Криптогаманець: що це таке, і як його вибрати

Криптогаманець: що це таке, і як його вибрати

Зміст цієї статті:

Вибір криптогаманця – це важливий етап підготовки до заробітку на віртуальних активах. Від ступеня його безпеки та надійності залежить збереження ваших коштів. Розкажемо, який криптогаманець вибрати, на що звертати увагу при виборі.

Що таке криптогаманець?

Важливо розуміти, що віртуальний актив зберігається у блокчейні, а не у криптовалютному гаманці. У цьому випадку гаманець використовується для зберігання закритого ключа, який дає доступ до крипт. Гаманець працює за аналогією з банківською картою: гроші насправді зберігаються не на карті, а на рахунку в банку, а картка лише виконує роль ключа до рахунку.

Після того, як ви завели криптогаманець, на ньому зберігатимуться два ключі, відкритий і закритий. Ключ є кодом з цифр і букв. Відкритий код виконує роль ідентифікатора криптогаманця або адреси блокчейне. Його можна розголошувати іншим, якщо вони збираються перекласти криптовалюту на ваш рахунок. Закритий або приватний ключ має бути секретним, адже він застосовується для підтвердження операцій, без нього не можна отримати доступ до криптовалюти.

Існує також сид фраза – випадковий набір слів (від 12 до 24), за допомогою яких користувач може відновити загублений закритий ключ. Забувши і закритий пароль, і сидячи фразу, користувач вже не зможе отримати доступ до своєї криптовалюти, відновити його не вийде.

Види гаманців для криптовалюти

Криптогаманці бувають холодними та гарячими. Холодні працюють автономно, без підключення до Інтернету, а гарячі працюють онлайн. Холодний тип має фізичний носій, який можна зберігати у будь-якому безпечному для вас місці.

Розглянемо основні види криптогаманців:

  • Апаратний. Це холодний вигляд гаманця, він є флешкою. Як додатковий захист може мати зчитувач відбитка пальця на корпусі або запитувати кодову фразу під час використання. Апаратний гаманець не підключається до інтернету, тому його не можна зламати онлайн, але завжди залишається ризик втратити його.
  • Паперовий. Ще один тип холодних гаманців. Створити криптогаманець цього типу потрібно на спеціальних сервісах, де користувачі можуть згенерувати приватний код, роздрукувати його, вказавши потрібну кількість копій. Важливо те, що сервіси, що генерують код, працюють офлайн, тому при створенні приватного ключа дані не можуть потрапити до мережі.
  • Програмний. Такий тип криптогаманця є програмою, яку можна встановити на смартфон, планшет, ноутбук або стаціонарний комп’ютер. Додатком можна користуватися в будь-якому місці, у будь-який зручний час, він завжди при вас. Онлайн гаманці прості у використанні, працюють швидко, зручні, проте вони менш надійні ніж апаратні.
  • Кастодіальні. Це спеціальні сервіси, які зберігають відкриті та закриті коди користувачів на своїх серверах. Отримати доступ до кастодиального сервісу користувач може через логін та пароль. Гаманці цього типу часто мають ряд додаткових функцій, наприклад, через них можна інвестувати в криптовалюту, продавати або купувати її, позичати, купувати ф’ючерсні контракти. До кастодіальних послуг відносяться всі криптовалютні біржі. Перевагою цього є широкий функціонал і зручність, а недоліками – ризики хакерських атак, необхідність проходити верифікацію і наявність сервісної комісії.

Як вибрати найкращий криптогаманець

Головний критерій при виборі – безпека. Часто найпростіші у використанні гаманці мають найменший рівень безпеки, вони надають легкий доступ до приватних ключів та привабливі для шахраїв. Також варто вивчити рейтинг криптогаманців за виробниками, якщо ви обираєте апаратний варіант.

Гаманці з швидкою реєстрацією та простим доступом до засобів – підходящий варіант для тих, хто планує часто здійснювати транзакції на дрібні суми. Якщо ж ваша мета – інвестиції та зберігання заощаджень у крипті, варто вибрати найбільш надійний варіант, нехай навіть він буде не найзручнішим у використанні.

Дізнатися більше про правила зберігання криптовалюти ви можете на курсі Crypto Crew та у нашій спільноті. Розкажемо, як відкрити криптогаманець в Україні та безпечно заробляти на цифрових активах.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали