10 кроків для створення ефективних тестетів

10 кроків для створення ефективних тестетів

Зміст цієї статті:

Тестне або тестова мережа – це альтернатива блокчейну, так званий «чорновий варіант» майбутнього чи вже існуючого проекту. Тестнетом називають тестування криптовалютних проектів, за виконання яких користувачі можуть отримувати винагороду. За участь в одних тестах користувачі отримують NFT, знижки на послуги компанії або криптовалюту, в інших приз не визначений спочатку, в деяких проектах винагорода не передбачена взагалі.

Монети, які проходять тестування, не мають фінансової вартості, тож учасники без побоювання втратити кошти проводять експерименти. Розробникам криптовалюти тестнети дозволяють перевірити нові функції та переконатися у стабільності роботи проекту, а користувачам – заробити.

Навіщо потрібні тестнети?

Тестування завжди проводиться перед запуском нової криптовалютної монети децентралізованої мережі. Тестнет дозволяє знайти помилки в коді, не ризикуючи безпекою мережі та засобами, інвестованими у її розробку. Використовуючи тести ETH, BNB та інших мереж, користувачі отримують можливість самостійно створювати активи, перевіряти їх на вразливість, знаходити та виправляти помилки.

Ще одне призначення тестнету – перевірка вже діючих мереж. Творці популярних монет, наприклад, Ethereum або Monero, іноді змінюють їх, вносять поправки до блокчейну. Тестнет у цьому випадку допомагає покращити та розширити функціонал активу, не створюючи ризиків для власників монети.

Третій варіант використання тестету – торгівля у тестовому режимі. На децентралізованих платформах, наприклад BitShares, можна торгувати криптою в демо-режимі, тренуватися і вдосконалювати свої навички, використовуючи віртуальні активи, що не мають цінності.

Основні завдання тестнета:

 • тестування нового функціоналу;
 • виправлення помилок;
 • контроль працездатності мережі перед запуском;
 • безпечна інтеграція нових функцій

Тестнети дозволяють скоротити кількість помилок після запуску проекту, економлять кошти, тому що токени в тестовій мережі не мають цінності, дозволяють налаштовувати блокчейн на будь-якому етапі його існування.

Як заробляють на тестетах?

Учасники тестування, як ми вже сказали, можуть отримувати винагороду. Яке і в якому обсязі залежить від самого проекту. Алгоритм заробітку на тестетах виглядає так:

Розробник створює новий крипто проект у тестовій версії.

Автори запрошують користувачів взяти участь у тестуванні функціоналу проекту, просять залишити коментар про роботу мережі або виконати інші завдання.

Учасники одержують токени за виконання завдань. Зазвичай чим більше помилок знайшов користувач, тим вища його винагорода.

Знайти інформацію щодо проведення тестів користувачі можуть на сайтах nodes.guru та dropsearn.com. Ресурс nodes.guru є особливо популярним, там проекти діляться не кілька категорій для простоти вибору. Щоб брати участь, потрібно вибрати проект, ознайомитися з вимогами, прочитати посібник для тестування, написаний розробниками, встановити необхідне ПЗ та провести тести, дотримуючись алгоритму.

Також знайти актуальні тестнети для заробітку можна через агрегатори, наприклад, whitelistalert.com. Нерідко анонси тестування мережі з’являються у соціальних мережах та крипто спільнотах.

10 етапів проведення тестнетів

Тестнети проводяться у кілька етапів. Різні проекти мають свої особливості тестування, але можна виділити 10 основних кроків:

 1. Вибір платформи та тестування проекту самим розробником.
 2. Пошуки та виправлення помилок.
 3. Внесення змін до коду з урахуванням виявлених помилок.
 4. Розширення функціоналу, додавання нових опцій.
 5. Залучення сторонніх учасників.
 6. Вивчення коментарів учасників тестету.
 7. Оплата винагороди користувачам.
 8. Повторне залучення учасників для тестування.
 9. Другий етап тестування для виправлення багів, що залишилися.
 10. Внесення останніх правок та запуск.

Дізнатися більше про заробіток на тестетах ви можете у спільноті Crypto Crew. Стати частиною нашої команди, щоб знати все про перспективні крипто проекти!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали