Види ризик-менеджменту

Види ризик-менеджменту

Зміст цієї статті:

Входячи на ринок криптовалюти, трейдер повинен пам’ятати про існуючі ризики та знати, як керувати ними. Новачки роблять грубу помилку, коли не приділяють достатньо часу вивченню ризик-менеджменту. Саме ця система дозволяє значно скоротити кількість ризиків, захистити депозит та торгувати вигідно, виходячи в плюс.

Що таке ризик-менеджмент, і як він допомагає трейдеру

Ризик-менеджмент – це вміння обмежувати свої втрати при торгівлі криптовалютою. Гра на біржі часто будується на емоціях трейдерів, тому ризик-менеджмент використовується для виключення емоційно прийнятих рішень та побудови ефективної стратегії. Ризик-менеджмент є одним із головних навичок, яким має опанувати успішний трейдер. Від цього залежить стабільність доходу і захист інвестиційного портфеля.

Ризик-менеджмент ґрунтується на кількох правилах:

  • Обмежити ризики від угоди. Найдосвідченіший трейдер може дозволити собі втратити до 2% на невдалій угоді.
  • Обмежити ризики капіталу. Сумарний ризик всіх угод не повинен перевищувати 30% депозиту.
  • Визначити доходність угоди. Щоб компенсувати потенційні втрати та вийти у плюс, співвідношення між доходами та ризиками мають становити 3:1.

Види ризиків

Система ризик-менеджменту включає кілька видів потенційних ризиків, про які має знати трейдер. Виважений ризик-менеджмент та чітке дотримання обраної стратегії допоможе, якщо не уникнути всіх можливих ризиків, то зменшити їх кількість та не втратити депозит.

Перший вид – ринковий. Такий ризик пов’язаний із волатильністю криптовалютних активів. Ринок нестабільний, курс може значно зрости або впасти протягом дня, тому варто заздалегідь враховувати таку можливість, щоб обмежити можливі збитки.

Другий вид кредитний. Трейдер повинен пам’ятати, що завжди є ймовірність банкрутства криптовалютного емітента або невиконання ним зобов’язань щодо угоди.

Третій вид – ризик ліквідності. Через мінливість курсу криптовалют ви не завжди зможете конвертувати весь обсяг цифрового активу у реальну валюту за вигідним тарифом.

Четвертий вид операційний. Незважаючи на залучення топових фахівців, популярні біржі та платформи для торгівлі криптою час від часу страждають від технічних збоїв, тому трейдер може зіткнутися з неможливістю здійснити торгову операцію або вивести актив.

Як управляти ризиками

Керуйте ризиками, щоб ефективно торгувати криптовалютою та заробляти. Як це зробити:

  • Встановлюйте максимальні ризики на різні періоди часу. Слід окремо встановити максимально можливий вам ризик на одну угоду, день, тиждень, місяць, а також для всього депозиту на загальний період перебування на ринку. Чим більший відсоток від депозиту ви закладаєте на ризики, тим вища ймовірність можливих втрат.
  • Диверсифікуйте інвестиційний портфель. Вибирайте перспективні криптовалюти та наповнюйте портфель різними активами, щоб у разі невдачі з одним із них компенсувати прибутком від угод з іншими монетами.
  • Починайте з малого. У перші місяці торгівлі, поки ви розбираєтеся у сфері та набираєтеся досвіду, вибирайте найбільш безпечні угоди. Нехай прибуток від них буде невисоким, але й ризик втратити капітал нижче. Освоївшись на крипторинці, можна вибирати ризикованіші угоди, але завжди варто уважно прораховувати ризики і вчасно зупинятися.
  • Використовуйте стоп-лоссом. Це автоматичне закриття угоди, коли вартість активу почне різко падати. Такий програмний інструмент дозволить вчасно запобігти втраті грошей та виключить емоційний фактор при ухваленні рішення про закриття позиції.

Навчитися керувати ризиками та торгувати криптовалютою безпечно ви можете у Crypto Crew. Наш курс створений для всіх, хто хоче заробляти на крипті з мінімальними ризиками та готовий навчатися. Ми знаємо, як убезпечити капітал, діяти на біржі рішуче, але й грамотно, не допускаючи найпоширеніших помилок і не ведучись на маніпуляції. Проходьте навчання, приєднуйтесь до нашого ком’юніті та починайте свій шлях у криптоіндустрії впевнено!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали