Фіатна валюта

Фіатна валюта

Зміст цієї статті:

Фіатні гроші використовують у всьому світі. По суті, це звичайні гроші, які ми звикли бачити у формі монет та банкнот. Також до них відносяться ті ж гроші, але у безготівковому вигляді, які ми зберігаємо на рахунках та кредитних картках.

Вивчаючи криптовалютну сферу, варто зрозуміти, чим фіатна валюта відрізняється від крипти та стейблкоїнів. Ми розповімо докладніше про цей вид валюти, та її основні відмінності від віртуальних активів.

Що таке фіатна валюта?

Простими словами, фіатні гроші – це валюта держави, яка випускається Центральним банком. Саме Центральний банк вважає, скільки валюти випущено в обіг, прогнозує її курс на певний період, регулює. Курс фіатних грошей не прив’язується до вартості дорогоцінних металів чи вартості виробництва. Цінність визначається довірою до держави та її авторитету у світі. У всіх країнах фіатна валюта є основним інструментом оплати товарів та послуг, а також інвестування. Сьогодні вона повністю замінила золотий стандарт та інші застарілі системи товарно-грошових відносин.

Існує більше 150 офіційних валют у різних країнах світу, основними, які найбільше котируються, можна вважати менше 20.

Види фіатної валюти

У розвинених країнах фіатні гроші застосовуються у двох формах: готівкові та безготівкові. Готівка – паперові банкноти та металеві монети. Безготівкові – це кошти на рахунку фізичної чи юридичної особи, депозити, кредити, векселі, боргові розписки. Сьогодні саме на безготівкові гроші припадає найбільший обсяг валютних розрахунків.

Фіат, крипта та стейблкоїн: у чому відмінність?

Між фіатними грошима, криптовалютою та стейблкоінами існує велика різниця. Спільного в них мало, хіба що всі ці валюти не забезпечуються золотом, за винятком окремих видів стейблкоїнів, яких не так багато.

Перш ніж ми перейдемо до відмінностей, варто відзначити, що стейблкоїни – це вид криптовалюти, яка забезпечена фіатними грошима. Тобто, це особливий вид віртуальних активів, прив’язаний до реальних грошей, як правило, до доларів США, але є стейблкоїни, забезпечені євро та іншими світовими валютами.

Основні відмінності між фіатними грошима, криптовалютою та стейблкоінами:

  • Фіатна валюта випускається виключно державою. Крипта та стейблкоїни чи крипто долари, як їх ще називають, випускається приватними компаніями, які не підлягають регулюванню державою чи державними структурами. Таким чином, жодна держава не впливає на криптовалютний ринок, не може контролювати його.
  • Фіатна валюта – це офіційні гроші країни, яка їх випускає, вони використовуються для будь-яких платіжних операцій. Криптовалюта, включаючи стейблкоїни, не визнана офіційно у більшості країн світу. Сьогодні лише в деяких державах власник крипт може оплатити нею певні товари або послуги. Тому криптовалюта не бере участі у розвитку економіки країн, але не виключено, що з поступовою легалізацією цифрових активів різними країнами процес почне змінюватись.
  • Спосіб створення валюти. Криптовалюта, як правило, випускається в обмеженій кількості. Наприклад, Біткоїн створений таким чином, що максимально може бути видобуто 21 мільйон монет, не більше. Стейблкоїни випускаються майже у необмеженій кількості, як і фіатні гроші, які Центробанки створюють виходячи зі своїх потреб, практично з нічого.
  • Ринок криптовалюти та стейблкоїнів набагато менший, ніж ринок фіатної валюти. Тому криптовалюта волатильна, несе у собі високі ризики. Саме через високу волатильність держави не поспішають офіційно визнавати криптовалюту, але зі зростанням її популярності офіційне визнання в розвинених країнах неминуче, це лише питання часу.

Щоб розбиратися в криптовалюті та вигідно інвестувати свої фіатні гроші, розвивайтеся у криптосфері та проходьте навчання. Курс від Crypto Crew допоможе поринути в індустрію та освоїти практичні навички, необхідні для інвестицій та заробітку на крипті. Ставайте частиною нашої команди та відкривайте для себе перспективні способи заробітку на віртуальних активах!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали