
Зміст цієї статті:
Прагнучи якнайшвидше увійти на ринок і почати заробляти, трейдери-початківці пропускають тему ризик-менеджменту або вивчають її побіжно, не приділяючи належної уваги. Але ж успішний трейдер має прораховувати ходи наперед і фокусуватися не лише на питанні «Як заробити?», а й «Як зберегти депозит?». Ми розповімо, що таке ризик-менеджмент і як трейдеру вибудувати систему торгівлі на біржі ефективно.
Що таке ризик-менеджмент у трейдингу
Торгівля на біржі спричиняє ризики з високої волатильності ринку. Про потенційні втрати варто подумати заздалегідь, щоб зберегти депозит і з перших угод виходити в плюс. Важливо розуміти, що таке ризик-менеджмент. Визначення, яке використовують досвідчені гравці на біржі, звучить так: «Ризик-менеджмент – це правила, необхідні для опису вибору та розміру максимальних пітніть, ряд дій інвестора у разі втрат».
Якщо коротко, ризик-менеджмент – це відповідь на запитання «Скільки я можу втратити на угоді?». Відповідаючи на це питання, трейдер розуміє, як побудувати ефективну систему торгівлі та безпечно керувати капіталом. Принципи управління ризиками повинні бути зрозумілими та однозначними, щоб у будь-якій стресовій ситуації гравець швидко прийняв правильне рішення.Класифікація ризиків
У пошуках відповіді на запитання «Що таке ризик-менеджмент?» варто вивчити всі можливі ризики. Їх декілька:
- На угоду. Це допустимий ризик на одну угоду, яка може дозволити собі трейдер. На початку шляху гравець вибирає дрібні угоди, щоб розібратися в механізмі ринку та набратися досвіду. У міру здобуття досвіду та накопичення позитивної статистики ризик можна збільшувати. Це означає, що зі збільшенням депозиту можна закласти на ризики більший відсоток. Максимально рекомендований ризик однією угоду – 1% від депозиту. Такі втрати не створять відчутного стресу і дозволять трейдеру безболісно адаптуватися під тренди ринку, що стрімко змінюються.
- На день. Це максимальна втрата, яку може дозволити трейдер за один торговий день на біржі. Не варто закладати на ризик понад 5% депозиту. Така тактика дозволить вчасно зупинитись, якщо торгівля у цей день невдала.
- Ризик на тиждень. Це максимальна втрата депозиту на тиждень, і вона може становити до 10%, не більше. Якщо тренд ринку змінився, і ви зазнаєте збитків, після досягнення ризику на тиждень варто зупинитися на кілька днів і переглянути тактику.
- На місяць. Це допустима втрата на місяць і вона не повинна перевищувати 20%. З такими втратами трейдер може зіткнутися на початку кризового періоду на ринку, коли найвища волатильність.
- Максимальний ризик. Це найбільша допустима втрата депозиту, яку ви можете дозволити собі у межах обраної стратегії. Рекомендується дотримуватись максимального ризику в межах 30%. Якщо показник вищий, втрати можуть негативно зашкодити вашому психологічному стані, знизити мотивацію і працездатність.
Кроки побудови ефективної системи ризик-менеджменту для трейдера
Ми розглянули, що таке ризик-менеджмент, коротко описали всі види ризиків, про які варто пам’ятати, і тепер пропонуємо кілька ефективних кроків побудови ефективної системи. Вибудовуючи ризик-менеджмент, дотримуйтесь таких правил:
- Диверсифікація. Торгуйте різними активами, складайте інвестиційний портфель із різної криптовалюти, що має схожу динаміку.
- Обмежуйте втрати. Для обмеження збитків на біржах є спеціальні програмні інструменти, які врятують депозит, якщо ви відволікалися або не змогли закрити угоду вчасно.
- Будьте гнучкими. Крипторинок змушує трейдерів підлаштовуватися під тренди. Адаптуйте свою систему ризик-менеджменту та торгову стратегію, спостерігаючи за трендами, уважно відстежуйте зміни.
Дізнатися більше про ризики та побудувати ефективну торгову стратегію вам допоможуть ментори Crypto Crew. Ми створили курс для трейдерів усіх рівнів та пропонуємо робочі інструменти для покращення торгових стратегій. Приєднуйтесь до найпопулярнішої крипто спільноти в Україні та заробляйте на крипті вже зараз!