Стратегії ризик-менеджменту

Стратегії ризик-менеджменту

Зміст цієї статті:

Трейдинг – це ризикований спосіб заробітку на криптовалюті, але один із найприбутковіших і найефективніших. Уникнути ризиків на 100% і торгувати без втрат неможливо, навіть досвідчені трейдери роблять помилки, роблять невірні прогнози, в результаті не лише не отримують очікуваного прибутку, а й втрачають частину капіталу. Але ризиками можна керувати, дотримуючись правил і стратегії ризик-менеджменту.

Поняття стратегії та тактики ризик-менеджменту

У трейдингу ризики – це можливість втратити частину капіталу, вкладену в угоду. Управління ризиками дозволяє визначити цю можливість, а також контролювати її, втрачаючи відносно невеликі суми у разі невдалої угоди. Наявність стратегії ризик-менеджменту у трейдингу є однією з обов’язкових умов для входу на біржу та початку торгів, якщо трейдер не готовий безконтрольно втрачати капітал.

Завдання стратегії ризик-менеджменту:

  • Обмежити ризик угоди. Сумою ризику однієї угоди вважається різниця між вартістю позиції входу і рівнем стоп-лосса. Оптимальна сума ризику – 1,5-2%.
  • Обмежити ризики капіталу. Сума ризику всіх угод має перевищувати 25% від капіталу. Навіть якщо всі позиції збиткові, оптимально трейдер має залишитися на менше 75% капіталу.
  • Визначити доходність угоди. Співвідношення доходу та ризику має становити 3:1. Дотримання цього правила дозволить компенсувати збитки.

Базові правила, що застосовуються у стратегії ризик-менеджменту

Перше правило стратегії ризик-менеджменту для трейдера та інвестора – перед початком торгів чи інвестицій потрібно визначитися із сумою, яку можна безболісно втратити у разі невдачі. Психологічно комфортна сума становить приблизно 10% місячного доходу.

Одне з базових правил можна сформулювати так: «Підвищений ризик має приносити високий прибуток». Це означає, якщо трейдер йде на високі ризики, при цьому потенційний прибуток від угоди не перевищує можливий ризик утричі, у такій угоді немає сенсу.

Наступне правило – диверсифікація інвестицій. Необхідно збалансувати інвестиційний портфель, розподіливши капітал між активами з різною капіталізацією, і навіть між різними торговими майданчиками, якщо трейдер чи інвестор використовує кілька бірж.

Третє важливе правило – поступовий вхід ринку. Якщо сьогодні ви готові інвестувати в крипту велику суму, не слід робити це одразу. Інвестиціям, як і трейдингу, треба вчитися. Поступово інвестуючи у цифровий актив невеликі суми, ви навчитеся вибирати перспективні токени, диверсифікувати портфель та керувати ризиками.

Підсумувавши вищесказане, можна сказати, що у стратегії ризик-менеджменту не застосовуються такі правила:

  • ризикувати великою сумою заради невеликого прибутку;
  • фокусуватися на одному активі, інвестуючи лише одну монету;
  • Одночасно вкладати всі вільні гроші в крипту.

Стратегії ризик-менеджменту трейдера можна поділити на три типи: консервативна, помірна та агресивна. Якщо трейдер вибирає консервативну модель, сума ризику для однієї його угоди має зберігатись у межах 0,6-1,5%. При використанні помірної моделі ризик на правочин можна підвищити до 3%. Агресивна модель передбачає, що ризик однією угоду може досягати 7%.

Провальні стратегії ризик-менеджменту

Високі ризики, які характерні для торгівлі на біржі, є небезпечними для депозиту новачків. Нехтуючи стратегіями ризик-менеджменту для трейдингу, дуже просто злити депозит протягом кількох днів. Щоб не втратити кошти, уникайте таких помилок:

  • Емоційні події. Ризик-менеджмент – це раціональна торгівля та управління ризиками, в трейдингу немає бажання відігратися.
  • Агресивний трейдинг. Ті, хто вкладає в одну позицію 20% від капіталу і більше, ризикують попрощатися з депозитом.
  • Віра у позицію. Краще вчасно закрити збиткову позицію, втративши невелику суму, аніж чекати до останнього та злити пристойну частину капіталу.

На курсі Crypto Crew ми вчимо новачків ефективно інвестувати, вибирати оптимальні торгові стратегії та керувати ризиками. Проходьте навчання, щоб уже за місяць впевнено увійти на біржу та зробити заробіток на крипті основним джерелом доходу!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали