
Зміст цієї статті:
Інвестиційний портфель – це набір активів, зібраних з урахуванням ризиків, очікуваного прибутку та поставленої мети. Інвестору важливо наповнити портфель перспективними активами, які можуть охоплювати збитки один одного у разі непередбачених ситуацій на ринку. Ми розглянемо правила диверсифікації інвестиційного портфеля, які допомагають скорочувати ризики та керувати ними.
Що таке диверсифікація інвестиційного портфеля?
Інвестор може нехтувати принципами розподілу активів, вклавши всі вільні гроші в одну криптовалюту або в акції однієї компанії. У разі значного зниження вартості активу, його інвестиційний портфель подешевшає в рази, і такі ситуації – не рідкість. Диверсифікація інвестиційного портфеля є стратегією розподілу коштів між активами, дохідність яких залежить один від одного, а динаміки курсу не схильні рухатися щодо одного напрямі. Як правило, якщо активи одного класу стають дорожчими, іншого – дешевшають. Таким чином, навіть втративши частину коштів на зниженні курсу одного активу, інвестор може компенсувати збитки, якщо його портфель зібрано правильно. За цим принципом диверсифікація впливає надійність інвестиційного портфеля, знижуючи його залежність від настроїв однією конкретному фінансовому ринку.Чи потрібна вам диверсифікація інвестиційного портфеля? Так, якщо ви хочете отримати такі переваги:
- скоротити ризики серйозних збитків та отримати максимальний прибуток у довгостроковій перспективі;
- розширити інвестиційні можливості;
- безпечно для капіталу інвестувати в нові, ризиковані, але перспективні на вашу думку проекти.
Види інвестиційних портфелів
Криптовалюти можуть мати низькі ризики, до них відносяться перші 5-10 монет із ринкової капіталізації, середні, до яких можна віднести перші 30 монет з рейтингу Coinmarketcap, і найвищі – це ТОП-100 монет із капіталізації. Диверсифікація інвестиційного портфеля – це процес розподілу активів за декількома параметрами, головним чином за рівнем ризику. Інвестиційні портфелі можна розділити на три категорії:
- Консервативний. Містить не більше 10 різних монет, близько 75% портфеля припадає на Біткоїн та інші активи з низькими ризиками, 25% займають монети із середніми ризиками.
- Помірний чи збалансований. У ньому можна зібрати до 20 монет. Приблизно 25% займають активи з низькими ризиками, на монети із середніми ризиками припадає 50%, і 25%, що залишилися, – це криптовалюти з високими ризиками.
- Агресивний. У ньому по 25% припадає на монети з низькими та середніми ризиками, і 50% займають активи з високими ризиками. Такий підхід дає змогу заробити у короткостроковій перспективі. Найчастіше агресивні портфелі містять високий відсоток токенів перспективних ICO-проектів.
Принципи диверсифікації інвестиційного портфеля
Під час формування портфеля активи підбираються за кількома параметрами. Є кілька типів диверсифікації інвестиційного портфеля у криптосфері. Розподіляти активи можна за ринковою капіталізацією, а також функціоналом (Біткоїн та альткоїни, власні токени криптовалютних бірж, стейблкоїни, DeFi-проекти, NFT).
Якщо інвестор вкладає гроші в акції, диверсифікувати портфель він може за географічним принципом, купуючи акції іноземних компаній та міжнародного бізнесу. Розподіл виконується і на кшталт акцій – це може бути облігації, які приносять стабільний фіксований дохід, і навіть акції, які очікувано зростатимуть у цене. Також акції можна поділити по секторах економіки, обираючи цінні папери компаній із різних сфер бізнесу, які не залежать один від одного.
Складаючи інвестиційний портфель, рекомендується:
- визначити терміни інвестування та очікуваний розмір прибутку до конкретного періоду;
- розрахувати суму щомісячних інвестицій, щоб вкладати гроші поступово;
- прорахувати ризики, встановити суму для інвестицій, яку ви не боїтеся втратити.
Приєднуйтесь до спільноти Crypto Crew, щоб дізнатися більше про те, що таке диверсифікація інвестиційного портфеля, навчитися управляти ризиками та ефективно заробляти на криптовалюті!