Бичача пастка: як заробити на бичачому тренді

Бичача пастка: як заробити на бичачому тренді

Зміст цієї статті:

Бичачою пасткою називають ситуацію на крипторинку, при якій трейдери отримують помилковий сигнал і роблять помилки. Розглянемо докладніше, що це таке, чому з’являється ця пастка, якими інструментами користуватись, щоб розпізнати її.

Що означає «бичача пастка»?

Торгуючи на біржі, трейдер може зіткнутися з ситуацією, коли котирування монети пробивають рівень опору, і курс деякий час зростає. Але незабаром тренд змінюється і рухається у зворотний бік, тобто курс падає. І тут спрацьовують виставлені стоп-лосси. Такий помилковий пробій називають бичачою пасткою, потрапивши в яку, трейдер помилково виставляє ордери на покупку, в результаті втрачає гроші. Насправді ціна активу перебуває на підвищеному рівні, і незабаром настане корекція.

Причини появи бичачої пастки?

Одна з причин появи бичачої пастки на ринку – маніпуляції китів, великих гравців, які можуть штучно піднімати курс активу. Маніпулятори користуються різними способами для досягнення мети, від виставлення великої кількості ордерів на покупку, не виконуючи їх, до інформаційних кампаній у соціальних мережах та медіа.

Ще одна причина появи пастки – емоційний стан інвесторів. При зростанні вартості активу часто починається паніка серед гравців ринку, багато хто, особливо новачки, бояться упустити можливість заробити. Страх упущених можливостей мотивує трейдерів купувати, а високий попит провокує подальше зростання курсу.

Що таке ведмежа пастка, чим вона відрізняється від бичачої?

Крім бичачої пастки буває ведмежа. Є чітка відмінність бичачої пастки від ведмежої: у першому випадку трейдери отримують помилковий сигнал від збільшення курсу в період низхідного тренду і очікують подальшого зростання ціни, у другому – навпаки, очікують падіння. Ведмежа пастка виникають у ситуації, коли вартість монети починає падати, і інвестори поспішають виставити актив на продаж.

Як уникнути бичачої пастки?

Розпізнати пастку та не стати її жертвою можна. Для цього потрібно стежити за тенденціями ринку криптовалют, вміти розпізнавати тренди, користуватися технічним та фундаментальним аналізами. Технічний аналіз дозволяє трейдерам визначати оптимальні точки входу та виходу для здійснення прибуткових угод та контролю ризиків. Важливу роль відіграють емоції, їх слід контролювати. Поспіх і необдумані рішення призводять до серйозних втрат. Варто вивчати історію динаміки, зважати на подібні ситуації в минулому, аналізувати їх, розбираючи причини появи пастки.

Досвідченим трейдерам нескладно розпізнати бичачу пастку. Початківцям складніше, але базові знання технічного аналізу завжди допомагають. Слідкуйте за обсягом торгів, використовуйте кілька ефективних індикаторів, зіставляючи результати та отримані сигнали. Ознайомтеся з класичними патернами зміни напряму тренду, наприклад, «Завісою із темних хмар» або «Вечірньою зіркою».

Ці індикатори допоможуть детальніше аналізувати ринок та вчасно розпізнавати пастку:

  • RSI. Цей індекс допомагає оцінити силу тренду, зрозуміти наскільки високий ризик його розвороту.
  • Stochastic Oscillator. Цей індикатор потрібен для визначення рівня перекупленості чи перепроданості криптовалюти, допомагає зрозуміти, наскільки занижена чи завищена ціна.
  • MACD. Це ефективний інструмент визначення напряму ринкового тренда. Індикатор дає змогу знайти на ціновому графіку точки розвороту.

Це лише частина технічних інструментів, які допомагають трейдерам розпізнавати хибні сигнали та бачити реальний стан ринку. Насправді їх значно більше. Вивчати технічний аналіз варто вже на початкових етапах, оскільки торгівля наосліп – найбільш ризикований і майже завжди провальний варіант.

Як ви зрозуміли, для того, щоб торгувати криптовалютою прибутково та вміти розпізнавати пастки, необхідно освоювати технічний аналіз та користуватися індикаторами. Для новачка це не просте завдання, але допоможуть розібратися в технічному аналізі ментори Crypto Crew. Ми навчаємо трейдерів-початківців самостійно аналізувати ринок, використовуючи найбільш ефективні інструменти.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали