Стоп-лосс: як налаштувати та використовувати наказ на продаж

Стоп-лосс: як налаштувати та використовувати наказ на продаж

Зміст цієї статті:

На торгових майданчиках для трейдерів є спеціальні інструменти, що дозволяють не лише підвищити ефективність заробітку, а й скоротити збитки. Одні з таких інструментів – ордер стоп-лосс. Розкажемо, як налаштувати стоп-лосс на криптобіржі правильно та просто.

Що таке стоп-лосс і як він працює в інвестуванні?

Стоп-лосс на криптовалютному ринку дозволяє трейдерам автоматично продавати актив, якщо його ціна падає нижче за заданий рівень. Цей інструмент запобігає незапланованим втратам на ринку, що падає.

Як правильно вибрати рівень слоп-лосу? Це залежить від вашого ризик-менеджменту. Наприклад, ви купили криптовалюту за $2000, у разі зниження ціни готові втратити не більше ніж 10%. Для цього вам необхідно встановити стоп-лос на ціні $1800. Якщо ціна активу стрімко піде вниз, після проходження нею позначки $1800, монета автоматично буде продана за поточним на цей момент курсом. При цьому вам не доведеться постійно стежити за котируваннями, ордер виконується автоматично, незалежно від часу та перебування на біржі.

Як правильно налаштувати стоп-лосс для захисту капіталу

Стоп-лос допомагає захистити капітал, обмежуючи втрати. Виставити ордер нескладно. Наприклад, якщо ви торгуєте на біржі Binance, при виставленні позиції необхідно натиснути на «Стоп-Ліміт», вибрати ордер на продаж і заповнити всього три рядки:

  1. Стоп – курс, за якого актив автоматично виставляється на продаж.

  2. Ліміт – курс, яким актив буде продано.

  3. Кількість – обсяг активу, що його потрібно продати.

Як вибрати правильну стратегію стоп-лосу в залежності від інвестиційної стратегії

Одним із плюсів стоп-лосса є його універсальність та простота використання. Цей торговий інструмент можна застосовувати у поєднанні з різними торговими стратегіями, при торгівлі різними активами, незалежно від сум та обсягів криптовалюти.

Важливо чітко дотримуватись обраної стратегії та переглядати її лише в тому випадку, якщо вона систематично призводить до збитків. На емоціях та від високого психологічного навантаження трейдери нерідко переставляють відкладені ордери, порушуючи обрану торгову стратегію, самостійно підвищуючи ризики збитків.

Переваги використання стоп-лосу в інвестуванні

Ризиків у стоп-лосс практично немає, оскільки цей торговий інструмент спрямований на скорочення втрат трейдера. Він дає учасникам ринку такі переваги:

  • Дозволяє наперед встановити бажану для продажу активу ціну.

  • Захищає депозит від непередбачених втрат.

  • Допомагає чітко дотримуватися ризик-менеджменту та почуватися впевненіше за нестабільного ринку.

  • Автоматично виставляє ордер на продаж, навіть якщо ви не перебуваєте на біржі в даний момент.

  • Позбавляє інвесторів необхідності постійно стежити за курсом криптовалюти і станом ринку, не відходячи від монітора протягом дня.

Як уникнути помилок при використанні стоп-лосу

Незважаючи на велику кількість плюсів, стоп-лос не є ідеальним інструментом. Наприклад, він не враховує, коли курс піде нагору. Ринок криптовалюти має високу волатильність, ціна активу може різко злетіти і так само швидко знизитись – при виставленому ордері на автоматичний продаж трейдеру не вдасться заробити на короткочасному коливанні курсу.

До того ж, за неправильного виставлення ордера він може залишитися невиконаним. При однаковому значенні «стоп» та «ліміт» можливо прослизання. Якщо ціна активу рухається швидко, курс може прослизнути рівень стопа та опуститися нижче, ордер у цьому випадку не буде виконаний. Щоб уникнути прослизання, можна встановити показники «стоп» та «ліміт» на різних рівнях – наприклад, із різницею у $10-20.

Приєднуйтесь до ком’юніті Crypto Crew, і ви дізнаєтесь більше про те, що таке стоп-лосс, технічний аналіз, торгівля у лонг та шорт. Ми розповімо максимум про торгівлю криптовалютою на популярних біржах, навчимо самостійно приймати вигідні та найменш ризиковані торгові рішення, обмежувати збитки правильно та захищати капітал за будь-якого тренду ринку.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали