
Зміст цієї статті:
Фармінг криптовалюти – одна з інвестиційних стратегій. Це ефективний спосіб заробітку для інвесторів та трейдерів різних рівнів, і навіть новачків. Ми розповімо простими словами, що таке фармінг криптовалюти, як на ньому заробляти.
Що таке фармінг криптовалюти?
Коли ви кладете свою криптовалюту пул ліквідності, здаєте в оренду торговій платформі і отримуєте винагороду у формі відсотків або комісії за операцію – це називається фармінгом. Простими словами, фармінг криптовалюти – це інвестиційний вид заробітку, який можна порівняти з банківським депозитом, але ризикований і нестабільний. Цей метод прибутковий, і обсяг прибутку залежить від вкладених коштів, одні інвестори заробляють 10% річних, інші – 1000%.
Як працює фармінг криптовалюти?
Сьогодні фармінг-проекти криптовалюти стали одними з найпопулярніших серед усіх варіантів пасивного заробітку на крипті. Заробляють інвестори за зберігання своїх токенів у пулі ліквідності. Класичний пул складається з пари токенів, але сьогодні існують і складніші пули, до яких входять кілька пар.
Пул ліквідності є сховищем для віртуальної валюти, де користувачі біржі можу обміняти одну монету на іншу. Обміном користуються для того, щоб диверсифікувати інвестиційний портфель та зменшити ризики втрат від коливання курсу, а також додаткового заробітку.
Ліквідність визначає простоту та швидкість продажу активу. А постачальник ліквідності – це власник активу, який отримує відсотки надання крипти. Постачальник спрощує торгівлю активом на біржі.
Щоб стати одним із постачальників ліквідності, в пул необхідно помістити пару монет на однакову суму. Наприклад, монета Х коштує 1$, а Y – 10$. Щоб відправити в пул пару криптовалют вартістю 1000$ кожна, потрібно помістити 1000 монет Х і 100 монет Y. Таким чином, ви помістите в пул криптовалютну пару на загальну суму 2000$.Після списання крипт з вашого гаманця, ви отримуєте спеціальний токен – він відображає частку постачальника в пулі ліквідності. Чим більше учасників у пулі, тим нижча частка кожного з них. Коли один із учасників забирає актив із пулу, частка інших збільшується. І кожного разу при зміні частки учасники отримують новий токен, що відображає їхній відсоток у пулі, а старий токен спалюється.
Переваги та ризики
Чим більше крипти постачальник ліквідності відправив у пул, тобто заблокував, тим більший дохід може отримати. Перевага фармінгу полягає у простоті – блокування монети та поміщення її в пул ліквідності займає мінімум часу, операції досить прості та зрозумілі навіть новачкам. Цей високоприбутковий спосіб пасивного заробітку, що не вимагає від інвестора часу та зусиль. Фармінг ідеально підходить так званим холдерам, які заробляють на інвестиціях.
Головний ризик фармінгу – це волатильність крипти та різке падіння курсу, від якого не застрахована жодна монета. Щоб зменшити ризики, у пару можна додавати стейблкоїн (криптовалюта, підкріплена фіантною валютою).
Ще один ризик для фармерів – шахраї, що зламують торгові майданчики та крадучі активи. Щоб знизити ризик шахрайства, варто вибирати найбільш надійні та захищені торгові майданчики. Як правило, найкращу систему безпеки мають великі і популярні платформи з великими обсягами торгів.
Відмінність фармінгу від стейкінгу
Фармінг деякі плутають зі стейкінгом, ще одним пасивним способом заробітку. Але стейкінг використовується не для забезпечення ліквідності монети, а для забезпечення працездатності та безпеки блокчейну. Стейкери також блокують певну кількість крипти на фіксований термін або безстроково, за що одержують винагороду у вигляді відсотків. На відміну від фармінгу, стейкінг пропонує інвесторам менші відсотки, прибутковість цього способу пасивного заробітку нижча.
Дізнатися більше про те, що таке стейкінг та фармінг у криптовалюті, навчитися ефективно та з низькими ризиками заробляти на інвестиціях у крипту, ви можете на курсі Crypto Crew. Приєднуйтесь до однієї з найкращих крипто спільнот в Україні, щоб знати про криптовалюту все!