Оплата в криптовалюті

Оплата в криптовалюті

Зміст цієї статті:

Криптовалюта – це ефективний інвестиційний інструмент, але не лише. Сьогодні оплата криптовалютою стає популярнішою і доступнішою в багатьох країнах світу. Розберемося, що і де можна купити за крипту, які плюси є в оплаті за допомогою криптовалюти.

Переваги оплати в криптовалюті

Вибір крипт разом фіатної валюти при оплаті певних товарів має ряд плюсів, так як цифрові валюти не контролюються банківською системою.

Основні переваги:

  • Висока швидкість переказів. Оплата товарів криптовалютою займає мінімум часу, оскільки транзакції виконуються у безперервному режимі. Продавець практично миттєво отримує крипту на рахунок.
  • Економія на комісіях. Низькі комісії за транзакції у крипті дозволяють економити, особливо коли йдеться про перекази великих сум.
  • Безпека. Оплачуючи криптовалютою в інтернет магазинах, користувач зберігає анонімність, його конфіденційність гарантована системою.
  • Простота для оплати товарів іноземних компаній. Криптовалюта прискорює та спрощує міжнародні розрахунки.

Способи оплати

Існує кілька способів розплатитися крипто монетами, кожен із них має переваги та недоліки. Поширені варіанти оплати:

Пряма транзакція з крипто гаманця. По суті це простий переклад крипти продавцю. Для здійснення транзакції власнику монет просто потрібно вказати адресу одержувача та суму. Це швидкий та простий спосіб, для якого не потрібне використання сторонніх сервісів. Нестача прямих транзакцій відчувається під час здійснення великої кількості дрібних переказів, за кожен із яких доведеться сплачувати комісію. Розмір перекладу доводиться розраховувати самостійно, продавцю чи покупцю, оскільки автоматично конвертація не розраховується, а переклад криптовалюти на вказану адресу потрібно підтверджувати вручну.

Переклад через криптопроцесингові послуги. Такий варіант є актуальним, якщо оплата криптовалютою в інтернет-магазині можлива безпосередньо на сайті продавця. Це аналог стандартної платіжної системи: покупцю потрібно вибрати крипту, якою він бажає розплатитися, система сама зроблено конвертацію відповідно до вартості товару і згенерує унікальні реквізити щодо транзакції. Метод простий, швидкий і безпечний, в операціях не беруть участь банки, конфіденційні перекази, а транзакція підтверджуються автоматично. Мінусом такого способу є поки що його невелика поширеність.

Передплачені криптокарти. Це дебетові карти, на які можна переводити цифрові валюти, конвертуючи їх у фіат і навпаки. Сьогодні вони можуть використовуватися для оплати криптовалюти на сайтах і навіть для отримання зарплати в крипті. Для отримання картки користувач повинен ідентифікувати свою особу на запит емітента. Випуском криптокарту займаються сервіси BitPay, Wirex, Crypto.com та інші, які мають угоди з MasterCard та VISA. Картка може використовуватися не тільки онлайн, а й офлайн, наприклад, у кафе чи супермаркеті, існують карти з підтримкою одразу кількох фіатних валют, їхнє поповнення просте і не забирає багато часу. Недоліком є наявність ліміту на поповнення, зняття готівки та кількість транзакцій, а також наявність комісій за конвертацію. В Україні доступна поки що одна криптокарта від банку Unex Bank і платформи Weld Money.

Хто приймає оплату в криптовалюті?

Кількість компаній, які беруть оплату в криптовалюті, поступово зростає. Сьогодні це Amazon, Shopify, Starbucks, Apple Pay, Google. В Україні є інтернет-магазини з оплатою в криптовалюті, наприклад Mybro.com.ua, де можна купити електроскутери та електровелосипеди, магазин автомобільних акумуляторів 12v.ua, великий постачальник будівельних інструментів In-green.com.ua. Популярний магазин електроніки та побутової техніки Фокстрот разом із біржею Binance анонсував можливість оплати товарів криптою через сервіс Binance Pay.

Приєднуйтесь до ком’юніті Крипто Крю та дізнайтесь, які криптовалюти приймають до оплати в Україні та світі, а також навчайтеся заробляти крипту та робити перспективні інвестиції!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали