Як уникнути небезпек криптовалютного світу: практичні поради

Як уникнути небезпек криптовалютного світу: практичні поради

Зміст цієї статті:

Інтерес до криптовалюти зростає з кожним роком. Серед українців цифрові активи також популярні, поступово в нашій країні збільшується кількість інвесторів та активних трейдерів. Якщо ви новачок у криптоіндустрії, але плануєте розвиватися в ній, варто одразу подумати про безпеку. Ми розглянемо основні ризики, пов’язані з криптою, та поговоримо про захист від небезпек криптовалюти.

Які ризики несе криптовалюта

Криптовалюта має чимало переваг. Наприклад, вона практично не схильна до інфляції, як звичайні гроші. Транзакції анонімні, займають мінімум часу, і виконувати їх можна будь-коли і будь-де. Стартувати на крипторинці може кожен бажаючий, поріг входу в індустрію досить низький. Крім трейдингу існують інші способи заробітку на віртуальних активах, які не вимагають таких глибоких і спеціальних знань, як торгівля на біржі.

Ризики крипти можна поділити на фінансові та технічні. Фінансові – це найвища волатильність. Курс монети може різко обвалитися за кілька годин. Також до них належать відсутність забезпеченості. Фіатні валюти, наприклад, долар чи євро, забезпечені державними активами, а криптовалюта – ні. Винятком є лише стейблкоїни, курс яких залежить від конкретної фіатної валюти.

Технічні ризики – це шахрайство та все, що пов’язане з кібер безпекою. Незважаючи на серйозні заходи щодо запобігання зломам, які вживаються великими біржами, ризики крадіжки активів користувачів існують. Найбільше шахраї зацікавлені у крадіжці Bitcoin, найпопулярнішої та затребуваної крипти. Один із приватних методів шахрайства – фішинг. Під виглядом фейкових сайтів та розсилок у довірливих та недосвідчених користувачів криптовалютою намагаються вкрасти активи, придбавши персональні ключі від гаманців.

Практичні поради щодо криптовалютної безпеки

Щоб інвестувати в цифрові активи та заробляти на них із найменшими ризиками, важливо вчитися. Заробіток на криптовалюті – це завжди ризики, уникати їх допомагають знання, розуміння ринку та його хитрощів, досвід.

Ми можемо дати кілька найважливіших практичних порад з безпеки криптовалютних інвестицій та трейдингу для початківців:

  1. Захист особистої інформації Створюйте окремі облікові записи для роботи з криптою. Введіть окрему електронну пошту та номер телефону для реєстрації облікових записів на криптобіржах.

  2. Правильне зберігання приватних ключів. Ніколи не зберігайте приватні ключі та скрині seed-фраз на хмарних сервісах. В ідеалі розділити seed-фразу на дві частини та зберігати їх у різних місцях.

  3. Складні паролі. Не використовуйте звичайні паролі, які просто підібрати.

  4. Двофакторна автентифікація. Вона значно підвищує рівень безпеки облікового запису на торговому майданчику. Для більшої безпеки криптовалютних транзакцій, деякі біржі дозволяють встановлювати додатковий пароль для здійснення угод.

  5. Надійний гаманець. Вибирайте найбезпечніші способи зберігання крипти. Найзахищенішими сьогодні є холодні апаратні криптогаманці.

  6. Бекапи. Періодично робіть бекапи криптогаманця, резервні файли варто робити хоча б раз на місяць. У разі проблем із пристроєм ви не втратите цифрову валюту.

  7. Електронна гігієна. Остерігайтесь шахраїв, не відкривайте посилання, надіслані вам по email невідомими користувачами.

  8. Перевірка гаманців онлайн. Існують підроблені гарячі криптогаманці, які крадуть активи користувачів. Завантажуйте лише офіційні програми.

  9. Увага до оновлень. Завжди стежте за оновленнями гаманців онлайн. Оновлення можуть бути шахрайськими.

  10. Розподіл активів. Пам’ятайте про важливість диверсифікації. Інвестуйте гроші в різні крипто монети, щоб у разі різкого зниження курсу однієї крипти не втратити всі додавання.

Хочете докладніше дізнатися про те, як захиститись від небезпек криптовалютного світу? Приєднуйтесь до громади Crypto Crew! Ми вчимо новачків інвестувати в цифрові активи та заробляти на крипті. З нами ви навчитеся моментально відрізняти прибутковий проект від шахрайства та ефективно захищати свій інвестиційний портфель.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали