Криптовалютні терміни, словник для новачків

Криптовалютні терміни, словник для новачків

Зміст цієї статті:

Криптовалютна сфера порівняно нова, і більшість людей знають про неї лише поверхово. Учасники криптовалютного ринку використовують сотні специфічних термінів, які можуть заплутати і збити новачка з пантелику. Щоб ви швидше розібралися в темі блокчейна і крипти, ми склали для вас словник з термінами, які часто вживаються, які варто знати початківцю.

Вивчаючи криптовалютну сферу, ви зустрінете багато термінів англійською, часто вони використовуються без перекладу. Вивчіть подані нижче терміни та їх значення, щоб краще розуміти, як влаштована криптовалюта та ринок. Більшість із них пов’язані з монетою та технологією створення Bitcoin. Як правило, саме з цієї миті більшість новачків починають своє знайомство зі сферою.

Базові терміни англійською мовою

AirDrop – безкоштовна роздача монет, що проводиться розробниками або біржами, зазвичай у рамках рекламної кампанії. Для отримання безкоштовної криптовалюти користувачі часто повинні виконати певні вимоги, наприклад зробити репост.

All Time High – максимальна вартість активу, зафіксований історичний максимум ціни за час існування монети.

ASIC – спеціалізована техніка для видобутку монет, інтегральна система, що є потужним і високопродуктивним процесором для хешування, видобутку нових монет.

Ask – курс, яким власник криптовалюти готовий її продати.

Bid – курс, яким покупець готовий купити монету.

BIP (Bitcoin Improvement Proposal) – пропозиції та способи покращення Bitcoin, найпопулярнішої та найдорожчої монети. Це всілякі технічні методи поліпшити протокол криптовалюти.

Bitcoin (BTC) – перша у світі, найпопулярніша і найпопулярніша на даний момент криптовалюта на ринку, а також однойменна пірингова платіжна система, що використовує BTC для здійснення операцій. Щоб система працювала стабільно, ефективно та була надійно захищена від злому, розробники застосовують криптографічні методи, тобто способи забезпечення анонімності та конфіденційності.

Bitcoin Cash – монета, створена після форки BTC. Тобто похідна Bitcoin, що з’явилася при майнінгу в результаті розподілу ланцюга блокчейн на дві гілки. Монета створена в серпні 2017 року, розмір блоків її ланцюга менший, ніж у Bitcoin, тому на здійснення транзакцій з нею потрібно менше часу.

Bitcoin Investment Trust – приватний інвестиційний фонт, який вкладає кошти лише у монету Bitcoin. Монети зберігаються за дорученням інвесторів та від їхнього імені. Усі, хто бажають вкласти гроші у наймасовішу криптовалюту, можуть отримати фінансові послуги фонду, інвесторам не потрібно самостійно купувати крипту та організовувати її зберігання, за все це відповідає фонд.

Bitcointalk – найбільший у світі форум для обговорення теми блокчейн.

Block Reward – нагорода майнера у Bitcoin, яку він отримує за пошук рішень криптографічних завдань, видобутку нового блоку та запису його в ланцюзі.

BPI – середній індекс моментів, отриманий при аналізі індексів криптовалютного активу на найбільших та популярних криптовалютних біржах світу.

Campaign – роздача криптовалютних монет. У більшості випадків кампанія полягає у розміщенні інформації про роздачу у профілі розробників.

CEX – централізована криптовалютна біржа, нею може керувати одна або відразу кілька людей.

Coinprizm – криптокошелек і одночасно сервіс для підтвердження права володіння та зберігання так званих кольорових монет.

CPU mining – видобуток криптовалют з використанням комп’ютерного процесора. Сьогодні цей метод практично не використовується, оскільки потужностей середнього домашнього комп’ютера недостатньо для ефективного майнінгу. Фахівці використовують спеціалізовані ASIC.

Сrowdfunding – фінансування криптовалютної компанії великою кількістю вкладників.

CrowdSale – аукціон, що проводиться для попереднього продажу токенів, продажу перед офіційним відкриттям проекту. Проводиться залучення інвестицій до проекту. Взявши участь у такому аукціоні, інвестор може купити криптовалюту за зниженим курсом, щоб згодом продати її дорожче.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали