Хмара Ішимоку: основні принципи та застосування у криптовалютній торгівлі

Хмара Ішимоку: основні принципи та застосування у криптовалютній торгівлі

Зміст цієї статті:

Криптовалютний ринок має високу волатильність, ціни на ньому змінюються швидко і різко. Спрогнозувати точно подальший рух курсу монети неможливо, але за допомогою технічного аналізу можна зробити найбільш близькі до реальності прогнози та прийняти вигідні торгові рішення.

Хмару Ішимоку використовують на свічковому графіку як інструмент, що визначає ймовірні рівні підтримки та опору, а також точки входу та виходу з угоди. Розкажемо, як визначити наявність тренду за допомогою Ішимоку Кінко Хайо на крипторинку.

Що таке Ішимоку Кінко Хайо?

Ішимоку Кінко Хайо – японська технічна аналітика, яка використовується для оцінки та аналізу трендів на фінансових ринках, пошуку рівнів підтримки та опору ціни активів. Вона розроблена в 30-х роках минулого століття Ішимоку Гошикен, з того часу активно застосовується учасниками різних фінансових ринків для вивчення актуальних умов та підтвердження трендів.

Як побудувати Хмару Ішимоку?

Хмара – один із ключових елементів аналітики Ішимоку Кінко Хайо. Графік будується у торговому терміналі з кількох ліній, які є у комплекті стандартних інструментів на біржах. Його структура складається з п’яти ковзних середніх:

  1. Kijun-sen – стандартна лінія, що фарбується синім кольором, охоплює 26 періодів.
  2. Tenkan-sen – ковзна перевороту, червона, будується на 9 періодів.
  3. Senkou Span А – ковзна, розраховується із усереднених значень двох попередніх ковзаючих, пофарбована фіолетовим. З випередженням будується на 26 періодів уперед.
  4. Senkou Span B – сума обчислення усереднених пікових (найвище та найнижче) значень ціни протягом 52 періодів, лінія пофарбована помаранчевим. На графіці вона також будується на 26 періодів уперед.
  5. Chikou Span – зелена ковзна, будується з актуальних курсів закриття, показує дані із запізненням на 26 періодів.
  6. Сама Хмара Ішимоку – ділянка, окреслена ковзними 3 і 4. Якщо Senkou Span А розташована над Senkou Span, фігура зелена, якщо навпаки – червона. Обидві лінії є індикатором прогнозу на 26 періодів уперед. Остання ковзна, Chikou Span, із запізненням показує інформацію на 26 попередніх періодів.

Як використовувати Хмара Ішимоку, щоб визначити тренд?

Хмара Ішимоку в торгівлі криптовалютою застосовується для пошуку та підтвердження тренду. Якщо курс активу розташовується вище за Хмару, на крипторинку набирає оборот зростаючий тренд – вартість монети зростає. Якщо навпаки, курс розташований нижче Хмари, що тренд падає, і вартість монети падає.

Буває так, що курс активу розташовується всередині Хмари – це сигнал про бічне рух ринку. Ціна може піти вгору чи вниз, чіткий тренд поки що не сформований.

Як використовувати Хмара Ішимоку, щоб визначити рівні підтримки та опору?

Трейдери визначають за допомогою Хмари Ішимоку рівні підтримки та опору. Верхня частина індикатора є рівнем опору, нижня – підтримкою. Якщо ви бачите, що курс активу пробиває на графіку рівень опору, швидше за все, висхідний тренд продовжується, монета стає дорожчою. Якщо ж курс пробиває рівень підтримки, варто говорити про продовження низхідного тренду та поступове зниження вартості активу.

Як використовувати Хмару Ішимоку для визначення точки входу та виходу з угоди?

Використання Хмари Ішимоку в індивідуальній торговій стратегії допомагає знаходити найкращі точки для входу та виходу з угоди. Коли курс активу розташований вище Хмара, і вона червона, трейдер може інтерпретувати це значення як сигнал до купівлі монети – на ринку короткостроковий висхідний тренд. Коли курс розташований нижче за зелену Хмару, монети варто продавати – на ринку короткостроковий низхідний тренд.

Точка виходу з угоди визначається у момент, коли курс активу перетинає Хмару у протилежному напрямку. Наприклад, якщо спочатку ціна знаходиться вище червоної Хмари, а потім перетинає її у напрямку вниз – угоду варто закривати.

Більше про те, як використовувати Ішимоку Кінко Хайо для аналізу ринку криптовалют та інші популярні індикатори, ви дізнаєтесь у Crypto Crew.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали