Диверсифікація діяльності

Диверсифікація діяльності

Зміст цієї статті:

Принцип диверсифікації діяльності трейдера полягає у зменшенні ризиків від інвестицій розподілом коштів між різними активами. Грамотний підхід до диверсифікації передбачає інвестування в не пов’язані між собою активи або мінімально пов’язані, що відрізняються ліквідністю, капіталізацією, функціоналом, ступенем ризиків і прибутковістю. Розберемося, чому диверсифікація потрібна, і як використовувати.

Чому диверсифікація важлива у діяльності трейдера та інвестора?

Диверсифікація підприємницької діяльності полягає у перерозподілі активів, розширенні переліку послуг чи товарів, відкритті нових напрямів для масштабування бізнесу та виходу на нові ринки. У бізнесі ця стратегія дозволяє зробити компанію багатогалузевою, знизити ризики банкрутства на випадок, якщо одна з дій організації виявиться збитковою.

У криптовалютній сфері диверсифікація діяльності – це купівля активів різних груп та класів задля збереження капіталу. Криптовалютний ринок має високу волатильність, з усіх фінансових ринків він найменш стабільний. Інвестор, який нехтує принципами диверсифікації, ризикує, у разі зниження вартості активу він може втратити більшу частину капіталу або навіть усі кошти.

Правильний підхід до диверсифікації діяльності компанії передбачає розвиток кількох напрямів, кожний з яких приноситиме дохід, а при необхідності покриє збитки, якщо один із напрямків просяде. Так само і в інвестиціях: формуючи інвестиційний портфель, необхідно збалансувати його з погляду ризиків та прибутку, передбачивши заздалегідь можливе зниження курсу одного чи кількох активів. Наприклад, маючи 1000 $ для інвестицій, не варто вкладати всю суму в криптовалюту, тим більше одну монету. Правильніше придбати на ці гроші частки кількох популярних монет, акції, облігації.

Основні види диверсифікації економічної діяльності

Стратегії диверсифікації діяльності підприємства, зазвичай, полягають у розширенні цієї діяльності, запровадження нових напрямів. У трейдингу діють такі види зниження ризиків:

  • Диверсифікація криптовалютного портфеля. Криптовалюта пов’язана між собою, курси більшості токенів змінюються за зміни ціни Біткоіна. Але при купівлі крипт з високою, середньою та низькою капіталізацією інвестор може збалансувати портфель, знизивши ризики.
  • Диверсифікація за видом фінансової діяльності. В рамках диверсифікації діяльності компанія може інвестувати в акції на короткий термін, а облігації купувати на тривалий термін. За таким же принципом може діяти трейдер, купувати найпопулярніші високоліквідні монети для довгострокових інвестицій та нові, але перспективні токени для отримання прибутку в короткостроковій перспективі.
  • Диверсифікація за призначенням токенів. Трейдер може інвестувати не лише в криптовалюту, а й у ICO проекти.

Основні принципи диверсифікації для інвестора-початківця

Перш ніж вкладати гроші в криптовалюту, потрібно вивчити активи і скласти план інвестицій. Початківцю інвестору варто дотримуватися кількох принципів:

  • Вкладати суму, яку він може дозволити собі втратити, якщо інвестиції виявляться невдалими. Цифрові активи, особливо криптовалюти, мають високу волатильність, тому інвестиції в них завжди ризиковані.
  • Інвестувати поступово, вкладаючи невеликі суми регулярно. Поступове інвестування дає час детальніше вивчити ринок, коригувати стратегію залежно від трендів, перерозподіляти активи за потреби.
  • Вибирати найбільш популярні та ліквідні активи, які завжди можна продати за потреби.

У нашому співтоваристві Crypto Crew ви дізнаєтесь більше про диверсифікацію видів діяльності трейдерів та інвесторів. Ми приділяємо чимало уваги розподілу активів та управлінню ризиками, розповідаємо про ефективні стратегії диверсифікації інвестиційних портфелів, а також заробітку на цифрових активах. Приєднуйтесь до ком’юніті, щоб швидше розібратися в особливостях криптовалютного ринку!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали