NFT
16.08.2022

NFT що це у криптовалюті

NFT що це у криптовалюті

Зміст цієї статті:

NFT – це порівняно нове, але вже популярне явище, про яке говорять не рідше, ніж про криптовалюту. Що таке NFT у криптовалюті простими словами? Як використовується? Де продається? Ми відповімо на ці запитання.

NFT у криптовалюті: що це, як працює

NFT в криптовалюті – це невзаємозамінний токен, створений за допомогою технології блокчейн. Більшість монет на ринку віртуальних валют, серед яких і криптовалюта, мають одну спільну рису – взаємозамінність. Один Біткоїн ви з легкістю можете поміняти на будь-яку іншу криптовалюту за поточним курсом, використовуючи біржу або онлайн обмінник. Але незамінні токени працює не так. Цей формат створений для того, щоб переносити унікальні об’єкти у віртуальний формат. NFT створюється в одному екземплярі, він неповторний, а дані про його творця, власника і проведені транзакції зафіксовані в блокчейн.

Що купують та продають у вигляді NFT?

Купити та продати у NFT ви можете практично будь-який об’єкт, наприклад, картину, відеоролик, текстовий файл, музичний трек, 3D-модель. Отримуючи NFT, ви отримуєте право власності на віртуальну форму об’єкта, а не на сам об’єкт. Тобто, купивши цифрову копію знаменитої картини, ви стаєте власником копії, а не самого полотна.

Найчастіше NFT використовують колекціонери, геймери та шанувальники мистецтва. Також цим форматом активно цікавляться популярні світові бренди одягу та великі видання. Наприклад, журнал Times продав у вигляді незамінних токенів три популярні обкладинки.

Де і як купити NFT у крипватолюті?

Існує чимало майданчиків, які працюють із NFT. Деякі з них – це вузькоспрямовані платформи, де можна купити лише токени, пов’язані з відеоіграми, образотворчим мистецтвом чи музикою. Інші пропонують невзаємозамінні токени як один із варіантів цифрового фінансового інструменту.

Одні з найпопулярніших і найвідоміших платформ, де можна купити або продати токени – це OpenSea, SuperRare, Rarible та Niftygateway. Ці платформи беруть із користувачів комісію у криптовалюті, в монеті Ethereum. Саме на основі технології цієї монети розроблені невзаємозамінні токени.

Навіщо купувати NFT?

Якщо NFT надає власнику право володіння лише цифровою копією предмета, а чи не самим предметом, чи варто купувати токени? Це поширене питання новачків, які ще не розібралися в особливостях NFT та їх перспективах. Цінність у разі представляє ексклюзивність, яку дає токен. У блокчейн мережі фіксується інформація про те, що ви стали власником унікального токена. Це особливо важливо для геймерів та колекціонерів цифрового мистецтва.

Токени варто розглядати не просто як предмет колекціонування, а й як інструмент для довгострокових та короткострокових інвестицій. Вартість NFT у криптовалюті може зрости іноді в десятки і навіть сотні разів, їх можна перепродувати, заробляючи непогані гроші. Звичайно, далеко не всі цифрові копії дорожчають та приносять своїм власникам прибуток. Саме тому сферу потрібно вивчати, відстежувати тренди та ринок.

NFT можна не лише купити, а й заробити, не витрачаючи власних грошей. Заробити недорогі NFT у криптовалюті просто і безкоштовно можна кількома способами:

  • Airdrops. Це безкоштовна роздача токена власниками чи розробниками. Роздачі організовують блокчейн-платформи для привернення уваги аудиторії та популяризації активу. Іноді для отримання безкоштовного токена потрібно виконати прості дії, наприклад зареєструватися на майданчику і зробити репост.
  • Ігри. Існує безліч блокчейн ігор, в яких гравці заробляють токени, проходячи рівні та виконуючи завдання. Axie Infinity – одна з найпопулярніших блокчейн ігор, створена в’єтнамською компанією Sky Mavis.
  • Створення власного токена. На OpenSea та інших популярних платформах ви можете створити власний токен, перетворивши на віртуальний формат картинку, фото, трек, відео та будь-який інший об’єкт.

Дізнайтесь більше про те, що таке NFT у криптовалюті, на курсі від команди Crypto Crew! Ми створили навчальний курс, пройшовши який, ви навчитеся вибирати перспективні цифрові активи для інвестицій та заробляти на віртуальних валютах. Навчайтеся та збільшуйте свій дохід з мінімальними вкладеннями.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали