Топ надійних стейблкоїнів

Топ надійних стейблкоїнів

Зміст цієї статті:

У криптовалютній сфері є монети, курс яких прив’язаний до фізичних активів. Така цифрова валюта називається стейблкоінами, іноді її називають крипто доларами. Ми розповімо, що це таке, які переваги та недоліки мають стейблкоїни, і які активи варто інвестувати вже зараз.

Що таке стейблкоїн, його види

Стейблкоїни називають криптовалюту, курс якої прив’язаний до фіатної валюти, як правило, до долара США. Вартість такої монети стійка та фіксована. Стейблкоїни вважаються однією з найнадійніших і зручніших одиниць розрахунку, а інвестори часто використовують їх для управління ризиками та захисту портфеля від високої волатильності.

На криптовалютному ринку такі монети грають роль буфера. Використовуючи долари крипто, великі інвестори можуть заходити на криптовалютний ринок, переводячи великі суми всередині блокчейн системи для торгівлі та інвестицій. Експерти вважають, що в майбутньому стейблкоїни ставатимуть ще більш популярними та затребуваними.

Види стейблкоїнів:

 • забезпечені фіатною валютою (долар, євро та інша);
 • забезпечені товаром, наприклад, золотом чи нерухомістю;
 • забезпечені іншою криптовалютою;
 • алгоритмічні, які мають фізичного забезпечення, децентралізовані.

Переваги та недоліки стейблкоїнів

Крипто долари або стейблкоїни називають стабільною криптовалютою, в яку інвестори активно вкладають гроші. Вона має чимало переваг:

 • Стійкий курс. Монети забезпечуються фіатною валютою, їхній курс завжди дорівнює еквівалентному активу, а можливі відхилення незначні.
 • Низька волатильність. Курси стейблкоіїнів не змінюються так різко, як вартість Біткоїна, Ефіріуму та іншої децентралізованої криптовалюти.
 • Відсутність контролю державними органами. Як і звичайна крипта, стейблкоїни не регулюються державою та державними організаціями.
 • Прості та швидкі операції. Переклад стейблкоїнів не забирає багато часу, а механізм простий і зрозумілий навіть недосвідченому користувачеві.
 • Страхування інвестиційного портфеля. Використання стейблкоїнів допомагає інвесторам контролювати ризики та захищати свій депозит.
 • Збереження резервів. Усі резерви стейблкоїнів зберігаються у спеціальних депозитаріях, вони надійно захищені від шахраїв.

Крипто долари не позбавлені недоліків. Основні з них:

 • Зберігання резервів на серверах третіх осіб. Депозитарії захищені від зломів, але треті особи, відповідальні їх зберігання, можуть розпоряджатися резервами, тому до вибору емітента користувачеві варто підходити особливо ретельно.
 • Відсутність анонімності. Часто резерви стейблкоїнів зберігаються у банках, які контролюються регуляторами. Тому власники централізованих стейблкоїнів не можуть розраховувати на анонімність.
 • Схильність до інфляції. Як і фіатна валюта, якій забезпечені стейблкоїни, віртуальні активи схильні до інфляції.

У які стейблкоїни інвестувати?

Сьогодні найпопулярнішим крипто доларом є Tether. Цю монету називають найбільш надійною у своєму сегменті, вона має досить високу капіталізацію, загальний обсяг угод криптовалютою перевищує кілька десятків мільярдів доларів. Перевага монети полягає у прив’язці до долара, її курс стабільний і стійкий навіть у кризові періоди на крипторинку. Валюта ліквідна, популярна серед початківців та професійних трейдерів, з нею працюють майже всі великі криптовалютні біржі.

Ще один популярний стейблкоїн – USD Coin. Монета еквівалентна одному американському долару. Її запустила блокчейн-компанія Circle у 2018 році, і з того часу вона є одним із найстабільніших і найвикористаніших крипто доларів.

До трійки лідерів серед стейблкоїнів входить TrueUSD. Експерти називають цю монету стабільною та надійною, а також абсолютно прозорою. Валюту створено компанією TrustToken, її резерви забезпечені доларом у співвідношенні 1:1.

Хочете вигідно інвестувати у криптовалюту та заробляти? Проходьте навчання у Crypto Crew та приєднуйтесь до нашої спільноти! Навчаючись, ви дізнаєтеся все про стейблкоїни та інші цифрові активи, навчитеся робити грамотні інвестиції та торгувати на біржі, уникаючи помилок і керуючи ризиками.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали