Відмінність крипто ринку від фондового ринку

Відмінність крипто ринку від фондового ринку

Зміст цієї статті:

Фондовий ринок і криптовалютний ринок працюють за тими самими законами, але мають чимало відмінностей. Особливості варто враховувати під час вибору місця для заробітку та стратегії поведінки. Виходячи з відмінностей фондового та криптовалютного ринків аналітика трейдерів змінюється, використовуються різні методи та принципи ризик-менеджменту. Саме тому важливо розуміти відмінності ринків.

Криптовалютний ринок: що це, які особливості має

Криптовалютний ринок – це наймолодший фінансовий ринок із усіх існуючих. Він з’явився трохи більше десяти років тому, і поки що тільки розвивається. Незважаючи на високу ліквідність крипти, ринок нестабільний, тому від новачка потрібна гранична увага та обережність.

Простими словами, криптовалютний ринок – це онлайн простір, де продають та купують криптовалюту. Він децентралізований, не контролюється та не підтримується урядом та іншими центральними органами. Ринок працює через велику комп’ютерну мережу, а саму криптовалюту користувачі можуть купувати та продавати на біржах, P2P-платформах, онлайн-обмінниках та інших майданчиках.

Найбільша різниця між криптою та акціями – формування вартості. Акції підтримуються реально існуючими компаніями, які виробляють будь-який продукт, за продаж якого отримують прибуток. Криптовалюта, як правило, не забезпечена активами. Її ціна формується на основі ажіотажу навколо монети, деякі криптовалюти також оцінюються в залежності від функціоналу.

Висока волатильність крипти

Волатильність криптовалютного ринку сьогодні є однією з найвищих. Часто протягом одного дня ціна монети може суттєво змінюватись у будь-який бік. На фондовому ринку подібне також можливе, але тільки стосовно акцій компаній з низькою капіталізацією.

Волатильність – це високі ризики, тому що капітал трейдера може поменшати вдвічі за день або навіть кілька годин. Але в цій особливості і полягає одна з переваг крипт: грамотно дотримуючись принципів ризик-менеджменту, трейдерам вдається швидко заробити.

Децентралізація криптовалюти

Прибуток, отриманий на фондовому ринку або криптовалютному, оподатковується. Але через децентралізацію криптовалюта доступніше простому новачку. Фондовий ринок тісно пов’язаний з конкретними біржами, що впливають на ліквідність активів. Правила доступу до фондових ринків контролюються пов’язаними з ними фінансовими інституціями, вони відкриті, як правило, для кваліфікованих інвесторів. Криптовалютний ринок зараз не має настільки жорстких правил, він відкритий для широкого кола, і за бажання кожен може потрапити на нього, маючи невеликий стартовий капітал.

Які фактори контролюють прибуток на фондовому та криптовалютному ринках?

Принцип попиту та пропозиції працює на обох ринках. Але є ключові фактори, які впливають на попит та пропозицію. Наприклад, на фондовому ринку це зміни політичного курсу, новини про компанії, які володіють акціями, всілякі стихійні лиха.

Ринок криптовалюти працює по-іншому, ціни тут залежать від ажіотажу, що створюється. Причини зміни вартості крипти іноді здаються абсурдними. Наприклад, у 2021 році Ілон Маск опублікував твіт, що складається зі слова Bitcoin та емодзі у вигляді розбитого серця. В результаті вартість монети за добу впала на 5,5%.

Також на вартість крипти впливає інтерес користувачів до певної монети, поява нових стартапів, пов’язаних з технологією блокчейн, підвищений інтерес до монети з боку великих компаній, серйозні технічні збої у роботі популярних бірж, зміни регулювання обороту криптовалютних активів державними органами.

Криптовалютний ринок для початківців – це безліч незрозумілих термінів та ризики втратити початковий капітал при виборі неправильної стратегії. Як стати впевненішим і бути в темі? Здобувайте знання, спілкуйтеся з досвідченими трейдерами, ділитесь інсайтами з однодумцями! Хорошим рішенням для новачка буде приєднатися до криптів спільноти. У нашій спільноті Сrypto Сrew ви отримаєте структуровану інформацію, поради професійних трейдерів та реальний досвід.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали