Блокчейн криптовалюти – що це

Блокчейн криптовалюти – що це

Зміст цієї статті:

Інтерес до технології блокчейн зростає разом із популярністю криптовалюти. Якщо ви серйозно замислюєтеся про інвестиції в цифрові активи та заробітку на крипті, вам варто розібратися із принципом роботи блокчейн. А ми розповімо, що таке блокчейн у криптовалюті простими словами.

Що таке блокчейн у криптовалюті?

У перекладі з англійської мови «Blockchain» означає «ланцюжок блоків». Це мережа, де ланки є окремими записами дій. Ланцюг безперервний, тому блокчейн вважається незмінним, тому надійним. Простими словами, кожен блок – це цифровий код. У всіх наступних блоках містяться інформація з попередніх і нові, блокчейн можна назвати не простою базою даних, але і способом шифрування інформації.

Ця технологія використовується для транзакції криптовалюти. Коли один користувач надсилає крипту по блокчейну, одночасно тисячі комп’ютерів, що знаходяться в різних країнах світу, підтверджують і зберігають інформацію про транзакцію. Операція займає кілька хвилин, а іноді менше. Кошти в блокчейн не можна підробити або втратити, у транзакції не беруть участь треті особи, а точність розрахунку та транзакції забезпечується математичною складовою технології.

Блокчейн працює на кількох принципах:

  • децентралізація;
  • прозорість;
  • безпека;
  • розподіл
  • незмінність.
Важливо! Кожна нова ланка ланцюга пишеться після вже існуючого, всі записані раніше цифрові коди не можна змінити, видалити або поміняти місцями.

Як виконуються транзакції в мережі блокчейн

Розглянемо правила виконання транзакції з прикладу Биткоина. Щоб надіслати BTC, користувач повинен мати доступ до двох ключів – відкритого та закритого. Коли ви чуєте, що хтось володіє Біткоїном, насправді ця людина має доступ до двох ключів:

  • відкритому – на нього раніше надіслали певну кількість криптовалют;
  • закритому або унікальному – використовується для авторизації перекладу комусь криптовалюти, що надійшла на відкритий цифровий код.

Відкритий ключ можна назвати Біткоін-адресою, яка є випадково згенерованим кодом із цифр і літер, працює за принципом електронної пошти або логіну в соціальних мережах. Відкриті ключі публічні, ними можна без побоювання ділитися з іншими учасниками торгового майданчика, щоб отримати переклад криптовалюти.

Закритий ключ – це інший код із букв та цифр, він працює за принципом пароля до електронної пошти або сторінки в соціальній мережі. Його не можна розголошувати. Той, хто знає унікальний ключ, має всі віртуальні активи, що зберігаються на гаманці.

Особливість блокчейну в криптовалюті – це анонімність. Технологія не зберігає персональної інформації про власника приватного ключа, тому операції анонімні, і встановити особу відправника чи одержувача криптовалюти практично неможливо.

Перспективи технології

Блокчейн успішно впровадився в економіку, точніше у її цифровий сектор. Хоча цій технології все ще загрожують технологічні збої та кризи, вона активно розвивається, стає безпечнішою та надійнішою для користувачів. Згідно з прогнозом, озвученим на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, до 2027 року близько 10% ВВП світу може зберігатися за допомогою блокчейну. Поступово технологія впроваджуватиметься практично у всі економічні сфери, включаючи виплату пенсій чи соціальної допомоги.

Завдяки зростаючій популярності NFT, які теж створюються за допомогою блокчейн, в індустрію приходять великі світові бренди, зростає кількість користувачів GameFi. Разом з цим розвивається ринок децентралізованих фінансів, який у майбутньому становитиме конкуренцію класичним фінансовим ринкам. Для обивателів це означає одне – настав час вникати в тему і вивчати сферу цифрових активів, розбиратися в принципах роботи блокчейн і інвестувати в криптовалюту і NFT.

Дізнайтесь більше про те, що таке блокчейн у криптовалюті, на курсі від Crypto Crew! Проходьте навчання та почніть заробляти вже за кілька тижнів. Приєднавшись до нашого крипто ком’юніті, ви щодня отримаєте необхідну інформацію і без проблем розберетеся у всіх складних темах з індустрії криптовалюти.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали