
Зміст цієї статті:
Паттерн у трейдингу – це один із основних інструментів технічного аналізу, популярний на біржах, що використовується в комплексі з більшістю торгових стратегій. Існує безліч патернів, які допомагають гравцям ринку у прийнятті рішення. Розкажемо про найбільш популярні з них.
Що таке графічні патерни у трейдингу?
Паттерном у трейдингу називають фігуру, що сформувалася на ціновому графіку. Вміючи читати графічні патерни, трейдер може зробити прогноз про подальшу зміну вартості активу, підтвердити тренд, що намітився, або побачити ознаки його зміни, залежно від формації та її значення.Торгові патерни трейдингу активно розвиваються відколи з’явилася можливість стежити за динамікою курсу активу на екрані монітора та використовувати автоматизовані програми для вибудовування графіків. Сьогодні на фінансових ринках існують десятки торгових патернів, які ефективно виконують своє завдання – сигналізують трейдерам про зміни, що наближаються.
Види патернів у трейдингу
Усі патерни в трейдингу можна поділити на кілька видів: фігури невизначеності, продовження та розвороту. Паттерни невизначеності формуються в останній момент, коли немає чітко вираженого тренда. Одним із основних є «клин». Ця формація буває «бичачою» та «ведмежою», обидві вони формуються звуженням цінового коридору. Наприклад, «Бичий клин» з’являється на зростаючому графіку у вигляді незначної корекції. Максимальне та мінімальне значення курсу зближуються, при пробитті верхньої лінії низхідної фігури трейдер відкриває угоду на купівлю активу.
Формації продовження вказують на розвиток тенденції, що намітилася. Одним із основних патернів трейдингу, що сигналізують про розвиток тренду, є «вимпел», на криптобіржах його також називають «трикутником». Ця фігура нерідко з’являється після різких стрибків курсу монети у напрямку домінуючого тренду, висхідного чи низхідного. Коли ціна пробиває кордон вимпела у напрямку домінуючої тенденції, трейдер отримує сигнал для укладання угоди.
Торгові патерни трейдингу, що вказують на зміну тренду, з’являються при корекції, що наближається. Часто вони формуються після історичного максимального рівня підтримки та опору. Яскравим прикладом є патерн «голова та плечі». Ця популярна та поширена формація, якою користуються трейдери на всіх біржах та фінансових ринках, проводячи аналіз. Паттерн виглядає, як три піки, нижні з боків і високий посередині. Схематично фігура схожа на контур голови і плечей, звідси вона і отримала свою назву. «Плечі» можуть бути на різній висоті, але зазвичай їх рівень приблизно однаковий. Сигналом для відкриття позиції під час читання цієї фігури буде пробиття лінії «шиї» на висхідному ринку. При низхідному тренді фігура формується так само, як і при висхідному, лише дзеркально.
Плюси та мінуси графічних патернів у трейдингу
Не можна назвати найкращі патерни в трейдингу, оскільки всі поширені фігури мають особливості. Їх використання дає чимало переваг:
- Наочність. Паттерни технічного аналізу у трейдингу чітко показують фігуру та її подальші варіації, завдяки чому можна зробити певні висновки та прогнози.
- Системність. Формування патерну завжди відбувається за жорсткими правилами, підтверджуючи ефективність технічного аналізу.
- Незалежність. Використання лише графічних патернів дозволяє отримати достатньо даних для оцінки ситуації на ринку. При цьому вони не дають гарантій.
Важливо! Бувають ситуації, коли один патерн накладається на інший із протилежним значенням, графік може перебудуватися в іншу формацію або проігнорувати фігуру. Тому досвідчені гравці використовують фігури та патерни у трейдингу як додаткові інструменти аналізу, а не основні.
Розібратися докладніше у різновидах патернів трейдингу допоможе курс від Крипто Крю та наше ком’юніті. Ми навчаємо трейдерів-початківців технічному аналізу та торгівлі криптовалютою з мінімальними ризиками. Пройшовши курс, ви опануєте базові навички, необхідні для впевненої та прибуткової торгівлі на біржі.