Скальпінг від А до Я

Скальпінг від А до Я

Зміст цієї статті:

Скальпінг або високочастотна торгівля – це популярна і одна з найпоширеніших торгових тактик на фінансових ринках, зокрема на ринку криптовалют, де активи мають високу волатильність. Професійні скальпери відкривають десятки угод на день, заробляючи і підвищення, і зниження курсу активу. Стратегія підходить тим, хто готовий зосереджено спостерігати за ринком, проводячи за торгами годинник, реагуючи на найменші зміни курсу максимально швидко.

Що таке скальпінг?

Суть скальпінгу полягає у одержанні прибутку з дрібних коливань курсу на 2-3 пункти. Реагуючи на незначну зміну ціни, скальпер відкриває угоду на купівлю або продаж, утримує її лише кілька хвилин або секунд, закриває, фіксуючи невеликий прибуток. Завдання трейдера – відкривати велику кількість короткострокових позицій упродовж торгового дня, щоб сумарно отримати непоганий дохід.

Характерні риси цього типу трейдингу:

  • Тривалість угоди становить лише кілька хвилин.
  • Заробіток трейдера – кілька пунктів.
  • Відкриття ECN-рахунків для виконання ордерів миттєво з мінімальним ринковим спредом.
  • Використання таймфреймів торгівля на коротких інтервалах.
  • Високе кредитне плече під час маржинальної торгівлі.

Важливо! Скальпер може створювати серію короткострокових ордерів поспіль або виставити сітку з відкладених ордерів, які відкриватимуться з невеликими інтервалами. Для підвищення ефективності багато трейдерів використовують торгові боти, що дозволяють спростити і прискорити технічний процес скальпінгу.

Види скальпінгу

Скальпінг можна класифікувати за тривалістю виконання ордера. За цією класифікацією виділяють три види:

  • Піпсування – позиція утримується не більше хвилини, а прибуток ледве покриває спред (різниця між ціною та попитом).
  • Середньостроковий – угода може утримуватись до 15 хвилин.
  • Консервативний – ордер виконується від 15 хвилин до півгодини.

Якщо розділяти скальпинг методом торгівлі, можна назвати такі види:

  • Торгівля по біржовій склянці. У склянці міститься інформація про заявки на біржі, аналізуючи ці дані, трейдер може зробити короткостроковий прогноз та визначити точку входу на ринок.
  • Імпульсний скальпінг. Трейдер використовує фундаментальний аналіз, реагуючи на зовнішні чинники, які впливають курс активу. Імпульсом може стати різкий стрибок курсу долара, кризи на великих біржах цінних паперів, політичні події – будь-яка новина, здатна викликати хвилювання на фінансових ринках.
  • Гібридний. Це поєднання двох попередніх видів, використовуючи який, трейдер повинен робити короткостроковий прогноз, але й звертати увагу на зовнішні чинники.

Плюси та мінуси скальпінгу

Скальпінг – популярний стиль торгівлі, його обирають і професіонали, і новачки. Він має чимало переваг:

  • Висока частота сигналів та можливість відкриття десятків угод протягом торгової сесії.
  • Швидка результативність під час відкриття великої кількості короткострокових позицій.
  • Ефективність трейдингу за фундаментальним аналізом, можливість отримувати прибуток незалежно від тренду.
  • Низький поріг входу, можливість розпочати трейдинг із невеликим депозитом, швидке зростання депозиту при успішному використанні стратегії.
  • Хороша практика для новачків, цінний досвід, що дозволяє в стислий термін розвинути реакцію і навчитися аналізувати ринок самостійно.

У скальпінгу є недоліки. Один із них – це невеликий прибуток із угоди. Одна позиція не приносить відчутного доходу, тому скальпери прагнуть відкривати якнайбільше ордерів протягом дня. Також недоліком цього виду трейдингу є високе психологічне навантаження. Витримувати високочастотну торгівлю, уважно спостерігаючи за коливаннями курсу можуть не всі.

Незалежно від обраної торгової стратегії, скальпінг є складним видом трейдингу через необхідність відкривати багато угод протягом сесії та швидко реагувати на рух курсу. Щоб досягти успіху та вийти на стабільний дохід, скальпінгу треба вчитися. Проходьте курс трейдингу від Crypto Crew, щоб уже за кілька тижнів навчання побачити перші позитивні результати!

Автор: admin_cryptocrew