Метод диверсифікації ризиків

Метод диверсифікації ризиків

Зміст цієї статті:

Метод диверсифікації ризиків активно використовується інвесторами та трейдерами у криптовалютній сфері. У цій індустрії вартість активів змінюється швидко, протягом доби курс популярної монети може помітно зрости або обвалитися, іноді ціна змінюється на десятки відсотків у будь-який бік. Через високу волатильність криптовалюти інвестори, які вкладають у неї, завжди ризикують. Але ризики можна передбачити та знизити. Розповімо про диверсифікацію як про метод управління ризиками та захисту капіталу.

Хеджування ризиків: що це

Один із ефективних інструментів ризик-менеджменту – хеджування, воно захищає трейдера від обвалу цін та інших непередбачених подій. Це низка стратегій, що використовуються компенсації збиткових позицій доходом від успішних вкладень. Диверсифікація відноситься до стратегій хеджування, вона дозволяє вирішити декілька завдань:
  • скоротити збитки при зниженні курсу одного з активів;
  • зберегти та примножити кошти, отримавши дохід від швидкозростаючих активів;
  • підвищити шанси збільшення капіталу в довгостроковій перспективі.

Диверсифікація як метод зниження ризиків та захисту капіталу

Диверсифікація як метод управління фінансовими ризиками передбачає складання збалансованого інвестиційного портфеля, що складається з різних активів, з різним ступенем ризиків. Успішні інвестори знають, що вкладати усі кошти в один актив небезпечно. Ідея диверсифікації полягає у різноманітності активів. Інвестиції в одну криптовалюту роблять портфель залежним від динаміки ціни цієї монети – такий підхід відповідає принципам ризик-менеджменту. Якщо курс активу знизиться, весь портфель стане в рази дешевшим.

Гроші не беруться з нізвідки, вони переходять із одного ринку на інший. На цьому принципі ґрунтується диверсифікація. Дотримуючись її основ, трейдер скорочує ризики, адже коли одні дешевшають активи, інші можуть набирати в ціні і ставати більш ліквідними.

У рамках диверсифікації інвестори вкладають кошти в криптовалютні проекти різних типів, наприклад, самі монети і в ICO. Збалансованим можна назвати портфель, у якому більшу частину займає криптовалюта з високою капіталізацією, як правило, Біткоін, але також є монети із середньою та низькою капіталізацією.

Стейблкоїни для захисту інвестиційного портфеля

До диверсифікації та методів управління ризиками відноситься вклад коштів у стейблкоїни. Це криптовалюта, курс якої прив’язаний до фіатної валюти. Найбільш поширеними та вигідними для інвестування є стейблкоіни, ціна яких прив’язана до долара США. Найпопулярніший токен із таких – Tether, створений однойменною компанією. Курс одного Tether дорівнює одному долару. Капіталізація цього токена стрімко зростає, вказуючи на його затребуваність та популярність. Стейблкоїн часто використовують із балансування інвестиційного портфеля.

Другим за популярністю після Tether є стейблкоїн USDC, випущений компанією Circle. Перевагою токена є реєстрація в США, ця криптовалюта підконтрольна американським регуляторам.

Основна функція стейблкоіну ​​- фіксація прибутку від інвестицій або трейдингу. Вони дозволяють захистити капітал від збитків через високу волатильність криптовалюти, при цьому не виводячи крипту в кеш. Маючи стейблкоїни в інвестиційному портфелі, можна помітно знизити ризики незалежно від ситуації на ринку.

Стейблкоїни можна порівняти з найбільш ліквідними та популярними фіатними валютами. Більшість людей вважають за краще зберігати заощадження в американських доларах, євро, британських фунтах стерлінгів або швейцарських франках, оскільки це порівняно стабільні валюти, які захищають портфель від ризиків. Так само і стейблкоїни, в які криптовалютні інвестори переводять частину капіталу, дозволяють зберігати кошти незалежно від ринкових криз.

Дізнатися більше про те, що є методом диверсифікації ризику, ви можете у спільноті Crypto Crew. Ми вчимо трейдерів-початківців та інвесторів заробляти на криптовалюті, керуючи ризиками. Вивчаючи матеріали нашої спільноти, ви навчитеся складати інвестиційний портфель правильно. А щоб почати успішно заробляти на криптобіржі, проходьте наш курс навчання трейдингу!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали