швидко компенсувати втрати за рахунок ризикованих угод призведе до зливу депозиту.

Відмінності професіоналів від новачків

Досвідчений трейдер на ринку криптовалют насамперед розуміється на структурі самого ринку, на відміну від новачка. Він знає, що впливає на курси активів, що передує зміні тренду, і які тренди бувають, вміє вибирати ефективного та надійного брокера, впевнено користується популярними платформами, вміє самостійно аналізувати та визначати стан ринку. Успішний гравець знає, що таке технічний та фундаментальний аналізи, та використовує ці методи для побудови торгової стратегії.

Досвідчений трейдер на біржі криптовалюти від новачка відрізняється не тільки знаннями та навичками, а й підходом до трейдингу, мисленням та ставленням до цього способу заробітку. Новачки намагаються розгадати секрет швидкого заробітку, досвідчені гравці знають, що жодних секретів не існує. До успіху призводять не унікальні торгові стратегії та складні схеми, а вміння управляти емоціями та своїм інвестиційним портфелем.

Як торгують трейдери криптовалют, які досягли значного успіху:

  • розробляють свою торгову систему та дотримуються її;
  • не імпровізують;
  • вибирають підходящий час для початку торгів;
  • не переглядають торговельну систему під час відкриття позиції та до завершення правочину;
  • вміють користуватися ризик-менеджментом та обмежувати збитки;
  • не женуться за угодами, чекають відповідного моменту.

Чи можна стати професіоналом, не втративши гроші?

Стати трейдером криптовалют, що має свій стиль торгівлі, що об’єктивно оцінює стан ринку, ефективно використовує інструменти аналізу може кожен, хто готовий навчатися і розвиватися в криптоіндустрії. Досвідчений гравець розуміє, що уникнути ризиків на 100% неможливо, але він вміє керувати ними та приймати, фіксувати збитки, вибирати перспективні та безпечні угоди. Навчитися торгувати на крипторинці вигідно, допоможуть кілька правил:

  • Визнайте, що кожен робить помилки, і не бійтеся втратити частину депозиту. Головне – складіть план ризик-менеджменту для себе та інвестуйте в крипту стільки, скільки готові втратити.
  • Розробте власну систему для трейдингу криптовалюту.
  • Продумайте умови, за яких вашу систему доведеться переглянути та відкоригувати.

Чи готові вивчати основи трейдингу криптовалюти та набиратися досвіду? Приєднуйтесь до команди Crypto Crew! Ми створили перше в Україні крипто-ком’юніті, а також розробили ефективний навчальний курс для тих, хто хоче пройти шлях від новачка до досвідченого трейдера з мінімальною кількістю помилок.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали