Що таке стейблкоїни

Що таке стейблкоїни

Зміст цієї статті:

Стейблкоїн – це не проста криптовалюта, оскільки він має фіксований та стійкий курс, забезпечений фіатною валютою. Трейдери та інвестори активно використовують стейблкоїни для захисту інвестиційного портфеля від високої волатильності крипто активів. Ми розповімо докладніше, що таке стейблкоіни, ніж вони відрізняються від звичайної криптовалюти.

Що таке стейблкоін простими словами?

Звичайна криптовалюта не має забезпечення, вона не прив’язана до жодного активу, її курс багато в чому залежить від попиту та пропозиції, тому крипта має найвищу волатильність серед усіх фінансових активів. Стейблкоїн – це криптовалюта, прив’язана до фіатної валюти, наприклад, долара США. Це ліквідний актив, курс якого відповідає курсу валюти забезпечення.

Популярні сьогодні стейблкоїни використовуються як універсальний інструмент для зберігання капіталу, захисту від нестабільності ринку та різких стрибків курсів. Ними теж можна торгувати в парах з іншими криптовалютами, і робити це набагато зручніше та простіше, ніж торгувати валютними парами з крипти та фіатної валюти. Стейблкоїни швидше і простіше переводяться між рахунками користувачів, ніж фіат.

Приклади стейблкоїнів:

  • Tether (USDT). Монета забезпечена американським доларом, вона входить до ТОП-10 найбільш популярних криптовалют ринку.

  • Dai (DAI). Токен створений на основі блокчейну Ethereum, що також забезпечується доларом США.

  • USD Coin (USDC). Ще одна популярна криптовалюта із доларовим резервом.

Більшість стейблкоїнів на ринку забезпечені USD. Вартість монети становить або $1 або курс має невеликі відхилення від цього показника, наприклад, 0,9993 USD. Є стейблкоїни, забезпечені іншим фіатом: Stasis Euro прив’язаний до євро, XSGD – долар Сінгапуру. Існують монети, вартість яких забезпечена золотом – це PAX Gold та Tether Gold.,

Что такое стейблкоины

Чим відрізняються стейблкоіни?

Різні стейблкоїни мають власні системи забезпечення вартості та інші відмінності. Чіткої класифікації не створено, розділити їх можна на кілька груп:

  • За видом активу у резервах – фіатна валюта, криптовалюта, цінні метали.

  • За нормою забезпечення. Резервом може покриватися лише частина ціни всіх випущених монет, вся вартість, або резерв може перевищувати вартість токенів.

  • Спосіб утримання курсу. Вартість підтримується лише резервом (актуально для централізованих проектів) або комбінацією резерву та алгоритму (є алгоритмічні стейблкоїни).

Більшість випущених в обіг стейблкоїнів створена централізованими проектами. Емітенти управляють фондом, де зберігаються резерви для забезпечення стейблкоінов. Такі фонди періодично проходять перевірки, завдання яких – підтвердити, чи заявлене забезпечення відповідає реальному обсягу резервів. Наприклад, компанія Tether, яка створила найпопулярніший сьогодні стейблкоїн, регулярно публікує результати аудиту на своєму сайті. Те саме робить біржа Binance, що випускає монету BUSD з прив’язкою до долара США.

Навіщо купувати стейблкоїн?

Основна функція стейблкоїнів така ж, як у звичайної криптовалюти – пропонувати користувачеві альтернативу фіатній валюті. Але стейблкоїни мають низку переваг:

  • Стабільність курсу. Вони зберігають вартість незалежно від ситуації на ринку, тому все частіше використовуються інвесторами для захисту капіталу за сильних коливань курсів популярної криптовалюти, наприклад, Bitcoin.

  • Конфіденційність та децентралізована система. Стейблкоїни мають такі ж технічні особливості, як і інші криптовалюти, забезпечують анонімність транзакцій, швидке переведення коштів у будь-яку точку світу.

  • Програмованість. Актив можна адаптувати під запит користувачів, наприклад, використовувати їх як основу програми лояльності деяких проектів.

Ми створили найпопулярнішу спільноту для інвесторів та трейдерів криптовалютою в Україні, навчаємо новачків грамотно складати інвестиційні портфелі та ефективно працювати на біржах. Приєднавшись до ком’юніті Crypto Crew, ви дізнаєтеся ще більше цікавого про стейблкоїни та інші затребувані активи.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали