
Зміст цієї статті:
Торгуючи на криптовалютній біржі, трейдер може виставити ринковий чи лімітний ордер. Кожен з них має особливості, вони відрізняються тривалістю виконання, ризиками та ефективністю заробітку. Вивчаючи типи ордерів, новачкові необхідно розібратися в тому, що таке стоп-лосс, тейк-профіт і ліквідація. Ми розповімо про це і допоможе розібратися в основних поняттях.
Коротко про ринкове та лімітне ордери
Ринковий ордер – це ордер на купівлю чи продаж криптовалюти за ринковим курсом. Такий ордер виконується за найближчої можливості, за поточною ціною. Однак у разі різкої зміни курсу можливе прослизання та невідповідність вартості криптовалюти після завершення угоди курсу, який був на момент розміщення ордера.
Лімітний ордер – це відкладений тип ордера, він виконується не відразу, а тільки після того, як курс криптовалюти досягає встановленого трейдером значення або перевершує його. Тобто, у момент створення ордера трейдер вказує ціну, яку готовий купити чи продати актив. Поки що ціна не досягла потрібної позначки, угода не закривається. Виконання лімітного ордера може зайняти багато часу, іноді угоди залишаються незакритими, якщо розворот тренда.
Що таке стоп-лосс?
Стоп-лосс – один із інструментів контролю збитків при торгівлі криптовалютою. Простими словами це доручення для брокера або біржі автоматично закрити угоду, якщо курс монети впав до певного рівня. У перекладі з англійської мови “Stop Loss” означає “зупинити втрату”. Це додатковий ордер до позиції, що скорочує ризики.
Щоб краще зрозуміти, що таке слоп-лосс, розглянемо механізм його на прикладі. Трейдер купив Bitcoin на $2000, він готовий зазнати збитків у розмірі 10% від угоди, не більше. У цьому випадку йому потрібно виставити стоп-лос на рівні $1800. Якщо курс почне рухатися в невигідний для трейдера бік і ціна купленого активу знизиться до $1800, автоматично відкриється ордер на його продаж. У цьому випадку трейдер втратить лише 10% угоди. Якщо він не виставить заздалегідь стоп-лосс, і курс знижуватиметься, він може втратити більше.
Що таке тейк-профіт?
Тейк-профіт – ще один інструмент для контролю ризиків та збитків. У перекладі з англійської “Take Profit” означає “взяти прибуток”. Це також додатковий ордер, який виставляється разом із позицією на купівлю чи продаж. Він необхідний визначення цільового рівня прибутку.
Розберемося, як це працює. Наприклад, трейдер купив Bitcoin на $2000 і хотів би отримати від цієї угоди прибуток у розмірі 20%. Для цього потрібно виставити тейк-профіт на рівні $2400. Якщо курс монети почне рухатися в невигідний для трейдера бік, при підвищенні вартості купленого обсягу крипти до $2400 платформа автоматично відкриється ордер на продаж активу за цією вартістю. Тейк-профіт дозволяє зафіксувати прибуток за умов високої волатильності криптовалютних активів.
Важливо! Виставлений стоп-лосс або тейк-профіт дозволить контролювати збитки або зафіксувати прибуток, не перебуваючи на біржі. Трейдеру необов’язково постійно відстежувати котирування. Навіть якщо він не авторизований на торговому майданчику зараз, ці ордери спрацюють автоматично.
Як працює ліквідація?
Ліквідація на криптовалютному ринку – це примусове закриття угоди торговою платформою. Така ситуація можлива при маржинальній чи ф’ючерсній торгівлі з кредитним плечем. Причина – втрата початкової маржі, повністю чи частково. Якщо трейдер не може більше забезпечувати угоду із позиковими коштами, тобто на його рахунку недостатньо коштів для покриття маржі, торгова платформа автоматично закриває ордер.
Щоб уникнути ліквідації та не втратити кошти, трейдери встановлюють стоп-лоси. Це страховка, яка дозволяє контролювати збитки та закрити угоду при зворотному русі курсу криптовалюти, не чекаючи примусової ліквідації та обнулення рахунку.
Вивчайте трейдинг на курсі Crypto Crew та починайте самостійно заробляти на біржі вже зараз! Ми навчаємо новачків ефективним методам трейдингу та вигідним інвестиціям, допомагаємо швидше та простіше пройти шлях від початківця до досвідченого трейдера.