Інвестиції у крипту

Інвестиції у крипту

Зміст цієї статті:

Криптовалюта стає одним із найпопулярніших активів для інвестицій. У цифрові активи вкладають гроші у більшості країн світу, існують різні способи інвестицій та заробітку на них. Також плануєте інвестувати у крипту? Ми розповімо про потенційні ризики та про те, як обрати актив правильно.

Ризики інвестицій у крипту

На криптовалютному ринку є близько 10 тисяч монет. Це волатильна та нестабільна індустрія, де головним інструментом для заробітку є спекуляції. Курси навіть найпопулярніших активів стрімко падають за лічені години, причиною цього можуть бути економічні та політичні кризи, маніпуляції великих гравців ринку.

Перший та головний ризик інвестицій у крипту – висока волатильність та непередбачуваність ринку. Ви ніколи не можете бути на 100% впевнені, що куплений актив буде вигідним для вас. Саме тому не варто зациклюватись на одній монеті, складати інвестиційний портфель варто з різних активів.

Ще один ризик, про який варто знати – відсутність чіткого регулювання криптовалюти. Усі країни по-різному підходять до регулювання цифрових активів, через що немає правил та законів, які можуть убезпечити інвестора та захистити його інтереси повною мірою. Наприклад, якщо обліковий запис криптовалютного гаманця зламано, повернути прикрашену криптовалюту неможливо.

Як інвестувати: популярні способи

Існує кілька способів інвестицій у криптовалюту. Найпростіший і найпоширеніший – купити та утримувати монети з метою подальшого перепродажу. Для довгострокових інвестицій варто вибирати відомі та популярні монети з високою капіталізацією. Щоб інвестувати вигідно та вчасно продати актив, необхідно стежити за ринком та котируваннями.

Інвестувати можна не лише в самі монети, а й у криптовалютні компанії, точніше у їх акції. Це можуть бути компанії, що займаються майнінгом, виробляють обладнання для видобутку крипти, що мають на балансі великі суми криптовалюти – будь-який бізнес, який тісно пов’язаний з криптою.

Не менш популярними є інвестиції у фонди, що працюють з криптовалютою. Такі фонди створюються для управління коштами інвесторів. Вкладаючи гроші у такі фонди, ви можете отримувати відсотки – це зручний та безпечний пасивний спосіб заробітку на крипті.

Купивши криптовалюту, можна здавати її в оренду або в борг. Стейкінг та лендінг – два популярні способи пасивного заробітку на крипті. Стейкінг пропонують великі криптовалютні біржі, він створений за аналогією з банківськими вкладами, допомагає крипто майданчикам підтримувати високий рівень популярності та безпеки, а також ліквідність монет. Здати монети у лендинг можна криптовалютним трейдерам чи біржам. І стейкінг, і лендінг приносять власникам цифрових активів відсотки.

Вибір активу для інвестицій

Щоб інвестувати вигідно і втратити власні гроші, необхідно вивчити принципи диверсифікації. Не варто купувати якийсь один актив, різноманітність інвестиційного портфеля – це захист депозиту. Маючи активи з різною капіталізацією та динамікою, ви можете компенсувати збитки, якщо курс якоїсь із куплених монет різко впаде.

Експерти радять більшу частину коштів, близько 80-85%, вкладати у криптовалюти з високою капіталізацією. Залишок бюджету варто поділити між криптою із середньою та низькою капіталізацією. Також варто обирати активи із різних сегментів:

  • криптовалюта децентралізованих блокчейн-проектів;
  • монети, що випущені в обіг централізованими або децентралізованими криптовалютними біржами;
  • токени популярних DeFi-проектів;
  • стейблкоїни, монети, чий курс прив’язаний до долара чи іншої фіатної валюти.

Сформувавши портфель, важливо регулярно відстежувати динаміку куплених активів, стежити за котируваннями та трендами ринку, щоб своєчасно ухвалити рішення про продаж невигідного активу та перерозподіл коштів.

Вивчайте криптовалюту разом із учасниками ком’юніті Crypto Crew та проходьте наш навчальний курс. Навчаючись у нас, ви дізнаєтеся все про перспективні активи та правила інвестування, навчитеся заробляти на криптовалюті, не зливаючи депозит.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали