Чи заборонена криптовалюта в Україні?

Чи заборонена криптовалюта в Україні?

Зміст цієї статті:

В Україні легалізована криптовалюта, а отже – саме час дізнатися більше про цей вид активів та поринути у вивчення крипти. Ми розповімо, що означає ухвалення нового закону, поговоримо про способи купівлі та продажу криптовалюти, доступних українцям.

Як легалізували криптовалюту в Україні?

Закон «Про віртуальні активи» підписано на початку 2022 року. Для нас це означає, що в Україні криптовалюта є легальною.

Що встановлюється законом:

  • статус криптовалюти у правовому полі;
  • класифікація криптовалют та інших цифрових активів;
  • право власності;
  • створення основи розробки правового поля в криптовалютной сфері;
  • перелік постачальників послуг та правила їх державної реєстрації в країні;
  • методи моніторингу ринку фінансовими організаціями.

Закон, який легалізує криптовалюту в Україні, закріплює саме визначення активів. Під ним маються на увазі нематеріальні блага в електронному форматі, які підпадають під об’єкт цивільного права та мають вартість.

Що цей закон дає нам практично:

  • закордонні та українські криптобіржі тепер офіційно дозволені у нашій країні;
  • банки можуть реєструвати рахунки юридичних осіб, які займаються віртуальними активами;
  • громадянин може зберігати заощадження у криптовалюті;
  • криптовалютні активи захищені державою та судом.

Податки на криптовалюту для фізичних та юридичних осіб

Легалізація криптовалюти в Україні змінила податковий підхід до віртуальних активів. Тепер фізична особа отримує пільги, які діятимуть упродовж п’яти років. У цей час податок із прибутку від криптовалютних транзакцій становитиме 5% ПДФО +1,5% (військовий збір). Коли податкові пільги закінчаться, податок збільшиться до 18% + 1,5%.

Після легалізації криптовалюти в Україні юридичні особи, які здійснюють операції лише за допомогою віртуальних активів, зможуть сплачувати податок у розмірі 5% від прибутку. Решта компаній, використовують крипту як із варіантів щодо операцій, сплачуватимуть податку розмірі 18% на прибуток.

Де купувати криптовалюту українцям?

Ще до легалізації криптовалюти в Україні люди почали вивчати тему віртуальних активів, і багато хто отримав додаткове джерело доходу. Сьогодні купувати та продавати крипту можна декількома способами. Найпоширеніші та найнадійніші:

Криптовалютні біржі. Популярні Binance, ByBit, FTX та багато інших. Наразі діяльність бірж криптовалюти легалізована в Україні, і для торгівлі на багатьох майданчиках користувачі можуть обирати гривню.

P2P-платформи. Binance P2P, LocalBitcoins, Bitpapa та інші. На цих майданчиках власники монет розміщують оголошення про продаж, а всі бажаючі купують потрібну кількість крипт за ціною, яка їм підходить. Доки продавець не підтвердить отримання грошей, криптовалюта заблокована на рахунку платформи, і тільки після цього падає в гаманець покупця – система безпечна та зручна.

Онлайн-обмінники. Huobi, Coin24, EXBASE.IO та інші. В режимі онлайн користувач може купити монету з дебетової або кредитної картки.

Це лише кілька варіантів купівлі крипт, якими активно користуються українці. Можливо, після ухвалення закону про криптовалюту в Україні з’явиться більше надійних майданчиків для продажу та покупки, створених саме українськими трейдерами.

Як навчитися грати на ринку криптовалюти та зменшити ризики?

Легалізація криптовалюти в Україні – це перший крок на шляху розповсюдження віртуальних активів. Пройде не так багато часу, як український бізнес будь-якого масштабу прийматиме крипту як плату за товари та послуги. Щоб бути у темі та заробляти на криптовалюті, недостатньо зареєструватися на популярній біржі та купити трохи крипти. Важливо вчитися, розумітися на тонкощах ринку, вміти аналізувати його стан і тренди, робити прогнози для успішних інвестицій.

У команді Сrypto Сrew особливу увагу приділяють саме аналітики. Ментори навчають учасників спільноти інвестувати з розумом. Приєднавшись до community, ви будете впевнено і вільно почуватися на будь-якій біржі.

Автор: admin_cryptocrew