Скальпінг на фондовому ринку

Скальпінг на фондовому ринку

Зміст цієї статті:

Трейдинг – основний вид заробітку на фондовому та криптовалютному ринках. Трейдери заробляють на різниці курсу, їх основним завданням є купити актив дешевше та продати дорожче. Існує багато стратегій трейдингу, кожна з яких має переваги та недоліки. Ми розглянемо скальпінг на фондовому ринку, його види та основні правила для успішної торгівлі.

Скальпінг на фондовому ринку: що це?

Скальпінг – це стратегія активної внутрішньоденної торгівлі, де трейдер фіксує прибуток за незначного підвищення або зниження курсу активу. Угода може тривати всього кілька секунд або хвилин, і прибуток від неї, як правило, невеликий. Але заробляти скальперам дозволяє високочастотний трейдинг, який полягає у відкритті великої кількості короткострокових угод усередині однієї торгової сесії.

Основи стратегії скальпінгу на фондовому ринку прості: коли курс підвищується на кілька позиційних пунктів, актив одразу продають, фіксуючи прибуток. При цьому досвідчені трейдери не відкривають позиції просто так, намагаючись вгадати подальшу динаміку курсу, вони користуються індикаторами та декількома видами аналізу. А для заробітку на короткострокових угодах вибирають високоліквідні активи з високою волатильністю, оскільки саме їхній курс може часто змінюватися протягом дня.

Скальпінг на фондовому ринку вважається психологічно напруженим видом торгівлі, який вимагає від трейдера граничної концентрації уваги, самодисципліни, уміння працювати з індикаторами та аналітичними даними. Трейдер, який знається на особливостях ринку, може заробляти скальпінгом як на підйомі, так і на падінні ціни активу.

Основні методи скальпінгу

Стратегії скальпінгу на фондовому ринку багато, постійно з’являються нові методи заробітку. Основні з них, які особливо популярні серед трейдерів:

  • По біржовій склянці. Аналіз біржової склянки, в якому містяться дані про відкриті на ринку ордери, найбільше підходить для торгівлі цінними паперами та ф’ючерсами.
  • Імпульсний. Цей тип трейдингу часто використовують для торгівлі ф’ючерсами на фондові індекси. Як імпульс може виступати гучна політична подія, природні катаклізми, новини зі сфери економіки, особливо, коли це новини від найбільших економік світу.
  • Змішаний. Вибравши цей варіант, скальпер ґрунтується на оцінці поточної ліквідності активу, але й не забуває враховувати фундаментальні фактори, що впливають на курс акцій, криптовалюти та інші активи.

Окремо можна виділити трейдинг на індикаторах, алгоритмах, які допомагають скальпер оцінити ситуацію на ринку. Індикаторів багато, і кожен із них потрібно розбирати окремо, пробуючи використовувати на практиці. Наприклад, скальпінг по 5 хвилин на фондовому ринку дозволяє використовувати велике кредитне плече, а доходність з однієї угоди може досягати 7-10% від депозиту.

Прості правила прибуткового скальпінгу

Торгові стратегії скальпінгу на фондовому ринку вважаються агресивними порівняно з багатьма іншими стилями торгівлі, оскільки угоди відбуваються дуже швидко, трейдер має мінімум часу на аналіз. Навіть професійні скальпери роблять помилки і не можуть закривати 100% ордерів успішно. Але для того, щоб відсоток прибуткових угод перевищував відсоток провальних, необхідно вчитися, детально розбирати та практикувати кожну стратегію, щоб вибрати відповідну.

А ще варто дотримуватись кількох правил скальпінгу:

  • вибирати активи з високою ліквідністю та волатильністю;
  • проводити аналіз тренду та основних тенденцій ринку до початку торгової сесії;
  • не нехтувати ризик-менеджментом та обмежувати збитки, ставлячи стоп-лоси;
  • фіксувати навіть мінімальний прибуток;
  • укладати максимально можливу кількість угод протягом торговельного дня;
  • шукати інший актив, якщо динаміка поточного сповільнилася.

Навчіться ефективно використовувати скальпінг стратегії на курсі Crypto Crew! Навчаючись у нас, ви дізнаєтесь, скільки можна заробити скальпінгом на фондовому ринку, як правильно використовувати індикатори, як управляти ризиками та торгувати активом безпечно для депозиту.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали