
Зміст цієї статті:
Диверсифікація ризиків – одна з ключових тем для інвестора та трейдера, який працює з криптоактивами. Ринок криптовалют вважається найбільш нестабільним, його активи мають найвищу волатильність, їх курс часто змінюється, іноді стрімко злітає, іноді – падає. Щоб зберігати кошти, інвестор має збалансувати свій портфель, наповнивши його різними активами. Ми розповімо простими словами, що таке диверсифікація ризиків і як вона працює.
Що таке диверсифікація ризиків?
У криптоіндустрії диверсифікація ризиків – це економічний принцип, що полягає у захисті капіталу. Поняття диверсифікації ризиків означає розподіл коштів між декількома активами, що відрізняються рядом параметрів, не пов’язаних один з одним або мінімально пов’язаних.Ризиком є можливість зниження вартості активів, шанси на те, що при їх продажу інвестор заробить менше, ніж вклав при покупці. Різні методи диверсифікації ризиків полягають у грамотному розподілі коштів, збалансуванні портфеля для компенсації потенційних втрат очікуваним прибутком.
Варіанти інвестицій на крипторинку
У промисловості криптовалюти диверсифікація ризику передбачає кілька видів інвестицій. Виділимо два основні. Перший – інвестиції в самі криптовалюти, купівля та формування портфеля з монет з різною капіталізацією. У разі для диверсифікації необхідно скласти систему рівнів ризиків кожного конкретного активу. Ризик може бути високим, середнім та низьким, залежно від ліквідності проекту та низки інших факторів. Завдання грамотного інвестора – розподілити кошти між криптою так, щоб більше половини близько 60% припадало на активи з низькими ризиками, приблизно 25% можна вкласти в монети із середніми ризиками, 15% залишити на криптовалюту з високими. Така тактика дозволяє отримувати прибуток і в короткостроковій, і довгостроковій перспективі.
Другий варіант інвестицій – вкладення коштів у ICO проекти. Інвестору варто вивчити пропозиції ринку та вибрати найбільш перспективні на його погляд проекти, розподілити кошти між ними однаково.
Ефективна диверсифікація ризиків є гнучкістю і вмінням тримати баланс. Тому досвідчені інвестори використовують обидва методи, вкладаючи в крипту (близько 70% капіталу) та ICO проекти (30%, що залишилися). Такий підхід значно знижує ризик втрати коштів.
Інвестиції у різні типи криптоактивів
Простими словами, диверсифікація ризиків – це купівля різних активів. Не варто сприймати криптовалюту, як один конкретний актив, адже вона є групами, що мають особливості, переваги і недоліки.
Bitcoin – це крипта з так званої категорії “Store Value” (збереження вартості). Сам собою він не має цінності, але люди вкладають у нього гроші, як у дорогоцінні метали, щоб зберегти кошти. Bitcoin є топовою монетою, яка займає основне місце у портфелях більшості інвесторів.
Ethereum, Solana та аналогічні їм монети називають інфраструктурними. Навколо них створюється екосистема. Щоб використати блокчейн Ethereum, необхідно витратити частину ETH. Дедалі більше людей користуються платформами та додатковими продуктами цих проектів, інвестуючи в них гроші, вірять у зростання ціни.
Існують також токени криптовалютних проектів, наприклад, BNB чи UNI. Це токени компаній, створені за допомогою блокчейну. Вони можуть бути випущені на блокчейн інфраструктурних монет, а можуть і стати такими, створивши власний блокчейн.
Розбираючись у різних крипто проектах, інвестор легко збалансує портфель, зробивши його різноманітним та перспективним. Дізнатися більше про те, що є методом диверсифікації ризику, навчитися правильно складати інвестиційний портфель і грамотно вкладати кошти ви навчитеся в Crypto Crew. Наша спільнота активно розвивається та допомагає новачкам у світі криптовалюти ставати досвідченими інвесторами та трейдерами. Приєднуйтесь до ком’юніті та будьте в курсі всіх новин сфери. Щоб освоїти навички інвестора ще швидше, записуйтесь на наш навчальний курс!