Стратегія диверсифікації

Стратегія диверсифікації

Зміст цієї статті:

Вклавши всі кошти в один актив, інвестор та трейдер дуже ризикують. З такою стратегією складно досягти успіхів на криптовалютному ринку. Грамотний підхід – це диверсифікація інвестиційного портфеля, інвестиції в активи різних класів зниження ризику. Ми розповімо, що означає стратегія диверсифікації у криптоіндустрії і як інвестори створюють збалансовані портфелі.

Що таке диверсифікація портфеля?

У маркетингу стратегія диверсифікації – це орієнтація різнобічний розвиток підприємства. Вона передбачає одночасне розвиток які пов’язані друг з одним видів діяльності, збільшення переліку вироблених товарів та послуг, розподіл коштів між різними активами. За допомогою стратегії диверсифікації бізнес зростає, компанія масштабується, виходить на нові ринки та знижує ризики у разі неуспіху в одному чи кількох напрямках діяльності.

Диверсифікація інвестиційного портфеля – це також спосіб зниження ризиків, але вже у сфері криптовалюти чи інших цифрових активів. Інвестор, який використовує цю стратегію, розподіляє кошти між різними за декількома параметрами активами, наприклад, одночасно вкладає в крипту, акції, дорогоцінні метали.

Маркетинг стратегія диверсифікації, яка також застосовується для крипторинка, не тільки знижує ризики втрат, але й полегшує доступ до частини активів, якщо інвестору необхідно терміново отримати свої гроші. Переваг у цієї стратегії багато, основні з них:

  • скорочення втрат;
  • додаткові можливості, різноманітність портфеля;
  • зростання капіталу у довгостроковій перспективі.

Види стратегій розподілу активів

Стратег диверсифікації інвестиційного портфеля кілька, їх можна класифікувати за кількома параметрами. Наприклад, за класом активів. Портфель може включати не тільки криптовалюту, а й акції, причому компаній з різною капіталізацією як великих представників бізнесу, так і перспективних стартапів, а також облігації та біржові товари.

Якщо говорити про акції, то активи стратегію диверсифікації можуть класифікувати за галузями. Збалансованим вважається портфель, у якому є акції компаній із різних секторів економіки. Такий підхід захищає кошти у разі, якщо одна із галузей «просяде».

Розподіл активів може бути стратегічним та тактичним. Стратегічне використовують пасивні інвестори, які купують найліквідніші активи для тривалого утримання. Тактичний розподіл більше підходить для активних інвестицій, він дає можливість інвестору вкладати не тільки в активи, що вже стали, а й нові, перспективні проекти, що випереджають ринок.

Приклад розподілу криптоактивів

Стратегія диверсифікації – це низка правил, яких варто дотримуватися при складанні портфеля, а чи не чіткий план дій. Кожен інвестор повинен самостійно розібратися в особливостях та тонкощах розподілу активів, збалансувавши портфель, залежно від своїх цілей. Наприклад, слідуючи стратегії розподілу активів, портфель можна скласти таким чином:

  • 40% – цінні папери;
  • 30% – облігації;
  • 30% – криптовалюта.

Самі активи теж діляться кілька типів, залежно від ліквідності. Якщо ви вкладаєте гроші в криптовалюту, не варто фокусуватись на одній монеті. Базовим активом портфеля має бути одна з топових монет з високою ліквідністю, як правило – це Біткоїн. Але додатково варто придбати криптовалюти різної капіталізації. Чим різноманітніший портфель, тим більше часу доведеться приділяти аналізу, регулярно відстежуючи динаміку активів, продаючи одні та купуючи інші, залежно від трендів ринку. Постійний аналіз та своєчасний перерозподіл активів дозволяють інвесторам не лише зберігати гроші, а й примножувати їх.

Хочете дізнатися більше про те, що таке стратегія диверсифікації? Відповідь на це запитання дадуть фахівці Crypto Crew! Приєднуйтесь до нашого ком’юніті, щоб щодня дізнаватися корисну інформацію та вчитися ефективно заробляти на віртуальних активах. Ми створили одне з найпопулярніших криптів спільноти в Україні, а також курс для трейдерів-початківців.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали