Маніпулятори на ринку криптовалют

Маніпулятори на ринку криптовалют

Зміст цієї статті:

Граючи на криптовалютному ринку, трейдер може стати жертвою маніпуляцій. Дії маніпуляторів призводять до того, що курс крипти зростає чи падає залежно від цілей. З розвитком сфери, зростання обізнаності та освіченості трейдерів маніпулювати стає важче. Постраждати можуть новачки, які поки що не розібралися з подібними тонкощами криптовалютних ринків. Ми розповімо, хто і як маніпулює ринком криптовалют, і як не потрапити на хитрощі.

Види маніпуляцій на ринку криптовалют

Памп та дамп

Це ситуація, коли брокер, який уже відкрив позицію в криптовалюті, намагається підвищити її ціну. Для цього він може купити велику кількість доступного активу та викликати хибний попит. Іншим способом підняти ціну користуються впливові люди чи групи людей. Вони намагаються переконати трейдерів у тому, що конкретна монета є більш цінною, таким чином підвищуючи попит на неї. Одним із таких маніпуляторів називають Ілона Маска, чиї твіти неодноразово підвищували та обвалювали котирування деяких монет.

Wash Traiding або миття

Це відкриття великої кількості заявок на купівлю та продаж криптовалюти, які створюють хибне уявлення про активність ринку. Такі дії залучають нових трейдерів та мотивують їх купувати ті активи, які у звичайній ситуації не викликали б такої високої уваги. Подібна маніпуляція часто трапляється на біржах з невисокою торговельною активністю.

Рух кита

Крипто-кит – це учасник ринку, що володіє настільки великою кількістю крипти, що коли він її продає, майже гарантовано трапляються зміни на ринку. Китові ігри чи маніпуляції над ринком криптовалют можуть створити ведмежий тренд, змусивши інвесторів у паніці продавати активи. Добившись свого, кити видаляють заявки та купують крипту за зниженою ціною.

Як запобігають маніпуляціям?

Про те, як маніпулюють криптовалютним ринком, знають досвідчені гравці та інституційні суб’єкти, останні працюють на підвищення легітимності всієї галузі. Розвиток ринку, розробка відповідних технологій, що запобігають шахрайствам, знижують ризики для інвесторів та трейдерів. Наприклад, компанія Nasdaq, що володіє однойменною біржею, використовує кілька рішень для боротьби з маніпуляціями.

Nasdaq уважно стежить за наказом гравців та аналізує будь-які зловживання на ринку. У платформи є сервіс Nasdaq Marketplace, завдяки якому біржі можуть працювати у хмарі. Компанія докладає зусиль для оптимізації торгових операцій, боротьби з ботами та підвищення надійності своїх бірж.

Відслідковувати дії шахраїв намагаються не лише платформи, що працюють із криптою, а й аналітичні компанії, наприклад, Whale Alert. Агентство в реальному часі відстежує мільйони транзакцій на добу, надає дані, які допомагають трейдерам аналізувати тренди та уникати помилок.

Як захиститись від маніпуляцій на криптовалютному ринку?

Торгівля на крипторинку пов’язана з високими ризиками. Щоб уникнути їх та зберегти інвестиційний портфель, варто заздалегідь продумати стратегію дій та дотримуватися принципів ризик-менеджменту. Як правило, основні маніпуляції на ринку криптовалют спрямовані на трейдерів, які здійснюють короткострокові дії.

Захистити свій капітал від ризиків допоможуть такі правила:

  • Диверсифікуйте свій інвестиційний портфель. Не вкладайте усі гроші в одну монету, інвестуйте у різні активи. Навіть якщо на одну із ваших монет негативно вплинуть ринкові маніпуляції, це буде лише частина активу.
  • Вибирайте надійні біржі. Торгуйте на авторитетних та популярних майданчиках з гарною репутацією. Нові біржі з невисокою комерційною активністю більш схильні до дій маніпуляторів.
  • Приймаючи рішення, ґрунтуйтеся більше на історичних цінових тенденціях, ніж на поточних великих угодах на ринку.

Розпізнати головні ознаки маніпулятора на ринку криптовалют допоможе команда Crypto Crew. Ми навчаємо трейдерів-початківців та інвесторів заробляти на цифрових активах вигідно і безпечно. Курс навчання, створений професіоналами, дасть максимум корисних та необхідних знань, допоможе розібратися у психології учасників ринку та підготуватися до торгівлі на біржі.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали