Дамп криптовалюти – що це

Дамп криптовалюти – що це

Зміст цієї статті:

Памп та дамп криптовалюти – це спосіб заробітку на трейдерах, який використовується досвідченими гравцями. Простими словами, це маніпуляція, розрахована на довірливих трейдерів. Ми розповімо, що таке памп дамп на біржі криптовалют, як їх розпізнати.

Що означає дамп криптовалюти?

Дамп криптовалюти – це складова маніпуляційної схеми заробітку, він завжди слідує за пампом. У криптоіндустрії памп – це заплановане штучне завищення курсу віртуальної валюти з метою продати його максимально високою ціною. Відразу після пампа слідує дамп – це скидання крипти, коли її курс досяг піку.

Памп і дамп криптовалют характерні, як правило, для маловідомих активів з низькою капіталізацією. Такими монетами легше маніпулювати, тому що навіть невеликі інвестиції в маловідомі токени призводять до помітного стрибка курсу. Маніпулятори, яких на крипторинці називають «китами», привертають увагу до монети, створюючи штучно ажіотаж навколо неї. Новинами про те, що нібито скоро ціна на монету сильно зросте, та іншими маніпуляційними діями кити змушують довірливих трейдерів скуповувати крипту, через що її курс швидко зростає. Кити купують актив до початку підвищення курсу, як тільки він досягає піку, продають. Незабаром курс активу повертається до того, яким був до початку пампа. У результаті організатори пампа і дампа істотно збільшують капітали, а трейдери, які повірили в перспективність токена, позбавляються частини коштів і не знають, куди подіти «пустушку».

Як вчасно розпізнати памп та дамп?

Яскраві ознаки пампа та дампа криптовалюти – це стрімке збільшення інтересу учасників ринку до маловідомого активу. Що вказує на «роздування» курсу:

  • Затишшя. Період плато, коли курс монети не рухається ні вгору, ні вниз, вже має насторожити трейдера. Як правило, після періоду затишшя курс змінюється, і завдання трейдера – передбачити, в який бік він піде.
  • Галас навколо активу в соціальних мережах. Підозрительно велика кількість оглядів, реклами монети, нібито секретних інсайдів та інший галас навколо токена, особливо маловідомого, можуть вказувати на памп, що наближається.
  • Непопулярність на біржі. Якщо перед значним та швидким зростанням курсу монетою майже не торгували на біржах, це може означати, що зростання ціни створюється штучно.
  • Активні торгів. Якщо з першої хвилини значного зростання ціни токеном активно торгують на біржах, висока ймовірність того, що через півгодини торгів монета просяде, і її курс не повернеться на пік.

Кити грають на емоціях недосвідчених учасників ринку, схема пампа та дампа розрахована на жадібність. Бачачи, як монета різко зростає в ціні, трейдер не хоче втрачати шансу заробити, тому поспішає купити актив для подальшого перепродажу. Кити чудово знають психологію трейдерів, це дозволяє їм у рази збільшувати свої капітали. Якщо ви не хочете втратити заощадження, інвестувати та торгувати криптовалютою на біржі варто помірно, не піддаючись емоціям, прораховуючи ризики. Спонтанні дії майже завжди призводять до невдач.

Чи варто брати участь у пампі крипти?

Будь-яке зростання курсу, природне чи штучне, дозволяє заробити. Памп та дамп організуються саме для заробітку. Проте заробити, зазвичай, вдається лише організаторам. Трейдер, який швидко помітив ознаки штучно створеного ажіотажу навколо монети, може підключитися і теж заробити, якщо встигне швидко купити криптовалюту за невисокою ціною. Але перш ніж втягуватися в цю гру, варто прорахувати, як довго зростатиме курс, і наскільки він зросте. Заробити вдається тому, хто встигає приєднатися буквально відразу після початку пампа, а той, хто втягнувся на піку курсу, втрачає свої заощадження. Памп і дамп – це ризиковані способи заробітку, і вони точно не підходять трейдерам-початківцям без досвіду і знань ринку.

Навчіться розпізнавати тренди ринку та маніпуляції на курсі від Crypto Crew та у нашому ком’юніті. Навчимо заробляти на крипті успішно, керуючи ризиками, розповімо більше про те, що таке дамп на біржі криптовалют. Навчаємо не лише новачків, а й досвідчених трейдерів.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали