Crypto Crew
11.09.2022

Технічний аналіз ринку криптовалют

Технічний аналіз ринку криптовалют

Зміст цієї статті:

Основна причина зміни ціни криптовалюти – співвідношення попиту та пропозиції. Для трейдерів, які заробляють на коливанні курсу, важливо вчасно відкрити угоду, щоб отримати максимально можливий прибуток. Знайти точку входу та спрогнозувати, в який бік рухатиметься ціна активу, допомагає технічний аналіз. Це один із основних методів вивчення ринку для прийняття рішень у трейдингу.

Чому трейдеру потрібен технічний аналіз ринку криптовалюти?

Технічний аналіз – це набір інструментів для прогнозування можливого руху курсу. Прогноз ґрунтується на закономірності змін ціни за певний період за аналогічних обставин. Аналіз базується на графіку цін та біржовій склянці.

Технічний аналіз на ринку криптовалют включає різні види графіків для відображення ціни в минулому та її зміни. Метод заснований на математичних та статистичних обчисленнях.

Важливо! Технічний аналіз не свідчить про причини зміни напряму курсу, він лише враховує факт руху ціни межах заданого інтервалу. Важливе значення в даному випадку мають цінові рівні, такі як максимальні та мінімальні показники.

Види графіків

Як один з інструментів технічного аналізу ринку криптовалют використовуються графіки. Є кілька видів графіків:

  • Лінійний. Найбільш простий для розуміння, особливо новачками. На ньому котирування з’єднані однією ламаною лінією. Цей вид графіка застосовується для поверхневого аналізу, професіонали використовують його як додатковий, а не основний, тому що він не дає детальних даних.
  • Свічковий. Свічки складаються з котирувань за певний період, заданий аналітиком у налаштуваннях. На свічковому графіку можна простежити, як змінювалася ціна за 5, 15, 30 хвилин протягом години, дня, тижня або місяця. Свічковий графік називають найпопулярнішим, оскільки він інформативний. Такий графік показує ціну активу на початок аналізованого періоду, ціну на закриття періоду, максимальну та мінімальну вартість активу за встановлений період.
  • Бари. У такому графіку теж можна відстежити ціну відкриття та закриття, максимальне та мінімальне значення за вказаний період. Але сам графік відрізняється від свічкового зовні, він є вертикальною межею з насічками ліворуч і праворуч, які вказують на ціни відкриття та закриття відповідно. Зверху та знизу риси відзначений діапазон зміни ціни.

Методи технічного аналізу на криптовалютному ринку

У технічному аналізі є кілька методів, кожен з яких відрізняється інструментами та механізмом. Це графічний, свічковий, індикаторний та аналіз обсягу. Основою технічного аналізу називають індикатори, які є алгоритми, створені з допомогою математичних формул. Індикатори трейдер вибирає на біржі, вони представлені лініями різних типів, що відображають котирування за обраний період. Індикатори допомагають візуально визначити найвідповідніші точки для відкриття угод, а також оцінити силу тренду.

Графічний метод передбачає вивчення графіків і виявлення ними постатей, які з японських свічок. Фігури вказують на продовження тренду чи розворот ціни. Бувають також постаті невизначеності, вони з’являються, коли тренд ще не сформований, і визначити, куди рухатиметься курс, не можна. Свічковий метод схожий на графічний, але більш детальний.

Аналіз обсягу будується на спеціальних індикаторах, наприклад, OBV. Цей індикатор пов’язує зміну курсу обсягом торгів. Тренд підтверджується, коли з підвищення чи зниження ціни збільшується обсяг торгів. Великий обсяг операцій означає зацікавленість трейдерів в активі. При підтвердженні тренда трейдер може приєднатися і заробити, якщо тренд не підтверджений, угоди вважаються більш ризикованими.

Аналізувати ринок і робити прогноз складно, особливо для трейдерів-початківців. Проходьте навчання технічного аналізу ринку криптовалют у Crypto Crew і приєднуйтесь до нашого ком’юніті, щоб знати більше! Навчимо правильно використовувати інструменти аналізу для отримання максимально точних даних та пошуку вигідних точок входу на ринок.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали