FOMO у криптовалюті: як уникнути страху упустити можливість

FOMO у криптовалюті: як уникнути страху упустити можливість

Зміст цієї статті:

У криптоіндустрії багато термінів, незнайомих новачкові. Один із таких – FOMO. Розкажемо, що це таке, як заважає інвесторам заробляти ефективніше і як боротися.

Введення в FOMO в криптовалюті

Абревіатура FOMO розшифровується fear of missing out, а перекладається страх втрачених можливостей. У криптомир так називають стадний інстинкт, страх не встигнути купити монету за вигідною ціною.

На криптовалютному ринку FOMO спостерігається зазвичай у самий розпал бичачого тренду. Яскравий приклад – грудень 2017 року. Тоді курс Біткоіна збільшувався приблизно на $1000 практично щодня, про монету говорили навіть ті, хто ніколи не інвестував у цифрові активи. Люди вважали, що зростання курсу триватиме ще дуже довго, тому готові були купувати актив за високою ціною, боячись прогаяти шанс розбагатіти в майбутньому.

У вас FOMO, якщо:

  • ви постійно перевіряєте котирування та цілими днями стежите за новинами, пов’язаними з криптою;

  • ризик не встигнути купити крипту, коли всі купують, викликають у вас справжній страх

  • думки про можливу втрачену вигоду заважають вам працювати і вести звичний спосіб життя;

  • ви судомно відкриваєте позиції на біржі, забуваючи про аналіз та ризик-менеджмент.

Як FOMO впливає рішення інвесторів

FOMO стимулює зростання ринку – курс криптовалюти зростає. Але це зростання неприродне, викликане масовим та нераціональним сплеском інтересу до активу. Досвідчені інвестори знають, що в цьому випадку ринок може зруйнуватися будь-якої миті: спочатку учасники ринку бояться упустити можливість купити крипту, потім страх змінюється на інший – вони переживають про те, що заплатили за актив занадто багато, і в паніці починають продавати монети.

Вплив FOMO на рішення інвесторів є негативним. Ті, хто прагне отримати швидкі гроші, починають масово закривати позиції, намагаючись отримати зиск. Паніка призводить до зміни тренду з бичачого на ведмежий, і курс монети стрімко падає. Так було і з Біткоїном на початку 2018 року.

Як психологічні бар’єри можуть призвести до помилок в інвестуванні

Психологічні бар’єри в інвестуванні, що виявляються страхом не встигнути вигідно купити монету, призводять до поспіху, а вона стимулює купувати актив без розбору, переплачуючи, витрачаючи більше, ніж ви можете собі дозволити насправді. Якщо ви дієте з установкою, що вигідний шанс може випасти один раз у житті, терміново змінюйте її. Вигідні можливості будуть надалі, оскільки ринок криптовалюти є непостійним, за падінням курсів йде зростання і навпаки.

Графіки не розкажуть вам про курс активу за кілька років, вони лише відображають динаміку руху ціни. Досвідчені інвестори розуміють це і знають, що вкладати гроші в криптомонет ніколи не пізно, і робити це потрібно з холодним розрахунком, не піддаючись емоціям.

Інструменти, які допомагають подолати FOMO у криптовалюті

Одним із найкращих інструментів для подолання FOMO у криптовалюті є чітке планування. Перш ніж інвестувати в цифрові валюти необхідно розробити свій план дій та ризик-менеджмент, точно визначити суму, яку ви готові вкласти в криптовалюту, пам’ятаючи про високу волатильність цього активу та пов’язані з ним ризики.

Ще один інструмент – аналіз. Досвідчені інвестори використовують фундаментальний аналіз для довгострокових та технічний для короткострокових вкладень та трейдингу. Фахівці не оглядають на минуле, а дивляться на поточні котирування та стан ринку, оцінюючи перспективи у майбутньому.

Поради експертів з управління ризиками

Якщо ви виявили ознаки FOMO, користуйтеся порадами експертів, щоб впоратися з синдромом. Головні рекомендації:

  • Не піддавайтеся емоціям, навчіться діяти прагматично.

  • Пам’ятайте, завжди є можливість відкрити іншу угоду.

  • Складіть план інвестування або трейдингу та чітко дотримуйтесь його.

  • Навчіться аналізувати ринки та розрізняти тренди.

  • Не ризикуйте зайвим, вкладайте те, що можете дозволити собі втратити безповоротно.

Грамотний мані-менеджмент та вміння керувати ризиками допоможуть окупити вкладення. Навчитися справлятися з емоціями та інвестувати у крипту правильно ви зможете на курсі Crypto Crew. Навчимо купувати криптовалюту раціонально.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали