
Зміст цієї статті:
Шортинг на крипторинку – це інвестиційна стратегія, призначена для заробітку на зниженні курсу активу. Інвестори, які вибрали цю стратегію, продають криптовалюту, якої вони не мають, на умовах позики, після цього купують актив за зниженою ціною, повертають позикові кошти кредиторам і заробляють на різниці. Розкажемо, що таке шортинг активів докладніше.
Як працює шортинг і навіщо він потрібен в інвестиційній стратегії
Шортинг або коротка позиція в інвестиціях – це популярна на крипторинку стратегія, що дозволяє заробити на різниці курсів активу. Як правило, стратегія реалізується з використанням кредитних коштів, але не завжди. Позичальник продає активи на ринку та отримує гроші. Пізніше, коли ціна активу знижується, позичальник викуповує його за привабливішим курсом. Позикові кошти повертаються брокеру, а різниця – це прибуток трейдера.
Криптовалютні інвестори, які торгують на ринку, що падає, нерідко обирають шортинг. Ця стратегія актуальна у тому випадку, коли інвестор очікує зниження курсу криптовалюти. Шортинг дозволяє купити більше активу за нижчою ціною, щоб отримати прибуток від різниці вартості та поповнити інвестиційний портфель.
Основні принципи шортингу та його переваги
Щоб зрозуміти, що таке шортинг і як продати активи, яких у вас немає, потрібно виділити головне. Основні засади стратегії:
-
Найчастіше для торгівлі використовуються позикові кошти.
-
Актив можна продати як на спотовому, так і ф’ючерсному ринку.
-
Після продажу активу слід дочекатися падіння курсу.
-
За зниженим курсом купується кількість активу, що дорівнює сумі позики.
-
Борг повертається із відсотками, решта – дохід.
Варто розглянути переваги та недоліки шортингу в інвестиційній стратегії. До плюсів можна віднести:
-
можливість отримувати дохід на ринку, що падає;
-
шортинг для захисту портфеля та хеджування ризиків;
-
відсутність потреби у великому первісному капіталі;
-
торгівля позиковими коштами збільшення потенційного прибутку.
Є й недоліки, пов’язані із ризиком шортингу. Основні мінуси:
-
високі потенційні втрати;
-
необхідність доступу до маржинальної торгівлі;
-
збитки на кредитуванні (вартість шортингу та комісії брокерам).
Які активи можна продавати на коротку позицію та як вибрати відповідні інструменти
Шортинг стратегія дозволяє торгувати Біткоїном та різними альткоїнами. Як вибрати активи для шортингу:
-
Висока ліквідність. Чим вище цей показник, тим простіше та швидше ви зможете продати актив.
-
Підтримка топовими біржами. Чим більше платформ підтримують монету, тим краще для трейдера.
-
Опціони та ф’ючерси на коротку позицію. Обидва фінансові інструменти підходять для шортингу і дозволяють хеджувати ризики.
Як правильно оцінювати ризики при шортингу та приймати рішення
Ми вже згадали про ризики шортингу. Щоб оцінювати їх та приймати раціональні рішення, варто освоїти технічний аналіз. Він допомагає вибрати найкращий час для входу на ринок та виходу, відстежити динаміку курсу та спробувати спрогнозувати його подальший рух.
Трейдеру варто заздалегідь встановити допустимі межі збитків і не виходити за рамки. А допомагає у цьому стоп-лосс. Обмежувальний ордер варто виставляти для кожної угоди.
Як використовувати шортинг для захисту портфеля та отримання прибутку на ринку, що падає
Шортинг у період економічної кризи та падіння тренду на ринку часто допомагає трейдерам захищати інвестиції. Продаючи актив на ринку, що падає, не володіючи ним, трейдер отримує суму, яка перевищуватиме вартість проданого активу незабаром, якщо ціна дійсно падає. Таким чином, трейдер виходить із шорт-позиції, заробивши на різниці курсу. Ставлячи на зниження курсу криптовалюти, інвестори заробляють швидше, ніж за очікуванні збільшення ціни, оскільки вартість активів на фінансових ринках завжди падає з більшою швидкістю, а зростає повільно. Це одна з небагатьох можливостей отримання прибутку на падаючому ринку, але використовувати її варто з обережністю, особливо, якщо ви торгуєте із позиковими коштами.
Проходячи навчання в Crypto Crew, ви дізнаєтеся більше про шорт-позиції та навчитеся використовувати цю стратегію правильно.