Навчання ф’ючерси

Навчання ф’ючерси

Зміст цієї статті:

Ф’ючерси – один із найновіших фінансових інструментів на криптовалютному ринку, але вже сьогодні трейдери активно заробляють на ньому. Щоб торгувати на ф’ючерсному ринку успішно, не втрачаючи депозит, потрібно вивчити його особливості, зрозуміти, чим ф’ючерс відрізняється від спот, і чому багато трейдерів обирають саме цей варіант.

Що таке ф’ючерси?

Ф’ючерс – це контракт на купівлю активу, в якому фіксується майбутня ціна криптовалюти та дата здійснення угоди. Використовуючи криптовалютні ф’ючерси, трейдери отримують доступ до активів, не володіючи ними. Цей фінансовий інструмент схожий на фондові індекси, коли трейдер бере ризики вартості активу на себе. Інвестор використовує готівку, але не торгує криптою безпосередньо. Ф’ючерсний договір – це ціна, прирівняна до конкретної монети.

Головна особливість торгівлі ф’ючерсами полягає у можливості захистити депозит від негативних змін вартості активу та екстремальної волатильності. Через високу волатильність крипти трейдери можуть купувати її за низькою ціною та виставляти на продаж у момент зростання вартості, і навпаки.

Чим ф’ючерси кращі за спот, і яка різниця між ними

Крім ф’ючерсу, ще одним популярним способом торгівлі на криптовалютному ринку є спорт. У цьому випадку крипта купується тут і зараз, угода вчиняється моментально, і учасники можуть розпоряджатися лише тими активами, які вони мають на даний момент. Вартість криптовалюти на спотовому ринку актуальна на даний момент, вона залежить від попиту та пропозиції, тренду на ринку та останніх скоєних транзакцій.

Одна з основних відмінностей ф’ючерсної торгівлі від спотової – кредитне плече, яке приваблює інвесторів на ф’ючерсний ринок. Кредитне плече допомагає ефективно використати депозит. Наприклад, щоб купити цілий біткоїн на спотовому ринку, трейдер має витратити десятки тисяч доларів. Вибравши ф’ючерсний контракт, гравець може відкрити позицію на покупку, заплативши лише частину вартості монети, використовуючи кредитне плече. Чим більше кредитне плече, тим дешевше трейдеру коштуватиме угода.

Переваги ф’ючерсного ринку перед спотовим:

  • Можливість заробляти за будь-якого тренду ринку. Трейдер, який торгує ф’ючерсами, може отримувати прибуток при зростанні та падінні вартості активу.
  • Кредитне плече. На спотовому ринку трейдер не має можливості користуватися кредитним плечем, тоді як на спотовому інвестори отримують доступ до активу, оплачуючи тільки його частину.
  • Хеджування. Трейдери на ф’ючерсному ринку можуть хеджувати інвестиційний портфель, тобто відкривати позиції, протилежні поточному відкритому контракту, тим самим захищаючи інвестиційний портфель від ризиків.

Торгівля ф’ючерсами: навчатися з наставником чи самостійно?

Вчитися торгувати ф’ючерсами самостійно можна, але на це доведеться витратити чимало часу та зусиль. Самостійне навчання – це сотні вивчених статей, багато з яких не мають практичної користі, високі ризики втратити депозит вже на перших угодах, помилки та постійний стрес.

Головні переваги навчання з наставником – структурована інформація та актуальні знання, рекомендації фахівців, підтримка, можливість ставити запитання, конструктивна критика та виправлення помилок новачка.

Які знання та навички новачок отримує від менторів?

Навчаючись торгівлі ф’ючерсами з ментором, новачкові не доводиться самостійно шукати та обробляти величезну кількість інформації. Він отримує практичні знання і лише актуальні дані, використовуючи в торгівлі. Ментор допомагає виробити ефективну стратегію торгівлі, розібратися у видах інвестицій для диверсифікації портфеля, заробляти з невеликим депозитом, знизивши ризики.

Ментори Crypto Crew розробили для новачків ефективну програму навчання інвестицій та трейдингу на ф’ючерсному ринку. Навчаючись у нас, трейдер-початківець вчиться грамотно складати інвестиційний портфель, самостійно аналізувати ринок і тренди, вибирати перспективні та безпечні угоди, не піддаватися на маніпуляції великих гравців ринку.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали